door Belgie gekrenkt wordtmag de Nederlandscho regering dit niet onverschillig aanzien en als het voeren van onder handelingen tot geene uitkomst leidtis het verpligt maat regelen te nemen die zoo wel ter represaille dienen als de mogelijkheid aanbieden oin dien toestand van dwang en kwelling te doen ophouden. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd geeue. BcvaDen J. Tos geb. Abbenes D. M. C. Heepke geb. Cariiii D. G. Gersen geb. Kaptein Z. M. 0. Weers geb. Scbroder Z. P. Graaf geb. Kweldam, P. Veen geb. de Ruiter, Z. N. Smit, Z Overleden J. A. Roon 51 j. 1!. J. Bolte lj- Cori'espoiedemtie. De anonieme brief aan den Heer G. ffeits aan den Itelderis ont vangen en liet daar in vermelde omtrent bet bouwen der Kazerne is een punt van overweging waar het behoort. (Qkmeugbe Bcrtgtcu. De Marokkaansche gezant is als St. Nicolaas naar de Tuilerien gereden. De mieren zitten in Belgie slechts twee duim diep in den grond. Eon minister te Noorwe gen is beschuldigd van knevelarij en door een advokaat vrijgesproken. De hertogin van Berry had te veel wel riekende damp in hare kamer. In Denemarken was de oogst slechtde kroonprinses is zelfs onvruchtbaar gebleven. In Berlijn zijn alle ontuchtige juffers door militairen verjaagd geworden. De hond die kalf te Delft in het water joegis tot do waterkuur veroordeeld. De baron van Briencn heeft de rol van barmhartige Samaritaan ver vuld aan een overreden dronkaard. Zes ton reizigers zijn in 1845 over de Holl. spoorweg verzonden. Te Dudley- hill is eena kamerjaagster door haar wild doodgebeten. Te Herefond is eeno somnambule uit het venster gevlogen. Een ligchaamverzorger heeft te Berlijn in de Domkerk een zielzorger overschreeuwd de hoorders volgden allen den eerste ter kerk uit. De zonen en kleinzonen van Frank- rijks koning nemen in getal toe en groeijen voorspoedig onder zijne oogen opidem in den Haag. De koningin van Engeland zal in de loop van dit jaar ons land met een bezoek verceren. De oproerige bewegingen die te Mun tendam hebben plaats gehad zijn alhoewel overdreven niet van grond ontbloot. De koning van Wurlemberg heeft pijn door 't heele ligchaam Z. M. vindt weinig baat in het gebruik der Haarlemmer Olie. f f U I Ij Ij f 'f o W. Toespraak bij den aanvang van het jaar voorgedragen in het Departement HE LD KR. der Maatschappij: Tot Nvt van 't Nigemtut doch die overal kan gelezen tvorden. Zie zoo al weer een grooten toer afgelegd. Welkom dui zendmaal welkom aan het hoofdstation: liet Nieuwe jaar Bonsoir Kareibeste jongen, hoe maak je 't?" «Goed: ik ga do nieuwe reis onder gelukkige omstandighe den aanvaarden." «Heb je de honderdduizend getrokken?" «Wel neen! maar ik heb een reiscompagnon opgedaan, Van onderscheidene kanten aangezocht om dit stukje in het feuil leton van dit- Weekblad een plaats te geven, heb ik gemeend, onder dankzegging van den goeden .dunk voor hetzelve opgevat, aan dit aanzoek te moeten voldoen. J. II. S. dat is eens zoo prettig." «Vooral in het begin. Gij wordt dus van twee céne ziel, dat reist gemakkelijker." «Behalve dat die denkbeeldige eenheid zich mettertijd in een zes- of achtheid oplost, die je erfenis deelt, voor dat ge een testament maakt. Nous verrons Maar gij hebt mij nog niet gezegd hoe gij het onderweg geliadt hebt." Regt prettig. Ik heb aan het vorig station voor tien per sonen plaats gekregen, en wij zijn alle behouden, met het geld van Doctcr en Apotheker in den zak, aan het hoofdstation het Oude Jaar