SGSHEEFSTIJDHT3EÏT. (Bcmemjbe Jöcrigtcu. genwelke werkzaamheden wederom een aantal nieuwsgie rigen hebben uitgelokt en voedsel geven aan nieuwe ge ruchten in verband staande tot den brand van 22 Dec. 11. Het gerenomeerde Sultanswater heeft dezer dagen aanleiding gegeven tot het volgende voorval Zeker persoonvoorgevende een koopman te zijn ver voegde zich, eenige weken geleden, bij een winkelier alhier, «n vroeg dez«n of hij geneigd zou zijn een depot te hou den van zoogenaamd Sultanswaterdienstig om vlakken uit allerhande stoffen weg te nemen. De winkelier nam dit aanbod aanen aanvankelijk verkocht hij eenige fleschjes na verloop van weinige dagen kwam een heer, zoohijzeide, uit Rotterdam, en vroeg honderd van die fleschjeszeggende die volstrekt, noodig te hebben om zijne kalanten te gerijven. Een zoo groot aantal niet voorhandon zijndebeloofde de winkelier alles te zullen aanwenden om die van den depot gever te bekomenen werkelijk ontving hij hel bestelde weldra, doch tegen dadelijke betaling, omdat de verkooper buiten 's lands zou gaan. De heer uit Rotterdam heeft zich sedert vergeefs lat«n wachten om het bestelde af te halen de depotgever bezoekt wekelijks de markt alhier, «n de winkelier verkoopt geen enkel fleschje Sultanswater meer, zoodat hij naar alle waarschijnlijkheid de dupe is van eene misleiding. AMSTERDAM 18 Febr. Gisteren avond ten 7 ur« had in het gebouw der maatschappijtot Nut van 't Algemeen eene vergadering plaats van de Fereeniging tot Hulpbetoon aan Eerlijke en Flijtige Armoedewaarin het vijfde jaarlijksche verslag gedaan werd. De voorzitterde heer J. F. Broms opende deze vergadering met eene hartelijke toespraak waarin hij tevens eenige bijzonderheden invlocht aangaande den toestand en de resultaten van deze vereenigirig gedurende het afgeloopen jaar. Hieruit bleek dat zij zich bij voortduring mogt verheugen over de belangstellende deel neming van vele liefdadige stadgenoten. Vooral gaven ook hier de leden van het Koninklijk Huis wederom blijken van hunne weldadige gezindheiddoor de bedoelingen van de vereeniging met geldelijke bijdragen te ondersteunen. Aan den anderen kant had men echter bij voortduring te kampen met vele zwarigheden waartoe vooral behoorde de moeije- lijkheidom de voorwerpendoor de vlijtige behoeftigen vervaardigd behoorlijk te kunnen verkoopen. Opmerkelijk was het, dat ook de laatste ongunstige tijdsomstandigheden, ten gevolge van den aardappelennood ook hier op bet ver koopen der voorwerpen nadeelig gewerkt heeft. Het is te hopen, dat deze waarlijk nuttige instelling welke de armoede tracht te bestrijden door de zucht tot werken aan te moe digen en te bevorderen meer algemeene ondersleuning moge vinden, gelijk zij die noodig heeft, en vooral de bezwaren, waarmede zij nog te worstelen heeftmet der tijd moge overwinnen. De honoraire bestuurderde heer W. H. Suringar hield ten slotte op de hem zoo bijzonder eigene maniei en onderhoudenden trant eene belangwekkende rede over de weldadigheid der behoeftigen. Deze vergadering werd door een vrij aanzienlijk getal toe hoorders bijgewoond. ZWOLLE, 17 Febr. Algemeen verzekert men hier, dat eenige niet onbemiddelde ingezetenen dezer stad het voor nemen zouden hebben opgevatom het vaderland te ver laten en zich naar de nieuwe wereld te begeven, ora zich daar aan de oevers van den Missouri (Noord-Amerika) neder te zetten. Men voegt er bijdat ook ingezetenen uit an dere steden en oorden van het vaderland aich aan de on dernemingom aldaar eene volkplanting te stichtenzouden aansluiten. Verder zegt men, dat een geestelijke uit Arnhem de taak op zich zal nemen om de onderneming te leiden. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd peene. Bevallen T. Juch geb. de Lange D. A. Hoeksel geb. Burgers D. H Nonnekes geb. de Groot Z. A. Kraft geb. Schager D. Overleden B. Yerheij 8 ra. W. J. Wobben 1 j. W. Bij laarsdara 17 d. U1TTHEKSEL UIT DE Nieuwediep 16 Febr. binnenjek. Hatewinkel v. Koningsbergen, niets witgeieildde wine w. u. w. 17 Febr. binnengek. Mulder, Sirius y. Batavia, Erichs v. Odesi» Arnold v. Rocheford niets uitgezeild de vrind n. w. 18 Febr. niets binnengekom.n doch uitgezeild Peters Goede Frtde d. Suriname Milassinoyich n. Syra en Smirna Tomich n. Constantino- pelRostrup en Portbeide n. Liyornode Zeeuw Baggus n. Gibraltar, de Simas u. Lisbon, Gnodde en Wortelboer, beide n. Bordeaux, Pos- tema n. Nantes Thompson (st.) Zeyen en Dekkeralle 3 n. Monden Ouwehand n. Huil, Wennerberh y. Stokholm n. Dordrecht en Boneveld op avontuur de wind n. o. tot z. o. 19 Febr. binnengek. Lorius y. Bordeaux Brownless (st.) v. Londen Bonneveld op avontuur terug uit zee niets uitgezeild de wind w. n. w. De Leden van het oude-roaunenhuis zijn weder in de re sidentie opgenomen in hetzelve W. A. baron Schimmel- penninck van der Oije minister van slaat tegen 3000 's jaars klevende aan elke gulden zweet en bloedvan de steeds armer wordende burgerij. Het journal de la Haije heeft met innig leedwezen het overlijden van den oud-minister mr. Felix Cornelis van Maanen vernomen. Z. Exc. de minister van marine zal op 24 dezer 24,000 kannen jenever doen aanbesteden. In Frankrijk hebben zich vijf gedeputeerden vereenigd om een voorstel tot vermindering van zegelregt op de dagbladen aan de kamer in te leveren. Een waardig pendant van mr. Floris 's zegelplak. Dezer dagen is te Maastricht een zeldzaam huwelijk gesloten; hel jonge paar telt gezamenlijk 135 levensjaren. Sir Robert Peel is sedert eenige dagen ongesteld. Te 's Hertogenbosch zijn twee winkelmeisjes gevangen genomen hebbende 600 corsetten ontvreemd. Te Overijssel begint sterfte onder het vee te heerscben. De procureur-generaal bij het provinciaal hof aldaar doet zyn best om de beschuldiging tegen de Uitgever van de Snelwagen vol te houden. De nieuwe dans Hal- lisheimmajotigelissahauda beslaande in een pas vooruit en 20, liever 100 achteruit, brengt vele Nederlandsehe ge moederen in beweging. Een 106jarigc man is te Valaën overleden lot het laatste toe was hij in het bezit van alle geestvermogens en leed groot gebrek. Te Brussel zijn twee ooijevaars gezien en in den Haag zijn er twee opge sloten die op eene heimelijke wijs zijn gevangen geworden. Te Brielle schijnen de ingezetenen uit den fatsoenlijken

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3