huwelijksverbintenis. Toen het getal harer aanbidders bij den dag vermeerderde nam ook derzelver stoutmoedigheid toe zoodat zij haar huis niet langer kon beschermen legen het in dringen dier ongenoodigde gasten. De buitensporige onbeschaamdheid van ecu dier vrijers ver dient eene bijzondere vermelding. Op eeu' zekeren dag begaf zich de weduwe voor ecnigc uren van huis, en liet slechts twee mannelijke dicnstboilnn in hetzelve achter, den holmeester en ecu' staljongen. Tegen den avond kwam een lang man die het voorkomen van een oud krijgsman had aan de poort en begeerde vrij baisch ingelaten te worden. Men zou hem voor een geschikt inensch hebben aangezien indien niet zijne uit drukkingen zoo ruw waren geweest. Zonder antwoord af te wachten steeg hij van het paard gaf hel aan deu jongen met den stelligen last, het naar deu stal te brengen van voe der en drank en al wat het verder noodig had goed te voor zien zonder de minste acht te slaan op de eenstemmige ver zekering der dienstboden dat de Lady niet lo huis is gaat hij oogeublikkelijk naar de eetzaal, en geeft deu hofmeester het bevel zijn mantel naar de kanier van mevrouw te bren gen en vuur te laten aanleggen dewijl het koud is. De hofmeester helhaalde het, koudeu dacht aan eene zinspelende aanmerking op de onwelvoeglijkheid van dien vreemden gast, toen deze als bij geval uit ieder zijzak eeue pistool haalde en deze wapens voor zich op de tafel legde. De eeilijke hofmeester die een' onoverwinnelijke!! afkeer iiad van zulke werktuigen stoof het vertrek uit eu deed zoo als de oubekemde hem bevolen had. Onder de hand maakte liij met een' der dienstmeiden allerlei gissingen over de komst van dien ouwelkomen gast. Een hevig trekken aan de schel, die Geoffry niet zonder beven gehoorzaamheid bewees brak het levendig gesprek af. Wat belieft u, mijnheer?" vroeg de binnenkomende. Eten antwoordde de gast. De hofmeester betuigde zeer nederig dat er niets voorhan den was. Ga dan in liet hoenderhok en slagt een kip. Diiincn een uur moet die gebraden voor mij staan." De onwillige Geoffry bedacht zihir een weinig, doch een blik vau den vreemden op zijne pistolen maakte spoedig eeu einde aan z'yiie besluiteloosheid; hij begreep dat het toch beter was een hoen op te offeren dan het leven der huisgcuooteu. De spijzen rookten weldra voor den gast die van het gevoelen was, dat de wijnglazen zeker met een ander oogmerk, dan enkel voor sieraad op tafel stonden en daarom luid en kort af riep Wijn Geoffry verzekerde dal mevrouw den sleutel van den wijn kelder had mede genomen. >-Niet waar viel de vreemde hem in de rede wie heeft ooit gehoord dat men van een wijnkelder maar éénen sleutel heeft! In het huis van fatsoenlijke lieden heeft men twee sleutels even als een koppel pistolen." Die zinspeling deed hare werking, Geoffry verlrok dadelijk en kwam spoedig als een Ganymedes weder terug. Kort hierop meldde het gerammel der raderen de terugkomst van Lady JJenyers die, zoodra zij van de huisbedienden do onwellevendheid van den vreemden vernsmen had regelregt naar de eetzaal ging om nadere opheldering te vragenKaauwe- lijks was zij binnen gclrcden of de dienstboden die een luid gegil hoorden en moord en doodslag vréésden snelden vol gens hun pligt uil het huis, om den doctor en den dorps-bar bier en andere hulp le halen. De vreemde had iutussclicn de Lady die na liet gillen in j onmagt gevallen was, in zijn' arm gevat, met