(Scmsingbc 33cvt0tcu. foorden en die tevens voor de algeineene belangen het on- berekenbaarste voordeel oplevertdaar hierdoor eene regt- slreeksche gemeenschap wordt daargesteld van den hoofdzetel des Belgischen handel met Rotterdam en verder met den Hollandschen spoorweg tot naar de hoofd- en eerste koop stad des Rijkswaardoor de Nederlandsche en Belgische spoorwegstelsels onderling verbonden worden. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd P. Tegel en N. Borst. R. Smit en M. Limburg.A. Heij- denrijk en M. Yerberne. Bevallen G. Cornelisse geb. Srr.it D. C. Groenewoud geb. Ewald D. C. Marchand geb. van Straten D. C. Krul geb. Rexsing D. E. N. Bommel geb. Duinker Z. A. de Iïaas geb. Dekker Z. Overleden P. van der Ven, 22 j. M. Heepke 8 m. S. de Wit, 15 j. J. Balvers 26 j. G. van der Vliet 8 w. De koningin van Spanje heeft zich een gemaal met goed keuring der potentaten verkozen. In de kolenmijn van St. Suzanne is een onderaarsch vuur uitgebarstenhetwelk eenige menschenlevens beeft gekost. In Amsterdam worden veel menschen ziek ten gevolge van het eten van garnalen. Leendert van der Giesen aan de Kikkert heeft zich zelf half zittende gewurgd. De herstelling van den koning en ke- ningin van Zweden en Noorwegen is bijna voltooid. De heer mr. E. Muiier uit Leeuwarden is bij de paus in een bijzonder gehoor ontvangen. Jozeph Henrij heeft gratie van de doodstraf ontvangen dezelve is in levenslange dwang arbeid veranderd. De cactus corus hexagonus heeft op den huize Oldruijtenberg bij Vollenhoven gebloeid, sints 1802 was men bezig met het opkweken. Men wil weten dat do prinses Albert van Pruissen in zoo verre met haren ge maal verzoend is dat H. D. den aanstaanden winter weder hare residentie in Berlijn zal nemen. Uit Parijs wordt ge schreven dat eene jong gehuwde prinsesdochter van een gewezen koning woensdag 11. men eenen hollandschen schil der gevlugt is. In de residentie snoeit men tegenwoordig de oude zesde halven. De algemeene afschaffing der vroon diensten verwacht men in Polen. Te Amsterdam is met succes gewimpeld en gepimpeld. De uitzet voor koningin Isabella en de infante Louisa is te Parijs besteld.Er loopt een gerucht dat van Hall zich ad interim met de porte feuille van binneulandsche zaken zal belasten en dat jonk- beer Pieter berucht als geldschieterze definitief zal over nemen. Abd-el-Kader bevindt zich in Marokko. De Haagsche Nieuwsbode pruttelt sterk tegen de toenemende landverhuizing; maakt de emigranten bang voor de zielver- koopersde groote zee en de nieuwe wereld, waar zij over gelaten zijn aan God Te Nijmegen worden de gevangenen verzorgd en gevoed voor 26 cents daags. De beriglen wegens de oogst luiden meestal ongunstig. De hooge raad beeft do Utrechtsche Zonnebeschuldigd zijn theologiesch licht op eene ongepermiteerde wijze te hebben doen schij nen, ontslagen van alle regtsvervolging. Hulde aan den hooge raad (Kaleid.) Een der schutters die bij het treurige verbranden van de goede meening van dorst versmachte is in een oven gekropen om een flesch arak te zoeken om zijnen dorst te lesschen doch een sergeant trok hem bij zijne beentjes en stak hem in een doofpot. (Z,. Nb.) BRIEF VAN EEN' AAP. Ckers freres {Vervolg en Slot.) Al die schreeuwers eu het volk, dat hen in menigte aanhaugt kunnen bij geluk niets uitrigten want hunne tegenpartij zit op den regterstoel en laat bij lijds al die bolleboozen bij den kraag pakken. Dan schreeuwen zij over tyrannie.... doch de andere laten dat ook al bij zich nederglijden. Een heilige ijver voor het welzijn des meuschdoms -dat wil zeggen veor hun eigen welzijn, naardien zij de keur van het menschdoin uit maken, bezielt hen eu dewijl nu de aristokratie van den adel en die van de priesters tweelingzusters zijn zoo bootsen zij de Coaitas na, nemen gezamentlijk de verstandige stellingen aan, dat het doel de middelen wettigt;" ca zeggen: »Yer- dcel en heersch Men waakt derhalve zorgvuldig over de handhaving der wet ten en doet zijn best om alle lerging te voorkomen dat men die niet verkrachte. Men is er integendeel op bedacht zulke eenlingen op het spoor te komen en hen onschadelij k temaken. Dat jaagt een schrik aan en die nog eenige lust mogt voelen om zich voor het menschdom op te offeren zwijgt als hij ver standig is. Er bestaat ook nog een ander middeltje dat minder na drukkelijk is om zulke schreeuwleelijken den mond te stoppen en dit is de verleening van een ordeteekeu. Toen namelijk langen tijd geleden de beheerschers der men schen bespeurden dat moeder natunr uit grilligheid of uit vooringenemenheid een gedeelte Tan onze broeders met het tee- keu van den staart had bevoorregt hetgeen zoo veel te zeggen is als dat zij hen tot den adelstand verheven had begonnen zij er ook aan te denken een taeken uit te vinden hetwelk dengene die hetzelve droeg onder zijne medebroeders een hoo- gcreu rang zoude verschaffen. Zij maakten bijgevolg staartjes van goud die zij kettingjes noemden en hingen die hunne lievelingen om evenwel op eene andere plaats als waar bij ons het eereteeken gedragen wordt. Een weinig later voegde «ten bij die eerekeltingjes die zeer schielijk niet meer als belooningen van bijzondere verdienste beschouwd, maar meestal voor gunstbewijzen van de heerscliers gehouden werden, nog fraaije blinkende kruisjes en sterretjes, opdat de volwassen kinderen, die raeu daarmede opschiktregt veel vermaak in dat fraai geslapen speelgoed vinden moglen. Het was een goede inval!... Even gelijk zich na eenonweder do paddestoelen in menigte vertooncn zoo drong zich nu de gansche wereld en vooral de daartoe regt hebbende aristokratie rondom de troonen der vorsten bijeen en riep vol verlangende handen uitstekende M'j ook! mij eok!" Sedert dieu tijd ziet men zoo veel sterren en kruisea als er aan het firmament staan, op de wereld ronddwalen eu als de menschen van al dien glans geenc zeere oogeu krijgen dan hebben zij dat slechts aan den inval van een linlfabrijkant te danken die het zoo ver bragt dat de sterretjes slechts op feestdagen en hoogtijden zouden flonkeren, maar op de gewone werkdagen door een snippertje liut zouden vertegenwoordigd wordan. Zoo kwam er dikwijls aan het huis van mijne meesteres ze kere Hofraad, die ook verscheiden ordes droeg, hoewel hijzelf niet wist waarom liij die gekregen had. Dat was eene reden Ie meer om er regt groolsch op te wezen. Doch alzoo hij de zelve zonder zich bclagchelijk te maken, niet dagelijks kon omhangen zoo versierde op de gewone weekdagen een lintje zijn knoopsgat, op zon- en feestdagen verscheen het firmament in Duodecimo maar op galadagen schitterden de sterren in al hare grootheid als waren het zonnen geweest. Het grootste verdriet dat die goede man behalve zijne schul den liad was dat hij om eens ovea hem te spreken alsof

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3