BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. De Londonsche Globe van den 13den Maart vermeldt het volgende De snelheid waarmede dezer dagen het linie schip Bellerophon met behulp der manschap van het linie schip Rodney is uitgerustmag een der merkwaardigste feiten in de jaarboeken van ons zeewezen worden genoemd. Er zijn daarvoor niat meer dan 43 uren noodig geweest. Maandag jl. was de Bellerophoneen 7Ser, nog een on- opgeluigde ongewapende van voorraad onvoorziene romp. 's Woensdags op den middag was dat schip geheel uitgerust en toen het de reede verliet, om naar Spithead te stevenen was het een linieschip, waaraan niets ontbrak. Men kan dit eene buitengewone krachtsinspanning noemen die aan d« Britsche zee-officieren en matrozen zeer tot eer strekt." F R A N K R IJ K. PARIJS, 11 Maart. Een boschwachter in het arrondis sement Tarbes vond een jong meisje aan den ingang van een bosch zittendeop zijne vraagwat zij daar deed ontving hij ten antwoord dat zij daar op haren vader wachtte om hem eene som van 300 fraucs ter hand te stellen welke zij ontvangen had voor een paar door hem verkochte ossen. De boschwachter haalde haar overom met hem het bosch in te gaanverzekerendedat zij haren vader zoude ontmoeten. In een digtbewassen gedeelte des wonds beroofde hij haar van de som die zij bij zich droeg en om alle ontdekking voor te komen schoot hij haar dood en verborg hij het lijk onder een' hoop takken en bladeren. Mear deze afgrijsselijke daad had een getuige. Een jagtstroo- perdaar tusschen de boomen verscholen zag hetdoor omwegen begaf hij zich naar den uitgang van het woud waar de boschwachter voorbij moest komen zette zich aan het houthakken en opbinden en werd gelijk hij voorzien hadterstond gevangen genomen door den wachterdie hem voor den maire voerde en eischte dat het regt zijn' loop had. Maar hoe verplet stond dc moordenaar toen de beschuldigde op zijne beurt beschuldiger werd het geld bij den dief deed vinden en de plaats aanwees waar het lijk verborgen was. De misdadiger werd oogenblikkelijk in hech tenis genomen. B E L G I E. BRUSSEL. Verschillende dagbladen vermeldendat onder anderen op de merkwaardige aanstaande feestdag van Brugge de zeilwagenuitgevonden door Sirnon Stevinden held van het feestzal vertoond worden. Men weetdat er 28 personen den stoet uitmaakten die zich op dien zeilwagen bevonden onder dewelke men telde prins Mciuritsdie hem bestuurde, zijnen broeder Frederik Hendrikde over wonnen Spaansche bevelhebber Mendoza de afgezant van Frankrijk verscheidene voorname Hollandsche heeren be nevens Hugo Grotius en da uitvinder Stevin zelf. Deze wagen met zeilen bespannen en die ons in plaatwerk is overgekomen liep langs het Scheveningerslrand en legde zeer voorspoedig op 2 uren tijds omtrent 13 uren wegs af. Manritsdie hem de zee deed inloopen deed eenigen van het gezelschap zeer verschrikken hij bragt hem weldra ter vervolging zijner baanweer aan strand. Een onzer Vlaamsche letterkundigen is onledig met het vertalen van al de epigrammata des gemelden Grotius, alsmede van eene aardige bekroonde laUjnsche verhandeling over db verdiensten van Stevin welke het uitmuntendste stuk schijnt te zijn dat tot dusverre over den beroemden Bruggeling bekend is. Te Paturagesbij Mons in Henegouwen is in den ochtend van 9 dezer een verschrikkelijk geval gebeurd. Zekere heer Marousé hield reeds onberaden jjenoeo' een' O *3 aanzienlijken voorraad buskruid in zijn huis. Bovendien beging hij de dubbele onvoorzigtigheid van dezen voorraad in plaats van denzelven ergens op den zolder opgesloten te houden in zijnen kelder te plaatsen en des avonds met een jong kind op den arm en een brandend licht in de hand in dien kelder af te klimmen. Wat er verder ge beurd mag zijn weet men nietmaar een oogenblik daarna vernielde eene geweldige ontploffing bijna geheel het huis. liet ongelukkige kind is, stervende, op eene naburige haag gevonden Marousé zeil lag zieltogende niet ver van daar, met zwakke stem aanhoudend roepende waterwater Zijne schoonmoeder, die hare slaapkamer gelijk vloers had is door den opgeslagen vloer levenloos in den kelder ge vonden. Marousé's vrouw is de eenige die aan de alge- meene vernieling ontkomen isomdat zij zich in een vertrek bevond dat buiten den werkkring dier noodlottige uitbar sting gelegen was. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 21 Maart. Bestuurdercn der Noord- en Zuid-Hollandschc Redding maatschappij hebben aan Cornelis Zeeuw plaatselijk be stuurder voor gezegde maatschappij te Huisduinen doen toekomen eene fraaije Zilveren Medaille als blijk van er kentelijkheid voor de door hem, gedurende een aantal jaren gegeven bewijzen Tan welbegrepen ijver en naauwgezette behartiging der hem toevertrouwde belangen. Gaarne vereenigen wij ons met den wensch der edele gevers dat hel gemelde eereblijk den grijzen menschen- vriend tot opwekking moge strekken om op den ingeslagen weg voorttegaan. Prof. Biittner geeft in zijne brieven over N.-Amerika eene schels van den toestand der kerkelijke zaken in de Vereenigde Staten. Geen land waar meer seclen gevonden worden. Men vindt er Lutheranen Gereformeerden (in aanhangers van de oude en nieuwe maatregelen verdeeld) Mennonieten en gerefor meerde Mennonieten episcopale proteslantsche gerefor meerde en wesleyische Methodisten Baptisten met verschei dene onderafdeelingen Presbyterianen(oude en nieuwe school) Congregalionalisten Episcopalen Universalisten Unitariërs Hollamisch-Gereformeerden Kwakers en Mormo- niten Rationalisten pauselijk en niet pauselijk gezinde Katholijken en nog een aantal kleinere sekten eindelijk eene menigte Nolhingariansdie lot geenerlei sekte behooren maar tegen alle strijden. Deze sekten zitten elkander on derling in het haaren het gebeurt niet zeldendat pre-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2