een koninklijk saluut, het wapperen der vlaggen van alle natiën van tle ter reede liggende oorlogschepen CastorCy cloop en Urania, het uitsteken van vlaggen niet alleen van alle publieke gebouwen in de gemeentemaar ook van een zeer groot aantal particuliere huizen. Ook de in de haven liggende koopvaardijschepen waren met vlaggen versierd terwijl van wege de gemeente op de havenkade en van wege de directie der marine op 's rijks werf Willemsoord i eerepoorten waren opgerigtal hetwelk een zeer schoon geheel opleverde. Ter gelegenheid van Z. M. reize naar Vriesland, vereerde Hoogstd. ook den Anna-Paulowna-Polder met een bezoek. In den nacht van den 6den, aan boord van genoemd stoom- jagt, in het Amsteldiep voor de van Ewycksluis aangekomen zijnde werd Z. M. op gemelden bodem des morgeus ten zes ure verwelkomd door eene commissie uit het bestuur der maatschappij en stapte vervolgens aan walonder het gejuich der talrijke menigte werkliedenen het aanheffen der vaderlandsche liederen door de muzijk behoorende bij het depöt-bataillon der 2de afd. infanterie in garnizoen te Alkmaaronder de leiding van den heer Otto kapelmees ter der schutterij aldaar, welke muzijk door de welwillende medewerking van den heer majoor, komrnaudant van gemeld balaillon vroegtijdig was gearriveerd. Z. M. nam vervolgens do thans in werking gestelde sluisalsmede een gedeelte der dijken de stooin-machiue en verdere werken met de meeste belangstelling in oogcnschouw en betuigde herhaal delijk Hoogstd. tevredenheid over het belangrijke van dit lot dus verre zoo gelukkig volbragt werk en vervolgde daarna do reis naar het Nievwediepaan het bestuur den meesten voorspoed op de verdere voliooijirig toewenschendeterwijl Z. M. eindelijk als blijvend aandenken van Hoogstd. be zoek wel wilde toestaandat het eerst in den polder tc stichten dorpwaarvan de grondslagen reeds zijn gelegd zijnen Koninklijken naam zal dragen. In de vergadering der Provinciale Staten van Noord- Heiland van den 9 dezeris hsrkozen lot lid der Staten- Generaal do heer mr. J. Corver Hooft. In plaats van den heer mr. C. A. den Teiwelke ver zocht had niet weder in aanmerking te komen is gekozen de heer Claude Daniël Crommelin. Deze verklaard hebben de deze betrekking niet te kunnen aannemen is vervolgens daartoe gekozen de heer D. Borski van Amsterdam. De Stalen van Zuid-Holland hebben heden lot leden van de Tweede Kamer der Stalen-Geueraal herkozen de heeren mr. L. C. Luzac mr. S. H. Anemaet Pz. mr. G. W. Verweij-Mejan jhr. mr. D. T. Gevers van Endegecst, E. P. de Monchy en mr. J. C. Faber van Riemsdijk. GRONINGEN7 Julij. In de vergadering van de Pro vinciale Staten van heden is benoemd tot lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal in plaats van mr. B. Wichers, de heer mr. C. M. Nap lid van do kamer van koophandel en fabrijken ter dezer stede. jhr. mr. J. E. van Panhuys is weder ingekozen. UTRECHT 7 Julij. Door jhr. G. Beeldsnijder van Vos hol en de Vrije Nesslid der Staten van deze provincie is aan de Staten dier provincie, voor hunne vergadering van heden een voorstel ingezonden strekkende »Om de zit tingen van dat collegie in het vervolg in het openhaar ïd houden zoodat er eene van ecp tiende gedeelte der tegen woordige leden noodig zij om bij uitzondering eene zit ting met gesloten deuren to houden." Bij dat voorstel is eene memorie van toelichting gevoegd, in welke de voorsteller zich legen eene herziening der grondwet verklaart maar in de openbaarheid der vergaderingen van de provinciale Staten en van de gemeente-raden het geneesmiddel wil vinden voor de kwalen, waaraan ons Staals-ligchaain volgens velenlijdt. Men verneemt, dat de staatsraad-gouverneur heelt te ken nen gegevenhet voorstel van den heer mr. Beeldsnijder van de Voshol en de Vrije Ness aan zijne instructie getoetst en daarin geene bedenkingen gevonden te hebben waardoor het ter tafel brengen van gezegd voorstel zou worden ver hinderd terwijl Z. H. E. Gestr. voorts vier punten van con sideratie bijbragt en in hetbreede, met de Z. II. E. G. eigene welsprekendheid ontwikkelde. Deze puten zouden in sub stantie hierop nederkomen1°. was het voorstel te be schouwen als strijdig met art. 150 der grondwet. Het be staande reglement is geheel ingerigt naar en gaat uit van, een beginsel van vergadering te houden met gesloten deuren. Ook was het voorstel 2°. in strjjd met de grondwet in het algemeenals waarbij alléénen alzoo bij exceptieaan de Tweede Kamer der Slaten-Generael het regt is toegekend om in het openbaar met daarbij vermelde restriclien verga dering te houden terwijl derhalve aan geene andere kolle- gien dat regt wordt toegekend. 3°. Behoort het voorstel niet tot de magt der Provinciale Stalen als welke alleen de belangen der Provincie hebben te behartigenterwijl ten deze eene algemeene bepaling voor al de provinciën zou worden vereischt. Hierbij werd tot opheldering van dit punt eene ministerieele circulaire van 1829 overgelegd. 4°. Werd mededecling gedaan van eenen anderen ministerielen brief, zeer onlangs ingekomenwaarbij de beslissing werd uiteen gezet door Z. M. den koning (den Raad van State gehoord) in een gelijksoortig geval in Limburg voorgekomengegeven zijnde en waaruit bleek dat de Staten van gemelde pro vincie hunne magt waren te builen gegaan. De heer Voor zitter gaf den heer voorsteller daarop in overweging zijn voorstel in te trekken terwijl anders aan de Vergadering zou moeten worden voorgesteld hetzelve huiten deliberatie te houden. Nadat de heer Voorsteller hierop kortelijk het woord had gevoerd verklaarde hij zijn voorstel niet in te trekken en daarop werd het buiten deliberatie houden van hetzelve voorgesteld en op grond van de eerste conside ratie daartoe beslotennaar men verzekertzonder eenigc tegenspraak. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd D. Kuiper en M. AVigman. Bevallen C. Driesen geb. Driesen D. M. Grooff geb. Soug» Z. T. B. Krijnen geb. Bloin D. T. Janse geb. Mooleuaar, Z. G. Gor dijn Z. II. Dirks D. Overleden J. Kluiver, 80 j. L. BoendermakerG m. R. Kru- fantonbekend. J. C. Booling 4 j. (Bcwengbc Sjcvtgfeu. De Imparical meldtdat in eene van do afgelegen buur ten van Madrid eene vrouw van 79 jaren van tweelingen is

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2