MKBLAD van dl HELDER en bet NIEUWEDIEP. 1846. PUBLICATIE. VIERDI JAABGMC. igen het ïf°. 8. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan taren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags de» middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regel» is 60 centen voor eiken regel meer 15 eenten behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 23 FEBBGARIJ BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente Helder, maken bij deze, naar aanleiding «ener ontvangene dispositie Tan Z. E. den Heere StaatsraadGouverneur der Provincie JVoord-Hollanddd. 19 dezer No. 246/1463> aan *>e- langhebbenden bekend 10. Dat Tan Dingsdag den 3den tot Zaturdag den 7den Maart aanstaande ingeslotenbij de Nederlandscbe Banken bij de Agenten van 's Rijks Schatkistop de gewone kantoor-uren ter inwisseling kunnen wor den aangeboden De heele en halve Ducatons of zilveren Rijders; De Rijks Daalders of stukken van twee Gulden vijftig cents, met de halven en vierden derzelve. $o. Dat de intrekking van de voorzeide munten zal plaats hebben tegen andere nog in omloop zijnde zilveren munten of tegen muntbillettenvolgens de wet van den 18dei1 December 1845, (Staatsblad no. 90) daargesteld. go. Dat bij ongenoegzaamheid der kassen door de Agenten, zullen worden afgegeven bewijzenbetaalbaar vijf da gen na datoals onder 2°. vermelden zulks ten hunnen kantore of te Amsterdam bij de Nederlandscbe Banknaar de keuze door de belanghebbenden bij de afgifte der specien te doen, en in het hun uittereiken bewijs te vermelden. 48. Dat de Ontvangers der belastingen de inwisseling zul len bevorderendoor overneming tot den 7dea Maart aanstaande van de buiten koers gesteld» specien tegen andere zoo veel hunne kassen dit toelaten. 5°. Dat de bovengemelde muntenmet dan 8st,n Maart aanstaande worden builen omloop gestelden dien ten gevolge niet meer in betalingen voor de Schatkist zul len aangenomen wordennoch door de ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. En zal deze worden gepubliceerd ter plaatse waar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is en in het Weekblad van den Helder worden geplaatst. Helder20 Februarij 1846. Burgemeester en Assesoren voornoemd J. in 't V E L T. Ter Ordonnantie van HEd. Achtb. J. SCHOON, Ster. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 21 Februarij. Morgen zal in de Luthersche kerk alhier, overeenkomstig een daartoe genomen besluit van de A. K. vergadering des vorigen jaars, de dag waarop de onsterfelijke kerkhervormer deze aarde verlietherdacht worden. Do WelEerw. heer J. H. Sonstralzal het laatste woord Tan LutherPs. XXXI6 tot zijne Gemeente rigten en de vragen beant woorden wat dit woord beteekende in den mond van Lu ther onder de omstandigheden waarin hij het uitsprak; en wat het beteekent in den mond der Luthersche kerkwelke het hem na 300 jaren nazegt. Die gedenkdag is geen dag zoo als die elders aan heiligen gewijd wordt. Do Luthersche kerk vindt hare kracht niet iu den gestorven Luther maar in den levenden Christus. Mogt over honderd jaren het leest niet van den strijd maar van de overwinning der waar heid gevierd worden en da sterfdag van alle godsdiensttwisten aangebroken zijn De zitting van de Tweede Kamer van den 19 dezer is merkwaardig geweest. 1°. door de hoogverdiende alge- meene verwerping van het ontwerp van wet betrekkelijk de bezwaarschriften enz.20. door den kampstrijd tusschen de heeren van Dam en van Hall, waarbij de laatste zich tame lijk onvoorzigtig heeft laten ontvallendat hetgeen in do Kamer in het belang van het land gezegd wordt door hem, daar buiten gezegd, voor laster zou gehouden worden. Eere den onvorvaarden Volksvertegenwoordigerdie d«n moed heeft van het algemeen belang ook tegen Ministeriële almagt te verdedigenen wij roepen der gansche Kamer toe Mannen waaktopdat niet alleen al het geld van het /hl?

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1