WEEKBLAD vandes HELDER ra eet ME11WEDIEP, Go H°. 41. TIEK»E JAAKCMC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 eents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. KAASDAG 1846. ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeJd aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 ure de prijs van 1 lot 4 regels is 60 centen voor eiken reg^l meer 15 centeDt behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 12 OCTOBER. De BURGEMEESTER der Gemeente Helderin ervaring gekomen zijnde dat vele Ingezetenen nalatig zijn aan hunne verpligting om de wijk en kadastrale letters on nummer* welke voor hunne huizen zijn aangewezen op dezelve te stellen herinnert bij deze elk wie zulks zoude mogen aan gaan aan art. 25 der Reure van den 28 Augustus 1844 luidende als volgt Alle huizen pakhuizen loodsen schuren stallen enz. zullen door de eigenaars derzelven behoorlijk met de aangewezen nummers moeten worden voorzienen bij oververwing weder op dezelve perceelen moeten worden gesteld op eene boete van een gulden Zullende van aldegenen welke bij eene in den loop dezet maand te houden schouwing verder nalatig worden bevon den de voormelde boete worden ingevorderd. Helder, 10 October 1846. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. PARIJS 2 Oct. Eergisteren werd er eene vrij grappige zaak behandeld voor den vrederegler van Neuilly. Mevrouw Pluyetteeene weduwe van vijftig jarendie voortdurend veel prijs stelt op haar uiterlijk had eenigen lijd geleden toen zij met haar schoothondje speelde het ongeluk door hetzelve zoo ernstig in een harer oogen te worden gebeten dat het uit de oogleden viel. Meermalen gehoord hebbende van kunsloogenen geraden zijnde zich te wenden aan eenen arliste van dat vak genaamd Tamisierbestelde zij denzelven een glazen oog, waarvoor Tamisier haar 100 franken in rekening bragt. Bij hare weigering om die re kening te betalendagvaarde de kunstenaar haar voor den vrederegler. Mevrouw Pluyette verscheen het glazen oog in de hand en de vrederegler vroeg haar waarom zij wei gerde de nota te betalenwelke de heer Tamisier haar gezonden had »Om eene zeer goede reden antwoord de de gedaagde »ik kan met hetzelve niet meer zien dan zonder hetzelve «Watzeidc de vrederegter »verbeelddet gij u werkelijk dat gij in slaat zijn zoudt met een glazen oog te zien »Of ik het deed" hernam de toornige dame «zekerlijk verbeeldde ik mij dat. Wilt gij vrel zoo goed zijn mij te zeggen waartoe oogen moeten dienenindien hel niet is om te zien. Ik bestelde het oog voor mijn ge bruik en zoolang de heer Tamisier er mij geen maakt waarmede ik zien kan zoo lang zal ik hem geen stuiver betalen. Ik draag eene pruikwelke mij dezelfde dienst bewijst als natuurlijk haar ik heb drie valsche tanden waar- medo ik even zoo goed eet als met die welke ik verloren heb en waarom zou ik nu iets betalen voor een oog het welk mij volstrek nutteloos is De vrederegter poogde mevrouw Pluyette te beloogen dat glazen oogen voor an deren dienden om aanschouwd te worden geenszins om er zelf mede te zien maar bevindende dat al zijne pogingen vruchteloos bleven veroordeelde hij haar om aan den klager het bedrag zijner rekening te betalen. Toen de gedaagdo deze uitspraak hoorde werd zij woedend van toornen het glazen oog op den grond werpendo snelde zij uit de zaal onder het schaterend gelach der aanwezigen. Zoo meniginalen heeft ons de geschiedenis het verslag medegedeeld van eene of andere processie in het hemd ge daan, ten einde het geestelijk gezag te bevredigen of eenige gunst van den hemel te erlangen. Maar dat is dan ook een vijf of zes honderd jaren geleden dat evenwel in den jare achttien honderd zes en veertig eene dusdanige en nog vreemd- soorliger processie plaats zoude hebben is bijna ongelooflijk. En niettemin is zulks waarLiouxeen vlek in de gemeente Senezarrondissement Castellano is het tooneel dier mid- deleeuwsche plegtigheid geweest, welke echter, niet de be vrediging of de gunst des hemelsmaar wel een proces heeft te weeg gebragt. Komen wij tot de daadzaken. De heer Marcelin Jsnard werd op den 9 Augustns jl. door eene vlaag van krankzin nigheid aangetastin welke hij zichtoen hij de kerkklok hoorde luiden verbeelde dat zijn - laatste oogeublik was

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 1