Van liet gesticht voor volwassen blinden te Amsterdam, zijn gedurende het jaar 1845 in Nederlandsch Indië ontvangen voor eerstgenoemde inrigting 1286.97 voor de tweede ƒ1300.22 ,- voor de derde 3960.99/» welke sommen reeds naar Nederland zijn overgemaakt in wisselsdie door de verpligtende beschikking van de factorij der Nederlandsche Handel-Maatschappij a pari zijn verkregen. Onder het cijfer van 3966.99J ten behoeve van het gesticht voor volwassen blinden te Amsterdam is Legrepen eene som van f 2508.33 welke in de maand October jl. van de te Batavia gevestigde Vrijmetselaars Loge de Star in het Ootten is ontvangen en die van hare warme be langstelling in deze zoo nuttige instelling getuigt. Aan de diakonie der Nederd. Hervormde gemeente te Amsterdam is in 1845 aan verschillende legaten gemaakt ongeveer 70,000aan de Lulhersche ruim ƒ20,000, aan de R.-Katholijke ƒ6000 en een huis. De Indèpendance Beige zegtdatnaar men ver zekert prins Frederik der Nederlanden door aankoop eigenaar is geworden van 1,100 hectares weiland, bosschen en heivlakten waarvoor het gouvernement van de wetgeving de beschikking gevraagd heeftom er een bedelaars-land- bouvv-geslicht op te rigten. ROTTERDAM, 13 Julij. Heden is alhier het terrein op genomen en de aanwijzing gedaanwaar ter plaatse het stationgebouw voor den spoorweg van hier naar Amsterdam zal opgetrokken worden. Volgens de daarvan gemaakte teekeningzal hetzelve een allerprachtigst gebouw worden dat wel met de beste stationgebouwen in Europa zal kun nen wedijveren zullende hetzelve kolomsgewijze in tweeën geplitst zijn zoodat de spoor-wagentrein bij aankomst onder door kan rijden opdat de passagiers bij regenachtig weder dadelijk voor den regen beschut zijn. Zoo wij vernemen moet hetzelve binnen den tijd van vijf maanden gereed zijn. HELLEVOETSLUIS13 Julij. Den 15 dezer wordt al hier buiten dienst gesteld Z. M. stoomboot Curafaoen het Etat Major op non-activiteit gesteld. Den 1 Augustus wordt alhier in dienst gesteld Z. M. brik de Arend, en met den 15 Z. M. brik Mercuur. Het alhier binnengekomen transportschip Merwede onder bevel van den luit. ter zee le kl. van Hasseltzal worden geïnspecteerd of het den 15 Aug. weder naar Su riname kan stevenen. Den 16 Julij van de Schelde overgeplaatst op het wacht schip Gastor te Willemsoordde adj. administrateur A. C. Ruighartvan de Caslor in de rol op do Schelde M. J. Gaillard adj. adm.om later met de administratie van de stoomboot Batavia te worden belast; op de Schelde geplaatst de adj. adm. A. A. Gijsberti Hodenpijlvan non-activiteit. In de maand Junij zijn alhier binnengekomen 204 zeeschepen, en uitgezeild 151 zeeschepen. Eerstdaags zal de partikuliere stoomboot Kinderdijk van hier vertrekken naar het Nieuwediepom de alhier in ge reedheid gemaakte kolenligler naar het Nieuwediep te slepen. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd Geene. Bevallen J. Noordeloos geb. Edelenbosch D. J. Penninkhof geb. Mets, D. M. Gauw geb. Korff, D. P. Leijen geb. de Graaf, Z G. Furjon Z. en D. E. DekkerD. Overleden C. J. Pauw 32 j. E. Noordeloos 5 d. C. Hartog G w. C. de Voogd 48 j. UITTREKSEL UIT DE SSEEEFSTIJDIITSEIT. Nieuwediep, 13 Julij, binnengek. Wildschut, Johanna Catliarina y. Banjoewangie Pram v. Bergen, Vegt v. Oudsoen, Manning, Appleton en Brownless (st.) alle 3 y. Londen Watson v. Sunderland Gray v. Newcastle Zwanenburg v. Archangel Thomassen y. Drammen Sieliama v. Port a Port en Visser v. Huil, en uitgezeild Scriyen n. GorfuRuus n. Gibraltar, Manning n. Londen en Stainsbury n. Sunderland de wind w. n. w. 14 Julij binnengek. Boer v. Huil, Kraft v. Dantzig, Nielsen r. Dram men Smith en Ganham beide y. Londen en Beil v. Newcastleen uitgezeild Klimp, Eugenie en Hoek Willem de Clercq beide n. Batavia, Bentekoe en Schutbeide n. Genua Hansen n. Lisbon van Aken n. la Rochelle Spanjerd n. Plymouth en Arnissen n. Drammen de wind z. o. tot z. w. 15 Julij binnengek. Teekelenburg, Sara Alida Maria v. Sourabaija, BartPrins Mauritz v. ProboÜBgo de Vrede v. Teneriffe Ouwen v. Cardiff n. Hamburg als bijlegger Ketelaar y. HuilKoning y. Sunder land en Giezen y. Dundee en uitgezeild Spence en Brownless beide (st.) n. Londen de wind w. 16 Julij binnengek. Fokkema en Kroese beide v. LondenOuwe hand en Veldhuis, beide y. Huil, Crackwei y. Ipswich Brouwer y. Middlesbro en Boy y. Slaystad en uitgezeild Braay Chile n. Boston Appleton n. Londen, Evde n. Nerva Owen n. Hamburg en Stomp n. Nantes de wind w. z. w. ©etuengbe öcrigtcn. De Vesuvius is meer dan ooit in beweging. De Gou verneur van Utrecht is van het geslacht der vledermuizen. In de pausselijke Staten zal de amnestie niet algemeen zijn. Te Waspik heeft zich een spierwitte hond vertoond die zeer suspect was. Pater Roothaan generaal der je- zuiten-orde bevindt zich zegt men t« Turijn. In En geland is voorleden week bij gelegenheid van eene hevige storm een zwerm van kikvorschen uit een van de overladen wolken gevallen. De wendren te Arnhem is in behoor lijke orde afgeloopen en werd door heerlijk weder begun stigd. Te Oog nabij Zevenaar is een huis verbrand met twee varkens. 62,000 personen zijn in de oerste vier maanden dezes jaars uit Duitschland naar Amerika vertrok ken. Bij den Bloksberg is een heidebrand met dorsch- vlegels gedempt. J. G. P. Söhne hoek van de 3e We teringstraat te Arasterdam zal aan een ieder de waarachtige bewijzen eener echte geboorte voorleggen. De Deensche kroonprinspas van zijne tweede vrouw gescheiden maakt weer araours naar een derde. Vijf kandidaten dingen nog slechts naar de hand van de koningin van Spanje gaarne had zij een man zoo als haar ministeriedat telkens van personeel verandert. De beroemde verzameling schil derijen van wijlen den baron Verstolk van Soelen is door ecu Engelsche partikulier te Londen woonachtig voor eene som van ƒ280,000 aangekocht. FE Tf I E E E T 9 Tïï. DE EEUWIGE LAST. Een' Klialif liad eene weduwe vruchteloos eene groole soin gclds geboden om een stuk larids van haar te koopen dat bij tot vergrooting zijuer koninklijke tuinen begeerde. Toen de vrouw weigerachtig bleef, nam hij het met geweld, en

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3