pk 7. en bet Y.ELKULAÜ van den JgL°eB 1846. TIEBDE JAARCAKC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor «ie buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan taren zijner woonplaats. n a a ar a o ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aa» den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags de» middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regeU is CO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegeiregt voor elke plaatsing. is FKKariKiJ. EEK WOORD OVER DE YEREENIGING LIEFDADIGHEID. Zoodra er sprake was over eene instelling in deze plaats welke zich ten doel slelde die vereenigingen elders onder den naam van Dorcas bekend na te volgen hebben wij daartoe aangezocht door den man die liet denkbeeld daarvan zocht te verwezenlijken hel publiek op die zaak opmerkzaam gemaakt. Wij hebben verder liet stilzwijgen bewaard omiiat wij ons niet wilden mengen iu den kring der coterie welke hier zoo veel goeds in den weg staat waar wij ons geheel builen houden, en omdat het Bestuur zelf de wijze van tiildeeling niel bekend maakte. Dit laatste is in het vorig Notnmer van «lis blad geschied. Nu haasten wij ons de getuigenis af te leggen dat het doel dat de Yereenigiug zich heeft voorgesteld hoogst loffelijk is, dat de middelendie zij kiest oin het te bereiken goed en juist gekozen zijn dat én doel éu middelen aanspraak maken op algemeene ondersteuning. Hel is der Koninginue, onze Laudsmoeder en der Pi insesse van Oranje waardig allerw ege en ook hierdeze liefdadige inrigting le beschermen en Ie ondersteunen. Het innig genoegen zien wij de handen zich reppen om goe deren voor de tentoonstelling en verloting te vervaardigen en wij hopen, dat niemand zich ontrekken zal, als do loten zul len worden aangeboden. De zegen dezer instelling kan groot zijn. Welligt leidt ze tot de vervulling van cenen wensch dien wij zoo dikwijls geuit hebben, naineiillijk lot de instelling van een Patronaat over de armen op deze plaats. Misschien komen we daar ecus opzettelijk op terug. A AiTB IS TS DIXT©. Op "Woensdag den 18 Februarij 1846, des namiddags ten 2 ure zal, onder nadere approbatie door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Hollandof bij af vezen door een der Leden van de Gedeputeerde Staten in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat aan het Gouvernements gebouw in tie St. Jansstraat te Haarlem worden aan besteed Het maken van eene NIEUWE KERK voor de Hervormde Ge meente op het Eiland Marken Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop deze aanbesteding zal plaats hebben zal ter lezing liggen boven en behalven aan het Gouvernements gebouw te Haarlem in de voornaamste Logementen en Kofiijhuizen als tc Amsterdam in het Wapen van Medemblik op den Dam in het Vosje achter de Oude Beursin de Beerenbijt buiten de Utrechtsche Poort en P. J. Colen brander Logementhouder in de Bel op den hoek van de Haarlemmer dijk te Haarlem iu de Kroon in het Noord-llollandsche Koftijhuis in de Halve Maan en by Thyssen Kofftjhuishcuder op de Groote Markt; te Alkmaar in de Toelast, in den Burg en in het Wapen van Haarlem; te Hoorn in het Onafgemaakte .Schip en in den Doelen; te Edam in het Heeren-Logementte Purmerende bij Frikke; te Monnicktndam in den Doelen te Nieuwediep bij de Erven J. Boven en bij Ihnen te Slie- drecht bij de Wed. J. van der Vliet; te Buiksloot bij Yuijk en Sitter te Naarden bij Jurrissen te Muiaen bij P. Amersfoort; te Marken bij Kerkvoogden en op het Raadhuis. Zullende vier dagen voor de aanbesteding en alzoo op Znturdag den 14 Februarij aanstaandedoor de zorg van den lieer Hoofd-ïngenieur van den Waterstaat, de noodige aanwijzing worden gedaan, en inmid dels zoo bij Z. W. E. G. als bij Kerkvoogden en bij de Commissie tot herbouw der Kerk voor de Hervormde Gemeente te Marken de ver langde inlichtingen te bekomen ziju. ADMINISTRATIE der DOMEINEN. IVAAR SCHUIVING. De Ontvanger der Regislratie le Helderals bij Z.. M. Besluit van den 1 December 1843 No. 45, belast met den ontvangst van Domaniale inkomsten daarbij vormeld. Heelt het noodig geacht te waarschuwen gelijk geschiedt bij dezenaldegene welke in gebreke zijn geblevenom hunne Erfpachten over de jaren 1S43 1844 en 1845 aan te zuiveren en geweigerd hebben de waarschuwingen door hem Ontvangerdaartoe afgegeven aan te nemen dat lot het einde dezer maand als nog de gelegenheid wordt aan geboden ten zijnen kantore het door hun verschuldigde te voldoen, en met herinnering levens, dat zij, die in gebreke moglen blijven, aau deze waarschuwing gehoor te geven zich zelve alléén zullen le wijten hebben de voor hun nadeelige gevolgen welke daaruit noodwendig moeten voortvloeijen. Helder, 14 Februarij 1846. De Ontvanger voornoemd A. C. MERE N S. VEREENIGING: LIEFDADIGHEID. Het Bestuur der Vereeniging had in de afgeloopcno week wederom de voldoening te ondervinden dat bet niet le ver- O geefsch op ruime deelneming heeft gehoopt en deszelfs po gingen, tot leniging der armoede, algemeenen bijval vinden. Met dankbaarheid wordt vermeld dat onder do vclo voorwerpen bij bestuurderessen ingekomenook een fraai

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1