legoriën Ihans/.oo zij willen aanmerkingen op de stelling dezer twee sterren maken, en onderzoeken, of zij niet eerst de verheffing en vervolgens den val van het groole lucht verschijnsel aankondigden dat het Heelal verbaasd heeft. Boven deze steen heelt Louis Buonapartebroeder van Napoleon en koning van Holland, een gedenkteeken voor eenen zoon, dien hij in Italië heelt verloren, opgerigt, be staande in ecne eenvoudige marmeren plaat met een opschrift. Wij zouden er verder gccne melding van maken dan om aan te loonen, dat de identiteit der oude familie Buonaparte door de nieuwe erkend iszoo het ons geene gelegenheid had gegeven, om cene andere bijzonderheid op te merken, welke wij ons slechts met moeite kunnen verklaren. Ook boven het gedenkteeken van den jongen Buonaparte bevindt zich een wapenschild. Het is nietwat men om do nabijheid verwachten zou dat van zijne vooroudersde Buonaparteshel is ook die Komeinsche adelaar niet welken Napoleon had aangenomen als het zinnebeeld van een rijk hetwelk dat van het oude Roma evenaren zou en dat hij aan alle leden zijner familie gegeven had, maar, wie zou het gclooven het is de Balaafsche Leeuwklim mende uit de baren. Wij haasten ons er bij te voegen om regt te doen aan den onttroonden vorstdat de arme Leeuw de poolen ledig heeft, en dus beroofd is van de pij len welke hij gewoonlijk draagt als zinnebeeld van het aantal gewesten die de Vercenigde provinciën uitmaakten. Ik geef het feil op en schrijf het toe aan loutere zedigheid; misschien zullen minder welwillende beoordeelaars in de af wezigheid der pijlen slechts de erkenning van eene daadzaak zien en in den ontwapenden Leeuw slechts eene belagche- lijke aanspraak op een ijdel regt. Een voorval, hetwelk men meer voor een verdichtsel zou houden indien niet meer dan twee honderd menschcn ei getuigen van waren geweestheelt dezer dagen in de stad Nimes plaats gehad. Een paard, dat op hol was, stool in volle vaart door dc naauvve straat 1'Ënfance tegen over het kasteel Tradaita gekomen, ziet men het eensklaps op het liooren van een' angstgilstil staandrie op de straat gevallen knaapjes toehiuneken zich voorts nader hij den jongste begeven hein het hoofd met zijnen schuimen den mond besnuffelen een oogenblik zeer zacht een' zijner voeten op de knie zeiten en zich daarna zeer bedaard ver wijderen. Hel vernuftig dier bad in dit knaapje den zoon van een' der vrienden zijns meesters herkend. BINNENLAND. HELDER cn NIEU WEDIEP 1 Augustus. Op Zondag den 26slenvan 3 tot omstreeks 7 ure, had alhier een hevig onvvedc plaats vergezeld van zware regen. Naar men verneemt is de schippor Maarten Kok door den bliksem van zijne schuil geslagen en verdronkenzijne vrouw met 4 kinderen nalatende; alsmede is er een paard, in dc nabijheid van den Helder, door den bliksem getroffen, en dood op de plaats gebleven. De bliksem was langs den kop en buik nedergeslagen. Op den 21 lol den 23 Julij vcreenigden zieh te Rotter dam eene schaar van mannen die door lielde tot hunnen Heer gedreven de teedersle belangen der menschheid be-* spraken. Hpt was do 49ste buitengewone vergadering van het Nedcrlandsch zendeling genootschap. Noch afgeschrikt door hel groole veld dat nog braak ligtnoch terugdein zende voor de beletselen die haar in den weg treden, noch ontmoedigd door de teleurstellingen die zij ontmoetheeft dit genootschap de fakkel van het eeuwig licht in handen gehouden ter verlichting van Israëlden Islamiet en de hcidcnwereld. Hoogslbelangrljke aangelegenheden hielden de vergadering drie dagen bezig behalven veel anders de in spectiereis die Br. van Rhijn onderneemthet schoolwe zen op Java en het ingrijpen op de toenemende massa's van volksverhuizers. Belangrijk waren de ontvangsten in het vorig jaar, maar bij het uitzetten der werkzaamheden, overtrof fen de uitgaven dezelve. Treflend en bezield was het woord der opwekking door den Utrechtschen predikant Franc~ ken gesproken verrassend de toespraak van Br. de Wil die met Br. van Santenbeide pred. bij do Nederduilsche Hervormde kerk in Noord-Amerika den groet van N.-Ame rika aan het zendeling genootschap van Ncdeiland braglen en betuigde dat het Hollandsch gedeelte van N.-Amerika zijne afstamming niet vergeetmaar zich nog met Nederland gevoelt één te zijn in afstammingin geloof en liefde. Wij geloovcn nietdat een enkel lid de vergadering verliet zonder heilige geestdrift voor de edelste zaak van het men schel ijk geslachten zonder zucht om zo ever te gieten in allen die hem omringen. Ailhans die ijver en die zucht hebben dit artikel zijne plaats aangewezen. In het supplement ven de Singapore Free Press van 21 Mei jl. komt eeu omstandig relaas voordoor zeker dr. Winslow gesteld omtrent eenen togt naar Japan van eenen amerikaanschen walvischvaarder, gevoerd door kapitein Mercator Cooper. De aanleiding schijnt geweest te zijn de overbrenging naar hun land van eenige japansche schip breukelingendie hij gedeeltelijk op het eilaud St. Pieler ten Z. O. van Niphon gedeeltelijk op een zinkend japansch schip had gevonden. Kapitein Cooper was met zijn schip reglstreeks naar Jedo gestevend en aldaar met voorkomend heid ontvangen cn met dankbetuiging voor de diensten door hem bewezen. Niettemin was aan niemand van hel schip vergund ge worden om aan wal te komen en was het schip rondom sterk bewaakt geworden. Zelfs was aan kapitein Cooper te kennen gegeven dat hij niet moest terugkomen en dat do keizer liever zag dat men zich hel lot van japansche schipbreukelingen niet aantrok dan dat vreemden zijn rijk bezochten en dat men dezulken aan Ncderlandsche autori teiten moest overgeven. 's GRAVENHAGE29 Julij. Op heden is alhier een traclaat van handel en scheepvaart met Belgie geteekend. AMSTERDAM, 26 Julij. Zoo als bekend is, zal de heer Jtlharda op 15 Augustus aanslaande zijne betrekking als directeur en hoofdonderwijzer van het blinden-instiluut alhier nederleggen om do betrekking van directeur der school voor handel en nijverheid te aanvaarden. Verscheidene be kwame mannen hebben zich aangeboden lot do vervulling van den in allen deele zoo hoogst gewigligen postwelken de lieer Blharda met de meeste naauwgezclheid heeft waar-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2