D. D.; dat hijzoowel vroeger als thansgeweigerd heeft, den schrijver van dat stuk op te geven en dat hy de ver antwoordelijkheid daarvan op zich genomen heeft. Ocmeutjbc ficvtgtcti. Na eene ontwikkeling van den voornamen inhoud van het vervolgde artikelen na de hoofdpunten van verdediging te hebben opgenomen, heeft het Hof, op grond van art. 1 der wet van den 1 Juruj 1830 (Staatsblad no. 15), art. 207 strafvordering en 52 strafregt, te niet gedaan het ingestelde hooger beroep het vonnis der arrond.-regtbank te Arnhem van den 6 Januarij 1846 vernietigden op nieuw regt doende den heer C. A. Thieme niet schuldig verklaard aan het boosaardig en het openbaar aanranden van het gezag des Koningsnoch aan het honen of smaden van den per soon des Koningsen hem te dier zake vrijgesproken. Het hof heeft echter den heer Thieme schuldig verklaard aan het boosaardig en het openbaar aanrandenvan de waardigheid des Konings en hem ter dier zake veroordeeld tot eene correctionele gevangenisstraf voor den tijd van twee jaren alsmede in de kosten van het regtsgeding des noods by lijfsdwang op hem te verhalen. De veroordeelde is van dit arrest onmiddellijk gekomen in cassatie. Gelijk bekend is, heeft de heer K. van Hulst in de afgeloopene week in de dagbladen bekend gemaaktdat al het uitgegevene van den nU topisch-Politische Snelwa- genlot goedmaking der proces-kosten voor den vermin derden prijs van 2 te bekomen was. Thans lezen wy we derom in de Kamper Courant van 9 Nov. 11. een berigt van den heer van Hulstdat deze goedkoope aanbieding wordt ingetrokken als zijnde de bekendmaking daarvan hij zijne absentie en zonder zijn weten in de courauten ge plaatst. Dat een en ander hy zijne absentie is geschied kunnen wy ons zeer gemakkelijk voorstellen maar dat eeno zoo omschrevene gemotiveerde annonce zonder zijn weten in de dagbladen zoude zyn geplaatsttrekken wij eenigzins in twijfel. Wij gelooven dat er voor dezen nieuwen maat- legel wel eene degelijke reden bestaaten wanneer wij de zen gelijk wij meenen wel begrijpenkunnen wij aan denzelveu niet dan onze goedkeuring hechten. Een jong geëmployeerde by het musenm van natuur lijke historie te Brusseldie tevens een aardige snaak was werd door een zijner vrienden die zeer liglgeloovig was geplaagd om hem eenige proeven van het dierlijk magne- ti^mus te doen bijwonen hy schijnt aan zyn verlangen toe te geven en zij gaan naar eene vermaarde somnabule. De omstanders waren vele en aanzienlijk een jong doctor schreef met een ernstig gelaat de voorschriften der slapende op. De beurt aan de jonge geëmployeerde zijnde geelt hij haar een zorgvuldig toegevouwen papier, waarin een haarlok is; de somnambule ontvouwt het papierberuikt de haarlok wendt en keert die tusscheu hare vingereu brengt die aan haar voor- en achterhoofd en op haar buik en roept met eene onderdrukte slem hijgende uitBlonde haren van een kind van een zeer ziek kind longteering in den hoogslen graadweinig hoop hetzelve te behouden evenwel kan men de volgende middelen toedienen,".... en toen gaf zij eene lijst van geneesmiddelen opwelke de docter met den vereischtep eerbied opschreef. Gedurende dat de waarzegster sprak had de geëmploi- jeerde eene zeer droevige houding aangenomen en scheen zeer bedrukt over deze ernstige voorspelling. De raadge ving geëindigd zijnde neemt hy het voorschrift aan keert zich tot de personen welke daar tegenwoordig zynen zegt met het spolachligst gelaat«Mijne heeren en dames deze haren van een blond en zeer ziek en door eene lons- teering aangetast kind zijn dood eenvoudig een vlok haar van eeno jonge kameel in de menagerie welke zich in den besten welstand bevindten dit gezegd hebbende maakte hij zich spoedig uit de voeten. De echtheid van dit voorval is gewaarborgd door de onderteekening van Jean Raimond en wordt in een Belgisch blad medegedeeld. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd C. L. Hansseu en M. Brouwer. W. Poramer ea C. Tan Sou. J. V. J. Buddo en L. G. Schelle vis. Bevallen A. J. Roozeboom geb. Romer D. T. Meijer geb. Klein Z. G. Schraa geb. dc Wijn D. M. Edeius geb. Buijs Z. T. Jueh geb. Steiltaid L). G. Schuil geb. van der Woldt Z. Overleden J. C. Jacobs, 4U j. J. H. Bosch, 52 j. D. de GraafT. 25 j. M. li Arons 17 j. De nieuwe wereld meet 1,818 ton. De papieren van oom Adam komcu te voorschijn. Nimrod is op het Vlie gearriveerd. Bij toeval te koop eeu jagtgeweer bij gebrek van wild. Men ziet vreemde dingen o. a. ziet men het despotismus zich outwikkeien uit het liberalismus. Weg dan met de liberteil-Meeter en van Gorcum in het Haagsche monsterproces vrijgesproken zijn door Z. M. geplaatst op H. D. landgoederen in Silezie. De geleerden Böttger en Schonbein uitvinders van het schietkatoen hebben te Mainlz de toegezegde belooning van 100,000 11. ontvangen. De duivel en satan zyn te Amsterdam op het tooneel gezien. De prins van Joinville is uilvinder van eene nieuwe soort van marine-ballery in het genre van de Barbetische batterij. Men vraagt eeuige kapitalisten om te Amsterdam nog een dagblad op te riglen dat dagelijks verschynt. Is te beko men een nieuw haakboekje voor de dames. De jonge Dumas heeft een steen voor zijn hoofd gekregen terwijl hij te Grenada met zijn papa naar het dansen van de hei dens stond te kijken. Er gaat een Eland naar de kust van Guinea om de zwarten het A B tc leeren. De woor den van den dag zijn belasting, pauperisme, landverhuizing enz. Er is eene regterlykc vervolging ingesteld tegen ze keren heer ter zake van het ongeregtigd dragen van het lint eener ridderorde. Er zijn wederom 170,000 haringen t« Scheveningen op het drooge gekomen. De spanning tus- schen Engeland en Frankryk ter zake van het Spaanscho huwelyk neemt eer toe dan af. Te Scheveningen zal een derde nieuwe zeebad-inrigting aangelegd worden. Men spreekt van proeven welke in Engeland genomen worden om het schietkatoen ter vervanging van den sloom te bezi gen en met hetzelve de machine in beweging te brengen. Men begint ook te spreken van schietpapicrde uitvin der is nog niet bekend. Wie heeft de ploeg uitgevonden?

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 3