afgestapt. Het wil wat zeggen als gij de reke ning sluit, behoud 10; verlies 0. Wij klagen zoo vaak, en genieten zoo veel goeds. Maar dit zal wel daar van daan komen dat wij wel ons credit doch niet ons debet noteren. Ik voor mij heb het altijd goed om dat ik het goede niet het portier uitwerp of dat verlang wat buiten mijn bereik ligt. Dit gedrag durf ik u op reis wel aanbevelen, fluister het uwe vrouw in het oor. Het kan geen kwaad voor haar toilet. Neem het aan voor een vasten regel begeer nooit wat uw buurman heel'lmaar geniet wat God n geeft. Goud en goed eer en rocin het is te weinig om den inensch gelukkig te maken. Er ziju, die veel van dit alles hebben, en weinig vreugde smaken, andereu die er weinig van hebben en toch veel vreugde genieten. Het gevoel van geluk komt niet van builen het is van binnen thuis. Zegen is een geschenk van boven. Die nu van boven niets hebben wil, moet zich met bagatellen behelpen, en voor die bagatellen vecht men zich somtijds dood. Ik heb er gezien die zich het portier uitwerpen omdat een ander beter zat dan zij. Of dit nu aangenamer zij met een gebroken hals op straat te liggen dan wat gedrongen daar binnen te zitten versta ik niet. Er is ook ecne wijsheid die uit den booze is ik pas er voor. «Maar a propos, Kareije bent nog al gewoon je oogen de kost te geven eu je ooren te spitsen heb je niet in de diligence No. 11 die groep wijzen hooren redeneren?" «Wis en zeker, maar ik dacht zoo waar, dat het No. 11 buiten de Leidsche Poort was; ten minste ik zocht naar den kinderkatheder iuet rinkels voor den gekken Professor, die beweerde dat de spoortrein van zelf gaat dat de machine zich van zelf beweegt, dat vuur en water uit eigen kracht op hunne plaats ziju gekomen, en dat de machinist slechts een figurant een denkbeeldig wezen is slechts goed om het plebs in de waggons in ontzag te houden. Hoor eens, dit kan slechts een dwaas beweren." «En die dan zeggen, dat de wereld van zelve bestaat en gaat." «Al hebben ze ook medailles voor geleerde prijsvragen be haald; al spreken ze in orakeltoon; ik noem ze te mal om alleeu te loopen." Ja maar zoo is men op de hoogte van den tijd. De dwaas heid net als de boosheid boezemt niet meer afkeer ia men lacht er om eu lagchen is aan de orde van den dag. Men wil lagchend opslaan lagchen onder dan arbeid lagclien als men leestlagchen ais men redevoeringen lioort. De heele bon ton wordt een karikatuur de charivari een volkscourant. Wee over den armen sukkel die het waagt diepzinnige na- sporiugen op liet tapijt te brengen. Er is tegenwoordig veel uitgevonden doch die kunst ont breekt nog om lagchend te sterven inet een walsje hé wat pleisier -Schrik niet waarom zoudt gij niet sterven zoo als gij gaarne leeft eu als gij daar geen zin i:i hebt; ik weet er niets beter op dan dat gij zoo leeftals gij graag sterft." Ha! daar begint de droktc,--omnibussenvigilantes, eigen rijtuig, droschkys barouchettos, enz. enz., kijk nog een oude kiereboe ook, en voetgangers bij de vleet. f\at beweging cu gewoel! 'lis of er geen eind aan komt, en voor zoo menig komt liet eind te spoedig. Daar loopt onze oude Tobias ook. Dit is eerst een menscli, die speelt met open kaart hij draagt zijn pas en credict op zijn gezigt. Ho.e veel jaar heeft die man al meè gedaan: eerst per trekschuit altijd in»t den den langen pijp in den mond in den stuurstoel en als de roef was afgehuurd zat hij eren

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3