water besprengd baar gewreven en was daarmede zoo lang bezig geweest tot dat zij weder hare bewustheid kreeg. Z ij t gii het werkelijk Sir John?' riep de vrouw van deu huize uit zoodra zij zich eeuigzins herstelde. >Vis en waarachtig, Carolinel" was het antwoord. De «jeeslcn immers eten gccu hoenders en drinken geen madera." Dan hebben die afschuwelijke Ashanlynen u niet vermoord ca opgegeten?'' »Gij doet dat braaf volk een hemelsehreijeud ouregt aan. Zij hebben een' beteren smaak en vonden mijn gezelschap aangenamer dan mijn vleesch. Ja het viel mij moeijclijk van mijn gastvriend te scheiden. Eu toen de brave man die zoo veel prijs op mijn gezelschap stelde, zag, dat ik wilde ver trekken, geleidde hij mij zoo veire hij koude, en vereerde mij een afscheidsgroet met zijn jaglroer hetwelk hij daar het toevallig geladen was, eene once hagel in den schouder drukte." Verschrikkelijk zuchtte do Lady, »en hoe verder?" Eene medelijdeudo Ashontynsche vrouw die te oud eu le leelijk was om mijne huwelijkstrouw in verzoeking le bren gen nam mij liefderijk op, en bragt mij naar Kaap Coast- Castelalwaar mijn dood met zulk eeue 'vaste overtuiging werd auugenomen dat een vechtgrage Iersche officier mij uitdaagde, omdat ik daaraan tw ij lelde." Eu vocht gij met hem?" «Neen! Daar had ik geen lijd toe; er lag mij ook meer aan gelegen mij naar Engeland in te schepen om dé rouw-on- kosteu eu de teslementaire moeite der executeuren uit le win nen. Hoe maakt het uiijii Weef?" »0, die is vrolijk en opgeruimd, eu zeer trotsck op den nieuwen titel." Jammer dat hij dien nog een tijd laog moet afleggen.» Nu stoven de dienstboden met eeue groole menigte onder welke veertien vrijers der Lady in huis die in hét vast geloof, dal de goddelooze booswicht, voor hunne terugkomst, «le viugt zou genomen hebben, eene zeer dappere houding aan namen. Toen zij echter bemerkten dat in de eetzaal twee personen met elkander spraken werden zij in eens zeer beleefd. Nie mand wilde hu deu anderen zijn voorrang betwisten, tot dat eindelijk eeu' stevige boeien-lummel nieuwsgierig om te we ten wat er eigenlijk te doen was, een vuurkrabber opvatte, daarmede zijn voorman prikte en hem al verder dreef. Op deze wijze drongen zij tred voor tred allen even gereed om een aanval lo doen de kamer binnen waar zij tot hunne groote verbazing den levenden Sir John JJenyers in gesprek met zijne huisvrouw vonden. De baron joeg niet als een tweede Vlysses de vrijers met scheldwoorden eu klappen weg. De oude krijgsman wist als wereldburger veel beier hoe men inet veertien verliefde gek ken moei omgaan. Hij liet eeu dozijn fles.schen clarei lromen, en dronk ze met de bedrogene vrijers lustig ledig. QbïJcrtcnticuï. Die iels le vorderen heeft van wijlen den WelEd. Geslr. Heer J. 11. van SOELEN Kapt. bij het korps Mariniers, wordt verzocht daarvan op gave le doen ten kantore van den Notaris P. A. EEETS aan het Nieuwediepvoor den 1 Januarij e. k. <£X 15 Si 58 ia.3" SS Vijf Ons MEPPELSCHE beste BOTER a 50 Cents. Vijf ZWOLSCHE a 45 Vijf DEVENTER a 42* Bij het VAT minder prijs. Bij L. van BERK, te Nituwediej). Alhier is gevallen op No. 16142 de kapitale prijs van ƒ25,000 en op Ko. 14455, do prijs van ƒ1250, in de thans trekkende Loterij, gede biteerd door J. P. BEEKonder do handteekening van L. M. van GELDER Zoon. Uilgegevea bij C. BAKKER Bz te A ieuwcDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1846 | | pagina 4