en vraagt naar de oorzaak van dat geluid. Ik heb geflo ten antwoordde onze Blaauwbaard het is een sein voor de twee kerels die je komen vermoorden.» En in het zelfde oogenblilt dringt van buiten het geluid van een ander fluitje in hare ooren. Daar zijn ze roept de man zijn offer van schrik bevangen valt bezwijmend achterover. Dit alles was naar het schijntmaar eene grap een grapje d la PierreC. Evenwel verscheen onze goede man ter oorzake van een en andervoer de regtbank van correctionele straf zaken en had de onaangenaamheid zich daar tot zes maan den gevangenisstraf te hooren verwijzen. De veroordeelde wieu dit nog minder bevalt dan de schoonheid zijner vrouw, is van het vonnis in hooger beroep bij het koninklijke hof gekomen. Overeenkomstig de conclusiën van den advokaat- O O generaal Glandaris het vonnis van den eersten regter bekrachtigd. Moge dat lesje strekken om den duivel der jaloerschheid uit alle mannen- of vrouwenharten te verjagen B E L GI E. BRUSSEL, 2 Febr. De zuster Nathalie, eene der doch ters van den baron de Lepinesupérieure van het huis Sacré-Coeuris op eene zeer zonderlinge en ongelukkige wijze om het leven gekomen. Zij was bezig met bidden in eene der uitgestrekte zalen van haar kloosterverlicht door eene aan de zoldering hangende bronzen lamptoen het koord dier kroon brak en zij door dit verlichtingtoe- »teldoodelijk aan het hoofd getroffen werd. Zij heeft dit verschrikkelijke toeval slechts weinige uren overleefd. Eenige dagen geleden was een der werklieden op den spoorweg van Loiret bezig een wagen voort tc stuwentoen een ander die een wagen op een ander spoor wilde bren gen hem lusschen de beide wagens drukte waardoor den ongelukkige het hoofd geheel werd verbrijzeld. De hersen pan was ingedrukt, de huid afgescheurd, de hersenen lagen op verscheidene plaatsen blootde beensplinter ter grootte van een vijffrankstuk waren in do hersenmassa gedrongen. Men hield den ongelukkige voor onherstelbaar verloren de geneesheer van den spoorweg ondernam de genezingen volgens de ingewonnen berigten is er zeer veel hoop op herstel. Het hoofd is zoo goed mogelijk weder bijeengebragtgeene krisis heeft zich nog vertoond en op het oogenblk is de lijder in den meest geruslellenden toestand. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 7 Februarij. Ten opzigte van zachte winters moge hier herinnerd wor den een artikel uit het mengelwerk der Vaderlandsche Letteroefeningen voor 1807, onder anderen, inhoudende: »De jongt verloopen winter 1807) is niet de eenige, die zulk eene zachtheid heeft opgeleverdvan soortgelijke maken de jaarboeken der geschiedenis gewag. In het jaar 1289 tooiden zich de meisjes op kerstijd en drie-koningendag met violieren en korenbloemen. In 1420 droegen de kersen- boomen die in Maart bloeidenin April vruchten en plukte men in Mei rijpe druiven. De winter van 1524 en 1538, even als die van 1807 vertoonden rozen in December. In 1572 ontwikkelde zich het sap der boomen reeds in Janu ari) tot bladerendie de vogelnesten in Februarij bedekten. In 1585 stond omtrent Paschen het koren in de halmen; De winters der jaren 1607, 1609, 1617 en 1619, merk waardig door hunne zachtheid werden door dien van het jaar 1622 overtroffen wanneer de maand Januarij zoo zacht waszelfs in het noorden dat de kagchels er niet meec gestookt werden en alle boomen in Februarij in bloei stonden.» De weleerw. heer C. van Sc/iaikte Dwingelooheeft in het laatste nommer van de Boekzaal een berigt doen plaatsenwaarin zijn weleerw. kennis geeftdal het Z. M. behaagt heeft, op zijn verzoek, ten behoeve der hervormde ingezetenen van 't Hollandsche velduit H. D. bijzondere fondsen te verleenen f 500. De leeraar doet hierbij een be roep op het algemeenten einde bijdragen te verschaffen tot bestrijdings der kosten van den bouw eener kerk en pastorij voor genoemde gemeente. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd H. Langerhorst en M. C. AYitteveen. Bevallen G. J. Cohen geb. Haringman, D. G. Schuijt geb. de Boer, D. A. J. Krijnen geb. Bruijn D. C. Bijlaarsdom geb. Berg 2 D. C. Oudshoorn geb. Ploegen D. J. Schooneman geb. Buis Z. C. C. Cbalmers Hoijnck van Papendreoht geb. Moltzer Z. Overleden M. Beukeling Gi j. J. Scbuszler 4 m. M. Sintel 64 j. UITTREKSEL UIT DE SSHSEPSTIJDIITÖB1T. Nieuwediep 1 Febr. binnengek. Disney en Stegenga beide r. Lon den en Engelsman y. Huil uiets uitgezeild de wind n. w. 2 Febr. binnengek. de Lang, Astrea y. Suriname, Brownless (st.) Smith en Schoonhoven alle 3 y. Londen niets uitgezeild de wind w. en n. n. w. 3 Febr. binnengek. Owwehand ran Huilen uitgezeild Olsen n. Ko penhagen de wind z. w. 4 Febr. niets gepasseerd de wind w. n. w. 5 Febr. binnengek. Bakker v. Londen en Teldhuis y. Huilniets uit gezeild de wind w. n. w. (öcmciiigbc Bcvigteu. De hertog van Marlborough is door eeu politie dienaar over de straat gesleeptvoor de regtbank gebragt en tot d» grootste geldboete veroordeeld omdat hij nog geen lid was van het matigheidsgenootschap. Uit Utrecht schrijft men dat Belgie ons onze welvaart benijdt. Uit Arnhem eischt men 70,000 Arnsterdamsche onvermogende en behoeftigen op met een Nota Bene van onze welvaart" aldaar werd in eene collecte 60,000 gestort, behalve de menigvuldig© andere giften. Een beer te Aubignij beet in den arm van een boer die hem een stuk brood gaf. Te Arnold vloog een drogistwinkel in de lucht. Kerken te huur te Parijs. Ibrahim Bassa viel de boon uit het drie-konings brood zonder knoeijerij ten deel hij heeft uit blijdschap Mahomelhs verbod overtreden en champagne gedronkenge lukkig kneep de profeet juist zijneoogen digt. Te Leeuwarden klaagt men over den stank van het nieuwe lichl-gaz. De leden van het Nut uit Leeuwarden mogen niet mede dansen in het Na- nut van het Departement Iluizum. (Kamp. C.) In een ander Departement heeft de Duivel eeu sermoen gehouden over de pas sie.In de salon de Variété wordt gegevenEen dieven his torie. De nieuwe munt zal ons nog niet zoo spoedig door onze vingers gaan 't hapert nu weer aan het muntgebouw^ Er moeten zeker nog eenige oude stukken het toilet gemaakt

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3