van arrest openlijk vervoerdhoewel hij er niet aan «lachteenigen wederstand te bieden. Spoedig daarna was hij op bevel der rogtbank in vrijheid gesteld. Bij de behandeling der zaak kwam de advokaat mr. D. van Ketwic/i Ver schuurals verdediger van den aldus, zonder eenige aanleiding of noodzakelijkheid geprostiluëerden beklaagde, tegen die snoode behandeling op, en maakte de opmerkingdat zulk een maatregelten opzigte van een persoon die slechts on presumptie was in hechtenis geno men zeer verkeerd was, ja hij beweerde zelfs, dat de po- licie door zoodanige handelingen als in dezen hadden plaats gehad zich de minachting en den haat der bur gers zouden waardig maken. Hier viel de ambtenaar van het openbaar ministerie do heer officier Brucehem in de redeen verzocht hiervan acte in het proces-verbaal der teregtzilling terwijl hij den pleiter poogde te overreden de gebezigde uitdrukkingen weder in te trekken. De ver dediger echter herhaalde denzelve en verklaarde, daarbij te volharden. Bij repliek trad de heer Bruce in beschouwingeu over het treurig verschijnsel van den tegenwoordigen tijd dat ieder zich schijnt te beijveren om het openbaar ge zag ten allen tijde en in het openbaar aan te vallen en daardoor den eerbied voor hetzelve te ondermijnen of uit te doooen. De verdediger verklaarde daarbij bij dupliek, dat, volgens zijne overtuiging, de eerbied voorde openbare magt oneindig meer werd gelnuikt en ondermijnd door het ongestraft plaats hebben van zoodanige handelingen, als waarvan hier sprake wasdan door eene openl jke af keuring en gisping van dezelve dat ook het openbaar mi nisterie veel meer tot de handhaving van dien eerbied zoude medeweiken door de ambtenaren die zich soortgeljke willekeurige handelingen grenzende aan misbruik van magt veroorloofden, daarover te onderhouden, en dezelve, indien daartoe termen waren te vervolgen dan door te vergoelij ken en er min of meer, door ze niet openlijk af te keuren, zijn zegel aan te hechten. Ten slotte verklaarde de ad vokaat zich volstrekt niet onooorzigtig die uitdrukkigen te hebben laten ontvallen maar ze welberaden uit volle overtuiging te hebben gebezigd, en steeds, bij voorkomende gelegenheden op dezelfde wjze naar eed en pligt te zul len voortgaan. Overijsseldit feit vermeldende, vraagt: waar het naar toe moet met de regten der burgeren indien de ambtena ren van het openbaar ministerie ongestraft den verdediger in de reden mogen vallen of indien het dien laatslcn niet geoorloofd isde omstandighedendie betrekking hebben op zijnen cliëntte verhalen en de daarbij plaats gehad hebbende handelingen af te keuren Waar zou zonder deze onschendbare regten der verdedigers, de willekeur van sommige ambtenaren van hel openbaar gezagdoor geene vrees voor openlijke afkeuiing meer teruggehouden, een einde nemen Men ziet hieruithoe vrijzinnig de heer Bruce over het openbaarmaken van misbruiken en verkeerdheden het be stuur betreffendedenkten wat de liberale partij van Z. E. te wachten zou hebben als hj eens tot Minister verhe ven werd 1 Aan den anderen kant ziet men uit het gedrag van den heer van Ketwich Ferschuurdat er daarentegen ook mannen zijn die voor de waarheid openlijk durven uitkomen, en de regten der burgers krachtdadig verdedigen. (T. iV.) Zeker persoon in den morgen van den 8 dezer te Delft op cene gracht het raam eener benedekamer van ze ker huis ziende openstaan en dat zich niemand in die ka mer bevond, heeft de vrijheid genomen daar in te klimmen, to dejeunerenvier paren tafelzilver bij zich te steken en vervolgens te vertrekken. Nadat van deze diefstal onmiddelijk kennis gegeven wasen de dief gewaar werddat men hem op het spoor was vervoegde hij zich aan dat huis verzocht den bewoner te spreken en bedankte dezen voor het genoten onthaal onder terhandstelling der vier paren tafelzilver, voorgevende ze dien namiddag, gelijk hij aan vankelijk had gedachtniet noodig te zullen hebben hij verwijderde zich daarop. Men verneemtdat deze gast meer malen wagens dieverj in handen der justitie is geweest. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd C. Jonker en A. J. Brugman. F. il. Fernee en 21. Blom- menschijn. Bevallen C. Kiesewelter geb. Spaan, D. tl. Gerritsen geb. \V002ik, l D. M. C. Dekker geb. van Leeuwen D. .1. Ameling D. Overleden J. Jongbacker, 7 j. 21. Du mueijer, 65 j. 11. Jacobs, 47 j. - ©cwetijj&c Scï*tj-cu De Times zegt dat de koningin van Spanje en iiaie zuster geene Siameesche tweelingen zijn. De paus wil diploma tische betrekkingen aanknoopen niet de Porte. Uit de hand te koop eene varkensaffaire. Ibrahim- Pacha wil van Ëgvplc een land maken waarin alle soorten van geloof vrije uit oefening zullen hebben.In Badeu zijn de kinderen Israëls geëmancipeerd. Er kunnen bekwamo verlakkers geplaatst worden. Volgens de Zwartsluizer Bc le verzoekt Ds. Fijne buik weder beroepbaar te worden gesteld lot zijne vroegere bediening van onafgescheiden predikant. Vijf duitjes zijn alhier onverwachts door een gier achtervolgd en in nachtge waad op de vlugt gejaagd. De Septemberfeesten in Belgie zullen minder luislerijk zijn dan vroeger. Volgens gezegde van de slagiers bidden de kalveren voor het heil van de ziel van van IIen de koeijen om versland voor den schatter. In het Nassausche heeft men gebrek aan ledige vaten voor den wijn van dit jaar. De liefhebbers verheugen zich reeds bij voorraad. De Middelburgers graven naar een schat. De infant don Francisco krijgt een nieuw pak van zijn aanstaande echtgenoot koningin Christina op den dag van hun huwelijk. Volgens de Times zal do hertog van Mont- pensier een spaansche vorst in partibus infideliuin zijn. Uit de hand te koop in Noord-Holland eene kaaskoppen- draaijerij alsmede te huur een droog onderstuk al doendo leert men.De koning van Pruissen wordt volgens de A. C. gehouden voor een model van een kostschoolhouder. De burggraaf Palmerston schijnt te verwachten dat het nog zoo ver komen zal dat men als alles goed gaatin een half uur aan den gouverneur-generaal van Calcutte eene vraag zal kunnen zenden en tevens om het antwoord verzoeken. Verschenen bij Brix von Wahlburg eene Yacht-club-galop.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3