WEEKBLAD van des N°. 14. PUBLICATIE. VIERDE JAARGAXG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen wilgegeven bij C. BAKKER Bz.te Nieuwe Diep. De prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. ADVERTENTIES gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. MAANDAG PUBLICATIE. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeenle Helder maken bij deze naar aanleiding eener ontvangene dispositie Tan Z. E. den Heere Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Holland, dd. 28 Maart 11. No. 246/2631, aan de belanghebbenden bekend 1°. Dat van Dingsdag den 14den tot Zaturdag den 18den April aanstaande, alsmede op Maandag en Dingsdag den 20sten en 21sten derzelver maand, bij de Nederlandsche Bank, en bij de Agenten van 'sRijks Schatkist, op de gewone kantoor-urenter inwisseling kunnen worden aangeboden De stukken van drie guldens en van tien schel lingen alsmede die van twee guldens. 2°. Dat de intrekking van de voorzeide muntstukken zal plaats hebben tegen andere in omloop zijnde oude of nieuwe zilveren munten of tegen muntbiljettenvolgens de wet van den 18deu December 1845 (Staatsblad no. 90) daargesteld. 3°. Dat bij tijdelijke ongenoegzaamheid der kassendoor de Agenten zullen worden afgegeven bewijzen op de Nederlandsche Bank te Amsterdambij vertoon al daar betaalbaar als bij 2 vermeld of bewijzen bij het Agentschap zelve mede in dier voege betaalbaar, wijf dagen na datoen zulks naar keuze door de be langhebbenden bij de afgifte der specicn te doen. 4°. Dat de Ontvangers der belastingen de inwisseling zullen bevorderendoor overneming tot den 20stcn April aan staande van de buiten koers gestelde speciën tegen andere zoo veel hunne kassen dit toelaten. 5o. Dat de bovengemelde muntspeciën met den 10den April aanslaande worden buiten omloop gesteld en dienten gevolge niet meer in betalingen voor de Schatkist zul len aangenomen wordennoch door de Ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. En zal deze worden gepubliceerd ter plaatse waar zulks alhier te geschieden gebruikelijk is en in het Weekblad van den Helder worden geplaatst. Helder 4 April 1846. Burgemeester en Assssoren voornoemd J. in 't V E L T. Ter Ordonnantie van HEd. Achtb. J. SCHOON, Ster. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeenle Helder herinneren bij deze den Ingezetenen naar aanleiding eener ontvangene circulaire van Z. E. den Heere Staatsraad, Gou verneur der Provincie Noord-Holland dd. 30 Maart jl. No. 24®/2G70, aan de navolgende bepalingen, voorkomende in de artikelen 10 en 11 der wet van den 18deQ December 1845 (Staatsblad No. 90). Geene der Nederlandsche muntspeciën naar de wet van 28 September 1816 (Staatsblad no. 50) en volgende wet- ten geslagen worden in 's Rijks Schatkist aangenomen «wanneer dezelve eenigzins gealtereerd, en alzoo vervalschl verminktbesnoeid of uiterlijk geschonden mogten zijn en zal niemand gehouden wezen dusdanige gealtereerde vervalschte verminkte besnoeide of geschondene munten te ontvangen. De nieuwe muntspeciën in gealtereerden vervalschten verminktenbesnoeiden of geschonden toestand aan do Lands-kantoren wordende aangeboden kunnen aldaar aan- gehouden enna het afgeven van bewijs der aanhouding aan Raden en Generaalmcesteren van de 3iunt worden «opgezonden, om, na onderzoek of, en uitspraak dat de- zelve zich werkelijk in zoodanigen toestand bevinden to worden doorsneden en alzoo aan de aanbieders te worden teruggegeven." Burgemeester en Assessoren voornoemd waarschuwen mitsdien bij deze elk en een iegelijk ten ernstigste om geene vervalschte verminkte besnoeide of geschonden nieuwe muntspeciën in betalingen aantcnemen maar dezelve afto- wijzen opdat men zich voor nadeel vrijware en het opzet-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1