BUITENLANDSCHE B E R I G T E N. ENGELAND. Den 24 dezer is te Arnold vier mijlen van Nottingham verwijderd een huis bewoond door een drogist en waarin zich eene groote hoeveelheid buskruid bevond in de lucht gevlogen. De broeder des bewonersdie te bed lagis van onder het puin deerlijk verminkt en verbrand terug ge vonden. De bewoner zelf, die zich in een benedenvertrek bevond had nog even den tijd op straat te vlugten. Een kousenweverjuist op het oogenblik der ramp voorbijko mende is door het vallende puin overstelpt. Het geheele liuis ligt in puinde balken werden op een aanmerkelijken afstand geworpen. De geheele schade wordt geschat op 700 pond st. (ƒ9000) waarvan niets verzekerd was. FRANRR IJ K. PARIJS25 Jan. Voor eenige maanden ontdekte de eigenaar van een oud huisin de rue des Marmuosets terwijl hij opgravingen liet doen om zijn huis te herstellen, eene volmaakt goed geconserveerde medaille met het op schrift Bouw geene nieuwe woning op dezen met vloek beladen grond. Deze vond werd ter kennis van de auto riteit gebragtwelke voorloopig heeft bevolen den arbeid van opbouw te staken. Volgens oude Parijsche overleverin gen welke Dulaure mededeeltwas het op deze plaats dat een slajrter mensc'nenvleesch verkocht. Een aanzienlek o o persoon uit dien tijd had verlof verkregen om aldaar een huis te mogen bouwen onder voorwaarde dat het het laatste zou zijn. Wij vernemen datom de oogen aan zijnen sterven den vader te kunnen sluiten de jeugdige gevangene van Ham aan het gouvernement heeft geschreven datin ge val men hem daartoe vergunning gafhij op zijn woord van eer beloven wilde in de gevangenis te zullen terugkee- ren zoodra hij dien pligt zoude hebben vervuld. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 31 Januarij. Onder de geruchten van den dag behoort vooreerstdat eerlang alhier eene leening zal geopend worden ter bestrij ding van de kosten voor den aanbouw eener militaire ka zerne vervolgens dat het aanleggen van eenen spoorweg van hier in verbinding met den Hollandschen en Rijnspoor weg is toegestaanen eindelijkdat er onderhandelingen op til zijnten einde alhier eene suikerraffinaderij op te rigten. De verwezenlijking van dit een en ander zal niet weinig bijdragen tot vermeerdering van de welvaart van deze plaatsdie altoos toenemend mag geacht worden. Men zie slechts in de binnenkoopvaardijhaven die bedrijvigheid waar de scheepsbouwmeesters werklieden uit Amsterdam hebben moeten ontbieden. Het ontbreekt slechts aan kapitalen om den Helder tot een der aanzienlijkste steden van ons vader land op te voeren geschieden zal het toch want zooveel geschiktheid van grond en ligging enz. kan niet op den duur onbenut blijven. Wij verblijden onsdat de krachtdadige en der Re gering waardige maatregelen tegen het onverdraagzame België reeds deze uitkomsten btefldat er eene onderhandeling zal geopend worden. Men mag verwachten dat de Rege ring bij die onderhandelingen hare roeping zal voor oogen houden. Waar de Regering do regten tegen over het Bui tenland handhaaft zwijgt do oppositie in een zeker sijnkretisme. Den löden dezer is te Zijpe in den ouderdom van bijna 79 jaren overleden, de heer P. A. de Witinleven assessor dier gemeente nalatende 10 zoo eigene als aange huwde kinderen, 32 klein-kinderen en 18 achter-klein kinderen. Op den 14 Febr. zal, naar men verneemt, de zaak van den uitgever van den Snelwagen in hooger beroep voor het provinciaal gerogtshof in Overijssel behandeld worden. Uit een berigt van bestuurderen der Noord- en Zuid- Hollandsche redding-maatschappij blijktdat het getal ge redde schipbreukelingen sedert de oprigting der maatschap pij in November 1824, gezamentlijk bedraagt 677. Onder dankbaar opzien tot den Albestuurdervoor de gewigtige uilkomst hunner pogingen blijven bestuurderen als altijd de maatschappij aan de menschlievendheid hunner landge- nooten aanbevelen. Do heer Merciergewezen minister van financien in België is eergistermiddag in den Haag aangekomen. Hij is door zijne regering gelastomals buitengewoon gevolmagtigde en gezamenlijk met den generaal Willmar over een handelverdrag met de Nederlanden te onderhande len. Do keuze der Belgische regering wordt als gelukkig geachtomdat de heer Mercier vroeger Nederlandsch amb tenaar geweest is en hij zich als zoodanig gunstig heeft, doen kennenen omdat hij als ministerveel gedaan heeftwat de goede betrekkingen tusschen beide landen bevorderlijk kon zijn. VLISSINGEN 22 Jan. Gisloren werd de uitgeefster der VUssingsche Courant gedagvaard om op den 5den Fe- bruarij aanstaande des voormiddags ten 10 ure te ver schijnen ter teregtziltirig der arrondissemenls-regtbank (cor rectionelo zaken) to Middelburg ter zake van het artikel nEen woord aan allen, die hun vaderland lief hebben' geplaatst in de VUssingsche Courant van den 17den No vember 1845 hebbende do beklaagde alle verantwoorde lijkheid daarvan geheel op zich genomen. Wij kunnen melden dat de heer mr. D. van Eek advokaat te Middelburgals verdediger der beklaagde zal optreden. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd "VU. F. Feierabend en J. Schraa. Bevallen C. Roerdomp geb. AmelungZ. A. de Ruijter geb. Kaf ferde Z. II. Gorter geb. Rijkers Z. N. C. Klok geb. de Wijn Z. C. Nugter geb. Smit Z. Overleden J. Valkenburg, 7 m. J. Duinker9 m. A, "VT Groen, 74 j. M. M. Zoudcrhuis 70 j. Gedurende de Maand Januarij sijn Gehuwd 1 paar. Echtscheiding 1 paar. Geberen 33, waarvan 20 van het mann. en 13 van het vrouwel. geslacht. Overleden 19, waarvan 10 van het mann. en 9 van het vrouwel. geslacht. Doodgeboren 1. UITTREKSEL UIT DE SSSEBPSTCTDIlTGHBlSr, Nieuwedt'ep 26 Jan. niets gepasseerd.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2