De BURGEMEESTER der Gemeente Helderherinnert hij deze alle daarbij belanghebbendendat de gewoneyaar- lijksche schouwing over de Plaatselijke Uitwateringen Beschoeijingen en Goten door Heeren Wijkmeesterenzal plaats hebben op Dingsdag den 26 Mei eerstkomende en waarschuwt elk cn een iegelijk wien zulks zoude mogen aan gaan te zorgen dat de Goten en Uitwateringen welke door o 7 o o hun behooren te worden onderhouden in goeden staat ge- bragt zijn behoorlijk beschoeid en gezuiverd van modder en vuilniswordende voorts ieder indachtig gemaakt op de deswege bestaande bepalingen der Plaatselijke keure van den 23 Augustus 1845. Helder, 16 Mei 1846. De Burgemeester voornoemd, J. in 'T Y E L T. BUITENLANDSE HE BERIGTEN. ENGELAND. zij andermaal een uitstapje naar Schotland gaan doen." In zeker huisgezin te Madrid had onlangs het volgende zonderlinge voorval plaats. Do jeugdigo moeder zoogde haar pasgeboren kind zelve maar merkte het treurige verschijn sel opdatofschoon zij oorspronkelijk een gezond en krachtig gestel had zij van langzamerhand al zwakker en zwakker werdzoodat zij zelfs begon te denken om niet meer haar kind te zogen. Op zekeren nacht eenig gerucht meenende te hooien in dc kamerstond de man op en onderzocht het vertrek met een licht in de hand. Doch hoe ontstelde hij toen hij bij het bed waar zijne vrouw in die pen slaap lag komende eene slang zag die met veel smaak de melk uitzoog welke voor het kind bestemd was. Da delijk ontvlugtte de slangen de man die hem des ande ren daags niet kon vindenhaastte zich te verhuizen. BELG IE. BRUSSEL, 10 Mei. Wij hebben, zegt le Commerce een brief uit den Haag ontvangendie ons verzekertdat de aangeknoopte handelsonderhandelingen eene goede schre de gevorderd zijn. Van beide zijden is men door gelijke zucht bezield om de zaak door eene minnelijke schikking te eindigen. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 16 Mei. De tentoonstelling van kunst-vuurwerken door den heer Lion Jacques Kinshergenop Maandag den 11 dezer, begunstigd door heerlijk weder heeft uitmuntend voldaan. Be Redacteur der Wespen over den heer Beudt han delende zegt onder anderen »Wie kent dien wakkeren Leeuwen-Ridder niet die door zijn vrouwtje vergezeld de provinciën des lands afreistom den ijver der ambtena ren aan le sporen." Het tractementde reis- en verblijfkosten van den In specteur-Generaal zijn bekend. Gaarne werd ik onderrigt of mevrouw de Leeuwen-Ridderes ook tractementreis- en verblijfkosten geniet. Volgens het zeggen van sommigen komt zulks haar in gemoede toe. Men verhaalt toch, dat, terwijl de Ridder op het kantoor van den ontvanger snuffelt en na- cn opspoortde Ridderes intusschen het dorp door loopt de winkels bezoekten niet zelden door hare na- vorschingen den Ridder op den weg heeft gebragtwaar langs men tol verhooging van belastingen geraakt. Ik zou niet durven zeggen, dat die verhalen schijn of schaduw van waarheid hebben maar zijn zij waar dan moet ook op de vrouw Generaal-Inspectorin den regel worden toegepast ds arbeider is zijn loon waard." In de Berusche Anzeiger slaat tot ieders stichting te lezen Aanstaanden zondag den 26 dezer zal des namid dags in de herberg Toffeuholz bij Vclp een Jezuïtenbeeld gefusilleerd worden, waarbij een borstlap, twee halsdoeken, eene tabakspijp cn een neusdoek tot piremicn zullen worden uitgereikt. De liefhebbers en toeschouwers worden aller vriendelijkst uitgenoodigd." SNEES.5 Mei. Zondag avond ging eene onbesproken LONDEN6 Mei Eene even aandoenlijke als verschrik kelijke gebeurtenis heeft laatstleden zaturdag eene der wijken van onze stad met ontzetting vervuld. Men zag, namelijk, omstreeks drie uurin den namiddag eene jeugdige niet haveloos gekleedc vrouw drie kinderen, onmiddelijk na el kander over de leuning der Batterseabrug in de rivier werpen. Zij werd gegrepen en in bewaring gebragtterwijl de bewoners der nabij gelegen huizen pogingen aanwendden om de ongelukkige kinderen te redden. Slechts met één hunner, een meisje van vier jaren, gelukte dit; het jongste, insgelijks een meisje van nog geen jaar oud waarmede de vrouw op haren arm was komen aandragen werd wel uit het water opgehaaldmaar was reeds dood. Het oudste kindeindelijk een jongen van bijna zeven jaren schijnt niet gevonden te wezen. De vicr-en-lwintigjarige vrouwEliza Clarkdie deze vrcesselijke daad pleegde was de moeder dier kinderen. 'In het verhoor verklaarde zij, en een brief, een half uur vroeger in het huis van haren oom achtergelaten bevestig de zulks dat wanhoop over het slecht gedrag van haren man den verwersknecht Clarkdie haar dagelijksin verregaande dronkenschap mishandelde en dit nog dien zelfden morgen gedaan had haar tot zulk een wanhopig 1 esluit had gebragt. Indien ik door hem vermoord of van verdriet gestorven ware (zcide zij tot den regler) dan zouden mijne arme kinderen van honger zijn omgekomen. Het valt nu reeds zwaar hun eene bete broods te verschaf fen." Welk eeno nieuwe geduchte les voor echtgcnooten en vadersdie zich aan sterke dranken verslaven F R A N K R IJ K. PARIJS10 Mei. Men leest in het blad la Presse Een bijzondere brief van den 7 dezer uit Londen brengt mede dat de koningin veertien dagen lang er op is blijven aandringen om hare reis naar Frankrijk voortgang te doen hebben en dat zij niet dan met weerzin aan het afraden van hare ministers heeft toegegeven. H. Britsche M. zou bovendien ook 's Gravenhage hebben bezochtmaar ook hiervan heeft zij besloten af te zien. Na hare bevalling zal

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2