WEEKBLAD den HELDER EN iiet 1EUWEDIEP. N°. 31. ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdngsdes middags ten 12 urede prijs Yan 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 2 AUGUSTUS. 5IA AI® AO VIERWE JAARGANG. ,igen het Gq Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. BUITENLANDSGHE BERIGTEN. DUITSCHLAND. FRANKFORT26 Juli]. De orerblijfsels van het oude Nineve welke de Heer Bottaruim een jaar geleden bij Mossul uitgegraven heeftzijn in het laatst van Mei te Bas-' sora in een fransch oorlogschip geladen. Mem mag alzoo hopen deze belangrijke oud-assyrische gedenkteekenen wel dra in Parijs te zullen zien. Het zijn ruim 100 groote blokken. ENGELAND. LONDEN, 28 Julij. Op het oogenblikwaarin Mexico ten prooi is aan een burger-oorlog en een oorlog met eenen vreemden staatten gevolge waarvan deze staat eene geheel nieuwe gedaante zal bekomenis het welligt niet zonder belang de verschillende omwentelingen mede te deelenwel ke aldaar in een betrekkelijk gering tijdvak hebben plaats gehad. Toen die staat ophield eene spaansche kolonie en een onderkoningschap te zijn werd het veranderd in eene con stitutionele monarchievan welke Iturhide keizer werd. Deze van den troon verjaagd had in 1822 de onvoorziglig- heid om terug te keerenhij werd dood geschoten en de monarchie werd in eene republiek verandert. In 1824 werd de generaal Victoria tot president be noemd voor den tijd van vier jaren. Deze is do eenige ge weest die zich den tijd voor welke hij aan was gesteld beeft staande kunnen houden. Generaal Pedrazza werd in 1828 tot president verkozen onder dezen werd Santa- Anna het eerst bekend. Zijn eerste aanslag tegen Pedrazza was niet gelukkig want hij werd geslagendoch ook Pedrazza werd van het bestuur verwijderd door Guerrero dio in 1831 als slagtoffer van den burgerkrijg viel. Toen werd Bustamente presidenthij werd weder door Santa- Anna uit het bestuur gedrongen die het zonderling besluit nam om in plaats van zelf den presidentsloel te beklim men Pedrazza terug riep. Santa-Anna werd in Mei 1833 tot president verkozen doch gevangen genomen zijnde in 1836 in het gevecht van San-Jacinthokwam Bustamente andermaal aan het be stuur die na eerst verbannen te zijn den presidentzetel beklom om later weder te worden verbannen. Hij werd in 1841 door Santa-Anna verjaagd, die in 1844 door Herrera werd verdrongen; deze werd in 1846 door Para des verjaagd. De prins Alhertgemaal der Koningin wordt bedriegd met een zonderling adreshetwelk het matigheidgenoot schap van Liverpool heeft opgesteld. Deze vereeniging »zich bedroevendezegd zij »over de menigvuldige gevallen van dronkenschap, en gevolge van de talrijke toasten, die met geestrijke dranken op de gezondheid van den prins wor den uitgebragtheeft besloten zich tol hem zeiven te wen den ten einde van Z. H. het beste middel te vernemen om dit misbruik te doen ophouden. Men is nieuwsgierig welk middel de prins zal uitdenken om de de drinkers te beletten helang te stellen in zijne gezondheid, F R A N K R IJ K. PARIJS 28 Julij. Een Franschman die Italië bereisd heeftdeelt het volgende mede Te Florence is eene kerk, Dello Spirilo genaamdwelke, zonder overigens merkwaardig to zijn ccnige schoone schil derijen bevat en daarom door do reizigers niet onbezocht wordt gelaten. In liet dikste van een der binnenmuren van deze kerk is een eenvoudige vierkante steen gemetseld mrt het opschriftdat daar zijn begraven Pierre en Benoit Buonaparte (niet Bonaparte) en dat zich daar het graf hunner familie bevindt. Ofschoon deze steen geen jaartal noemt, is het echter uit zijne kleur en het schrift gemak kelijk af te leiden dat hij uit een lang verloopen lijd zijn moet. Boven denzelven bevindt zich het wapenschild van de familie Buonaparte maar te ruw uitgehouwen dan dat men iets anders dan een band met twee sterren ééne en chef en eene en pointe dat is te zeggen ééne van boven en eene van onderen geplaats kan herkennen. Laten de minnaren yan yoorteckens en wapenkundige al-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1