(Bcmetsgbe 33ct*tgtcu. FEUIJLhFT&W. HOLLANDSCHE ZUINIGHEID M SPAARZAAMHEID. ging maar zullen alleen de toast aanhalen door de Maijor Mickle ingesteld. Willem IIkoning der Nederlanden." Hierop zeide de comodore Willinck het volgende: Als oudste officier van Z. M. nu hier aanwezige marine, dank ik u mr. Maijor voor de toast op onzen geliefden vorst ingesteld, en hetzij u hij deze bekend dat de koning zoowel als onze geheele natie het hoogste belang stelt in alles wat betrekking heelt op de Ver. Staten en dat zij met eene vurige begeerte bezield zijn om de vriendschappelijkste om- tranc met deszelfs bewoners aan te kweeken. Velen van de inwoners van dezen staat stammen van het zelfde geslacht als wij en beroemen ons op de daden van onze gemeenschappelijke voorvaderen. Ik stel in Mijnheer De president van de Ver. Staten van N.-Amerika. Moge zijne besturingde voorspoed en het geluk van het volk vermeerderen. Rapt. Sringliam stelde invoorafgegaan door eenige gepaste opmerkingen Holland was de eerste vriend van de Ver. Staten toen dezelve in hun begin waren, moge dan deze vriendschap aan houden nu zij zich in het toppunt van welvaart bevinden. Hierop werd eene toast op den holl, consulden heer Zimmerman gedronken welke het woord vraagde en zeide Mr. Maijor cn heeren van de raad, het is mij onmogelijk om in woorden uit te drukken, de genoegens welke ik dezen dag door uwen vriendelijken ontvangst en gastvrijheid aan zooveel mijner landslieden betoond heb ondervonden. De vriendschap welke ik gedurende mijn veeljarig verblijf in dit land en wederom op dezen dag zoo ruimschoots aan mij en mijne landgenooten heb zien bewijzen zal nooit bij mij in vergetelheid geraken. Ik geef u heeren als eene toast: De stad New-York, alom beroemd door derzelver gastvrijheid de gedenkstukken zul len de ondernemingen en het beleid van derzelver inwoners voor de nakomelingschap bewaren. Er Werden ook toasten gedronken op de helden van Palo Altode officieren van onze land- en zeemagt enz. enz. Alderman Hart stelde het volgende inkol. Mc. Intosli. De dappere krijgsman, die de eerwaardige lidteekenen draagt, welke van zijne moed getuigen en onuitwischbare herinne ringen zijn van de roemrijke overwinning van Palo Alto en Kesaca de Ia Palma. Niet laat in den avond keerde het gezelschap naar de stad terug en ging rustig zonder verdere plegtigheden uit elkaar, hebbende cenen aangenamen dag doorgebragtwelke zeker genoegelijke herinneringen zal blijven verschaffen. De officieren van het holl. smaldeel hebben allen eenige kennis van de engelsche taal en kunnen dezelve spreken onvolmaakt natuurlijk maar voldoende om verstaan te kun nen worden. Zij spreken vloeijend fransch. Zij zijn allen welopgevoede menschenbeleefd in hunne manierenen minzaam in hunnen omgang. Sedert hunne aankomst te New-York bezochten velen van hen de waterval van Niagara Boston en Philadelphia. Zij zijn allen ingenomen met ons land en zullen met hen de goede wenschen medenemen van allen met wien zij om gang hebben gehad. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd A. Bakker en F. G. Tiraner. Bevallen C. van Weije geb. de Bruijn Z. J. C. Mulder geb. van Eik, L). A. 31. Pronk geb. Marisse D. A. M. d'Ancona geb. Tet- teroede D. ÏI. Breebaart geb. BreebaartZ. J. Feierabend geb. Schraa D. A. Greiner geb. Drijver, Z. A. Zwart, D. H. °Ee- nekerZ. D. Edelenbosch D. Overleden J. Langeveld 45 j. II. Doornbos, lj. J. van Lei den 39 j. - K. de Graat 24 j. A. Wagenaar 4 j. - Een minister van binnenlandsche zaken gevonden. Wat heeft Ne derland noodig? te bekomen bij Otto te Amsterdam. Nieuw-aange komen - allerbeste - kruimige - roode - Limburgsche - aardappelen te koop. Lerende zeekreeften te wachten. Stilstaan is achteruitgangTen aanzien van de gemengde huwelijken verwacht men van den paus mil dere voorschriften. In het licht verschenen de wreker van den Bar- tholomeusnacht. Een weduwnaar biedt duizend gulden ter bekoming van een vrouw tusschen de 30 en 45 jaar oud mits ten huwelijk mede brengende een kapitaal van p. m. 20 mille. Uitgevonden de kunst om met weinig moeite veel wild te verkrijgen. Weggeloopen een Fikhond xijude een Reu. Drie gulden belooning voor bet terug brengen. Mlle. Tan S. brengt ter kennisse dat baar minnaar nog steeds in't bed (luit. Overleden Lion Salomon Kesnerin leven tandmeester. In Am sterdam is een welbeklante klanderij te koop. Prins Albert zal naar liet land der wijzen gaan. De beij van Tunis krijgt ook reislust gaat om te beginnen naar Frankrijk en mogelijk ook wel en passant naar het land van belofte. Tele ingezetenen verlaten Geneve ter zake van oproer. In Ierland heersckt hongersnood. Tele ganzen en kippen enz. zetten koers naar Harlingen over het Nieuwediep naar Londen. Yan Hall is van zijn buitenverblijf in 's Hage geretourneerd en heeft zijne zaken hervat. De oliphant in den Zoölogischen tuin is niet gestorven. Te Onderdam is de laatste afstammeling overleden Tan een oud ade- lijk geslacht; hij heette Unico Jlichiel Jarges. Hoe jammer! Een t imboer-maitre beeft na SOjarige dienst een zilveren tabaksdoosje present gekregen. -Onder andere herinneringen van de pasgehuwde spruiten in Spanje behoort ook deze dat zij zamen school gegaan hebben entoen als goede vrienden verkeerden. Zoo de oude zongen piepen de jongen. Een geestelijke uit het graafschap Mack ging ua het onge lukkig afbranden van de hoofdkerk zijner gemeente naar do stad Amsterdam om aldaar eene collecle voor den wederop- bouw van zijne kerk te doen. Toen hij in het huis eens welgesleldea koopmans gekomen zijnde daar kooreu moest dat deze de keukenmeid heflig berispte omdat zij ecu zwa velstok die nog eens kou gebruikt worden als van geen nut meer had iu het vuur geworpen verloor hij alle hoop om van dezen zoo naauwgezetteu man iets te verkrijgen. Hoe groot was daarom zijne verbazing, toen deze zelfde uaauwge- zette koopman, nadat hij den geloofsbrief van den geestelijken doorgezien liad voor honderd dukaten inteekeude en die met vreugde gaf. Toen de dankbare geestelijke zijne verrassing te kennen gaf, zeide de koopman; Mijnheer dat zwavelstokje maakt op zich zelf niets uit; maar het behoudende beginsel, hetwelk zich in deze kleiuigheid openbaart standvastig toege past op geheel mijn vak en mijne huishouding dat maakt liet groote uit zonder dat zou ik voor den ppbouw van uwe kerk. geeue honderd dukaten kunnen geven. Yaarwel Dominé BE ANATOMIE TE BERLIJN. Eens gingen twee Berlijusche vrouwen uit de laagste klasse te zamen vsorbij de Anatomie in welk groot gebouw destijds de zangakademie hare zaal had en er werd in de gehouden» zang-oefeningen op dal oogenblik zoo luid gezongen dal men het op straat hooien kon. De eene vrouw vroeg aan de ande re wat is dat hier voor een groot huis?" «YV'eet gjj dat niet buurvrouw dat is de Antomie wat is dat voor een ding, de Automie?" Daar snijden ze menschen liet lijf op." Barmhartige God hoor eens, boe ze schreeuwen als dal c!e goede koning wist."

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3