Art. 2. Indien de Eigenaars dier Honden mogten goed vinden dezelven mede te nemen op wandelingen als ander- zinlszullen dezelven behoorlijk aan ecne kettingstevig touw of koord moeten worden geleid. Art. 3. Iedere overtreding dezer Keure wordt gestraft met eeno geldboete van Een Gulden of bij volstrekt on vermogen tot betaling dier boete met ecne gevangenisstraf van 24 Uren. Art. 4. Alle beambten van Policie zijn bevoegd en ge last de nakoming dezer te betrachtende Honden welke losloopen aan te houdenkennelijk zijnde te bezorgen aan den Eigenaaren alle overtreders te bekeuren op den eed bij de aanvaarding hunner bediening afgelegd. Art. 5. Zij zijn insgelijks bevoegd en verpligt, onbekende en losloopende Honden aanlehouden en naar de Eigenaren onderzoek te doen deze niet gevonden wordende zullen zoodanige Honden worden afgemaakt. Art. 6. Al de te beloopen boeten worden gestort in de kas der Gemeente. Art. 7. Het Gemeentebestuur behoudt aan zich voor aan die beambten welke blijken hebben gegeven van bij zondere ijver en waakzaamheid tot het ontdekken der over tredingen en overtreders bij deze Keure bedoeld, naarmate der omstandigheden eenige belooning toetekennen. Helder 17 Jli 1 ij 1846. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. G I L T J E S S'. L. B. Ter ordonnantie van HEd. Achtb. J. SCHOON, Secr. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. HONGARYE. PESTH 23 Junij. Eene gruwelijke misdaad nog erger dan een regtstreeksche moord is dezer dagen aan den dag gekomen en de pleegster er van in handen Tan het geregt gesteld. Eene weduwe JVitreioleioskij alhier had de vaste gewoon te zich jaarlijks naar het naburige stadje Kleinzeil te be geven om er de processie van den Sacramentsdag bij te wonen. Verleden jaar deed zij dit ook vergezeld van haar dochtertje Maria een kind van negen jaren in het ge drang had zij het ongeluk dit kind te verliezen en in weerwil van alle nazoekingen vermogt zij het niet weder te vinden. Dit jaar begaf zij er zich weder en de processie vol gende hoorde zij hel geschreeuw van een kind, en meende zij de stem van hare Maria te herkennen in vervoering liep zij naar het puntvan waar het geluid haar oor ge troffen had en bevond dat het werkelijk haar verloren kind wasmaar in allerdroerigsten toestandgeheel blind en de beide kassen der oogen geheel ledig. Het kindje zat daar in lompen gekleed zwart van morsigheid en een houten napje aan de voorbijgangers aanbiedende tot het bekomen van aalmoezen. Achter het kind stond een wijf, dat haar ruw terug sloottezoodra zij het kind wilde aanspreken. De moeder liet zich evenwel niet afwijzen maar hield vol, dat het haar kind wasen eischte het terug de levendig heid der woordenwisseling deed de politie tusschen beide komen het wijf werd gearresteerd en met de weduwe en het kind voor den baljuw van Kleinzeil gebragt. Het wijf begon met voor te wenden, het kind reeds blind op den openbaren weg gevonden het daarom genaderd te hebben, en daar zij armoedig was, voor haar te hebben doen bedelenmaar weldra kwam zij tet voller bekentenis en verklaarde het op den Sacramentsdag van het vorige jaar gestolen en do oogjes uitgestoken te hebben op dat het bij het bedelen, des te meer medelijden mogt verwekken. Dit gruwelijke wijf is een gewezen dienstbode genaamd Margaretha Flintner, geboortig uit Moravie en 67 jaren oud. Het proces wordt met ijver voortgezet; de straf, bij onze wetten op zoodanige misdaad bepaald is het van onder op levend radbraken. Do om den toestand haars kinds trooslelooze moeder heeft er de lering van gezet en ligt op het uiterst. P R U I S S E N. POSEN, 4 Julij. Men verhaalt, dat er in den Bazar een groot middagmaal heeft plaats gehad en dat daarop met groolcn geestdrift het welzyn van keizer Nikolaas is ge dronken naar men zegt, omdat hij voornemens zijn zou zich den naam te geven van keizer aller Slavonen. Is de geschiedenis waargelijk zij algemeen verteld wordtzoo is zij van hooge beteekenis voor het uitsluitende polonismus hetwelk alles overziet, wanneer het slechts hel uitzigt heeft zich eenigen goeden schijn te geven. Duitsch lot geenen prijsis het wachtwoord dan nog liever russisch 1 Schoono uitzigten en meeningen!! HAMM, 5 Julij. Het zal niet Tan alle belang ontbloot zijnhet volgende mede te deelen. Twee referendarissen bij het opperlandsgerigt alhier werden eenige weken gele den, in eene gereglelijke instructie gewikkeld, dewijl zy op publieke plaatsen over atheismus gesproken en eenige ge bruiken der christelijke godsdienst gepersifleerd hadden. Het resultaat der instructie moet, echter, niets naders opgeleverd hebben dan ditdat de beklaagden van uit het rationa- litisch standpuntin het openbaar over godsdienstige onder werpen gediscussieerd hadden. De stukken werden aan het ministerie van justitie ter consideratie opgezondenentegen aller verwaehling, ontving men het volgende eenvoudig be sluit De referendarissen M. en E. zullen op grond der ingezonilene stukken, terstond uit de dienst der justitie weg gezonden worden." BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 17 Julij. Gisteravond zijn in deze Gemeente aangekomen tot het in oogenschouw nemen der zeewaterkeerende werkenZ. E. den lleere Staatsraad, Gouverneur, vergezeld van eene com missie uil het collegie van Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie. Heden bezoekt Z. E. met deszelfs gezelschap het eiland Texel en is voornemens zich op morgen naar de eilanden Vlieland en Terschelling te begeven wordende de reizigers op Zondag den 19 dezer alhier leruggewacht. Ten behoeve der Instituten voor Doofstommen te Gro ningen en voor blinden te Amsterdam zoomede ten behoeve

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2