©ver zijnen opvolger valt weinig te zeggenweinig te wachten. Onder de verschijnselen van den tegenwoordigen zachten winter mag ook dit gesteld wordendat op eene boerderij op het Buitenreld in de vorige week gezette aardbeziën waarvan de bloesem door den storm was afgeruktgeplukt zijn. Wij lezen in de 's Gravenhaag sche Nieuwsbode de volgende mededeeling van de gedachten der Redactie om trent den heer D. D. en de andere in zijnen geest wer kende schrijvers der oppositie. EEN MAN EEN MAN EEN WOORD EEN WOORD." Onze korte aanmerking, betreffende de lafheid van D. D. en andere oppositie-schrijvers van dien stempel, welke vor deren of toelaten dat hunne Uitgevers voor hen «opduaai- jek heeft weder voedsel opgeleverd voor TWEE KOLOM MEN der Arnhemsche Courant van 4 dezer. Wij noemden zoodanige schrijvers heimelijke oproer kraaiersHeimelijke oproerkraaijeas" leest men nu aldaar Wij vooronderstellen dat de Bode met deze benaming onder anderen ons D. D. bedoelt. De Bode heeft reeds vroeger zijne kordaatheid aan den dag gelegd. Wij DD willen hem eene nieuwe gelegenheid daartoe openen en stel len hem tot dat einde bij deze de vraag: fVilt gij in een volgend No. wel de kordaallieid hebben ons rond weg te verklarenoj gij ons D. D. voor oproerkraai- jers houdt Antwoord Ja Het fVeekblad van het Begtmeêdeelende twee brie ven omtrent de weigering door ontvangers der belastingen en winkeliers, om gesnoeid geld aan te nemenvoegt daarbij als noot eene herinnering dal geen winkelier of ontvanger het regt heeft, om geld, hoe deerlijk ook gesnoeid, te wei geren zoo lang deze schandelijk gehavende afgehakte en afgevijlde stukken metaal nog gangbare munt in ons land zijnen dat de ontvanger of winkelier door die weigering zieh schuldig maakt aan overtreding, die de strafwet straft met geldboete, en bij herhaling met gevangenis. (Art. 475, 478 Code Penal). BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd P. Buijs en J. Walon. Bevallen P. van der Meulen geb. Kok Z. C. Forraer geb. Leijen Z. T. van Amesfoort geb. Bakker, I) J. Lus geb. de Lange, D. 31. fluis geb Jacobs Z. N. Duit geb. Kruk D. S. 31. Werner geb. KeU Z. A. B. Smit geb. Vermeulen, Z. T. Pronk, Z. Overleden II. Jans 4 j. J. Yolmuller 70 j. J. F. van Bom mel 46 j. M. van Wijk, 25 j. C. Uiman 54 j. K. P. Buijs 54 j. Doodgeboren 1. UITTREKSEL UIT DE SSHEEFSTIJDIJJSEH. Nteuwediep 9 Febr. niets binnengekomen doch uitgezeild Spiegel- berg IVassenaar n. Batavia, Hofker JSicktrie Packet n. Nickerie Tisser Kafael u. St. Thotnas en Ouracao Port, Foska. Helcna n. New- jork Appleton Banham Finch en Kasperman alle 4 n. Londen de wind n. o. 10 Febr. niets binnengekomen doch uitgezeild vin der 3ïeyFlevo 0. Batavia, Dijk, Hatlingtn n. Sunoarne, Fuller, Harvest n. Baltin. ore, Jlilasainovich n. Sy.e en Smirna Vucassovich en Berbeiovich beide n. TriestMadison n. Genua Cajanvs n. Newport Kroon Areold Hibbe en Deddes alle 4 n. Londen Visser, Pienzinga Koning, Giezen D. Ouwehand en D. D. Ouwehand, alle 6 n. Huil, de wind o. n. o. tot z. w. 11 Febr. binnengek. Feyntde Kolonist v. Suriname en Buiten t. IYewcastie niets uitgezeld de wind n. w. ten n. 12 Febr. binnengek. Brownless (st.) en Manning beide v. Londen e* Buiten v. Huil, niets uitgezeild de wind n. w. (öcmeagbc IScetgtcu. De heer Waterman heeft bij het graf van den opperrabijn te Zwol in het Hebreevvsch georeerd tot groote slichting van het onbesneden publiek. In Frankrijk zoeken jonge juf vrouwen naar het adres van den Arubischeu verleider. Ia do Vereenigdo SUteu mag meri op den sloep van het Hof van Assises geen brood met kaas eten ook niet barrevoets in de kamer komen, In Zwol zal eindelijk een beter licht opgaan. in den Haag zijn reeds Belgische onder handelaars om de zaak te schikken. Te Trier moeten de ambtenaren baardeloos zijn. Te Luik is van liet oude mannenhuis een vogeltje zonder veertjes gehaald. In Rome zal men voor Engeische beterschap bidden. Luthers dood wordt herdacht. De paus heeft met de keizer van Rus land een kruis tegen reliquicn geruild. Een dame te Parijs is in bal-coslume geslikt. Eeu dochter van den baron Lepine heeft in sacré coeur biddendede geheele verlichting op haar hoofd gekregen.Meeler c. s. zitten in het vorstelijk 's Gravenhage nog altijd achter het slot; zij hebben in dien tijd reeds een of twee verbooren ondergaan. Men leze aan gaande deze ongelukkigen de Arnh. courant van den öden dezer.In Rusland heerscht ouder het vee (niet het twee- beenige) de cholera morbus. Te Marseitie loopt het ge rucht dat do Engeische paketboolde Indische brievenmaal overbrengendezou zijn gezonken. De Zierikzeescho nachtwakers loopeu op sokken om de dieven beter te kun nen verrassen. De lieer II. J. C. van Rotterdam is to Roermond lot 25 boete en in de kosten veroordeeld orn dat hij in de herberg van Mathijs Noij te Gennep onder meer andere beledigende uitdrukkingen gezegd had dat ziet men aan den Minister van Halldie de grootste schelm van ons land is. Een valsche vryinetzelaar naauwelijks de academie van liet verbeterhuis te Hoorn verlaten heb bende is te 's ilage door de polieie ingepakt. FEUILLETON. EENE VERTELLING VAN OOM JOHANNES. In zeker land regeerde ecu goed vorst. Hij bezat alle deug den die ecu koning beliooreu eigen te zijn wil hij wezenlijk als een goed regent regeren. Reeds in vroeger dagen, li.nl hij in 'l bestrijden dei vijanden zijns vaders, reuen onversaagden moed aan den dag gelegd, en zich dikwijls als een goed krijgs man leereu kennen. In weerwil echter van dezen goedcu ko ning begon liet land allengskeiis hoe armer eu anuer te woidetl, en dc burgers begonnen het land hunner inwoning te halen en le vervloeken. Zij rekenden intiisschen hel verval en dcu achteruitgang des Iamts den koning niet aan maar wel de raadsliedeu die den vorst omringden. Deze mannen toch, waren geücel onbekend niet dcu waren toestand des lauds, eu waren er verte af van zich te verdiepen iu de kennis en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3