Green met zijn ballon aldaar neergekomen was. Vooral drong men zich naar het hotel de Kroonprins heen want daar had het volgende voorval plaats. Een man stond op het platte dak van het gebouw op cene duizelingwekkende hoogteop de ijzeren gaanderij en sprak van hier luide tot de beneden vergaderde en in angstige verwachting staande menigte. Zijne verschijning op deze gevaarlijke plaats kon digde hij door pistoolschoten aan waarmede hij ëénen knaap, hoewel niet gevaarlijkkwetste. Dit pistool scheen uiet glasscher ven geladen te zijn. Terwijl de man door bleef spreken wierp hij geld in allerlei muntsoorten vooral in goud en assignatienvele in papier gewikkeldook bloemeneen pistooleindelijk ook zijn rok uit do hoogte naar beneden terwijl men aldaar bezig was met de blinkende goudstukken op te zoeken, Inmiddels trachtte men den ongelukkige van zijn door hem gekozen post te verwijderen. Daar hij mei drie pistolen gewapend waskonde men hem slechts met veel voorzorg naderen en twee mannen die hem te na kwa men begoot hij met zwavelzuur. Dit tooneel eindigde daarmede dat de man zich op de straat wierp. Hier viel hij tegen eene steenen paal, brak een arm en een been, terwijl het achterste gedeelte van zijn hoofd barstte om streeks 10 minuten daarna gaf hij de geest. Eenige pakken papieren welke insgelijks uit de hoogte naar beneden vie len werden door een burger opgevangen en aan de autoriteit gebragt. Deze gaven nadere ophelderingen aangaande den ongelukkige en zijne omstandigheden. Hij was 40 jaren oud van eene krachtige gestalte kunstenaar van beroep en hoorde te Neurenburg te huis. Men zegtdat hij eerst korteling in eene provinciestad door geneeskundigen wat zijnen ge zondheidstoestand betreftonderzocht is. Sedert het midden dezer maand logeerde hij als vreemdeling in het gezegde hotel. Welligt zullen wij later nadere bijzonderheden aan gaande dezen man vernemen. Uit Wurtemberg wordt gemeld, dat de paus, gelijk velen als waarschijnlijk voorzien hadden geweigerd heeft de door het Wurtembergsche domkapittel gedane verkiezing van eenen nieuwen bisschop goed te keuren. Deze verkie zing was overeenkomstig het verlangen der regering uitge- O O O O O vallen en had in Wurtemberg algemeen genoegen gegeven, omdat de benoemde prelaat zich steeds door verdraagzaam heid had onderscheiden, Deze weigering van den pauss. stoel waardoor dc nieuwe paus voor 't eerst in botsing is geraakt met eene regeringhad in Wurtemberg te meer een' onaangenamen indruk gemaaktomdat men daaruit meende te kunnen opmaken dat de pausten aanzien van de Proteslanlsche regeringen, geene andere grondbeginselen dan zijn voorganger zou opvolgen. Gelijk men weetleven hier en daar in het wijduit- gestrekte Russische rijk nog onderscheidene heidensche vol ken welke men van lieverlede tot hel christendom heeft trachten te brengen. Zoo zijn nog in den loop van dit jaar, in het gouvernement Oreuburgde inwoners van een dorp die nog dieren aan heidensche godheden offeren tot de grieksche kerk bekeerd geworden. In dit dorp werden op eens 900 personen gedooptin een ander 300 en eer- Vang zal de geheele bevolking van dat distrikt tot het chris tendom gebragt zijn. ENGELAND. LONDEN 9 Dcc. Een tweegevecht of boxpartij tusschen enn' man en eene vrouwdoor the Morning Chronicle medegedeeld levert een staaltje op van de overgeblevene Engeischo barbaarschheid. Te Breoche-row East-Wood kwa men de twee partijen bijeen de vrouw was groot en do man klein van gestalte. Duizenden toeschouwers omringden het strijdperk. Het gevecht duurde bijna een uur, en werd 15 malen met nieuwe woede hernienwd. De vrouw had spoedig blaauvve oogen en bloedenden neusde man kreeg op zijne beurt geduchte stompen op de borst en boofd. Bij den 15den aanval ontving hij onder het linkeroog een' slag, waar door hij ter aarde stortte. Het gejuich hierover was alge meen en de boxeres werd met hare blaauwe oogen en dik geslagen gezigt als overwinnares uitgeroepen. Een voorbeeld van de verbetering der zeden. BELG IE. BRUSSEL, 14 Dec. »De Obseroateur van heden zegt onder het opschrift van Poging tot eene tegenomwente ling dat het maar al to waar is dat het ministerie eenen coup dJ e'tat in het oog heeftom door eene gewiglige ver andering der kieswetvoor eene reeks van jaren de slem der meer talrijke, maar minder verlichte land lieden boven die der meer op geklaarde stedelingen te doeu gelden en aldus misschien het België van 1830 om te keerenen minstens het uilzigt te openen van cene regering door do nakomelingen van van der Nooten bij een deel het O- rangismus te doen herleven bij een ander deel den wensch om eene aansluiting aan Frankrijk weder op te wekken en dit wel juist in het oogenblikwanneer Frankrijk ver klaard heeft aan de traktaten van 1815 geene andere waarde toe te kannen dan zoo veel het zijn belan geraden zal achten BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 19 December. Naar men verneemt zijn Heeren Wijkmeesters alhier uit- genoodigd geworden voor of op den 2 Januarij aanstaande aan den Burgemeester eene opgave te doen van het aantal huisgezinnen en personen, waarmede de wijken zijn bevolkt, derzelver godsdienstige gezindheid en van de verhuizingen welke uit en naar deze Gemeente hebben plaats gehad. UTRECHT, 15 Dec. Gisteren op den middag heeft hier een buitengewoon zwaar onweder gewoed hetwelkonder hevige sneeuw- en hageljagtmeer dan een uur heeft ge duurd. Tot driemalen is de bliksem in den domtoren ge slagen zonder echter eenige belangrijke schade te weeg ts brengen. Het klokkenspel is blijven stilstaan. Nadat de toren voor de tweede maal was getroffenhadden eenige personen zich naar boven in een waschhok begevenorn de uitwerkselen van hel vuur gade te slaan. Een der aan wezigen maakte de opmerking, dat het, bij het voortduren van het onwedergevaarlijk konde worden geacht om op den toren te verblijven waarop allen het waschhok hebben verlaten. Naauwclijks hadden zij zich van daar verwijderd, of de bliksem sloeg voor de derde maal in den toren en langs eene looden pijp in het voormelde hok. Van buiten

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 2