bij gebreke vau die opgaven geene vrijstelling op hieuw aan die personen kunnen worden verleend. Eindelijk worden de Ouders of Voogden van hen welke reeds bij de Nationale Militie dienen doch in den loop van het jaar 1846redenen van vrijstelling hebben verkregen aangemaandom wanneer zij die vrijstelling reclameren zulks op Maandag den 4 dezer maand Januarij ter Secre tarie der gemeente optegeven. Helder 2 Januarij 1847. De Burgemeester voornoemd J. in 't V E L T. ADMINISTRATIE der DOMEINEN. TV A ARS C HU TV IN G. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder herinnert door deze de daarbij belanghebbendenaan de voldoening hunner verschuldigde erfpachten over den jare 1846, verschenen den 31 December van dat jaarterwijl in geval van niet-voldoening daaraan, de nalatigen zich zei ven de nadeelige gevolgen zullen te wijten hebben. Verder dient tot narigt, dat voor elk gezamenlijk bedrag, van iederen debiteur hetwelk meer dan tien guldens be draagthet zegelregt(voor de af te geven kwitantie,) ad een-en-twintig cents verschuldigd is, krachtens art. 13 no. 1, der wet van 31 Oct. 1843, (Staatsblad no. 49.) Helder, 2 Januarij 1847. De Ontvanger voornoemd A. C. M ERE NS. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN 26 Dec. Alhier bestaat eeno sociëteit tot on derdrukking der misdaden haar voornaamste doel is het in beslag nemen of vernietigen van slechte boeken gravures teekeningen schandelijke lithographiën enz. Volgens een verslaguitgebragt door den secretaris der sociëteitheeft zij in het tijdsverloop van 10 maanden 38,577 teekenin gen ol ontuchtige lithographiën 1927 boeken, met de voor do eerbaarheid gevaarlijkste platen en 20 godslasterlijke boekdeelen uit den omloop gebragtbuitendien heeft zij in beslag genomen 562 koperplaten, 13 Jilhographische stee- nen 114 ponden drukletters, 30, tabaksdoozen en andere artikelen, met schandelijke daarop geschilderde onderwerpen. Hpt is op verzoek dezer sociëteit', dat eene in het verloopen jaar goedgeslemde bepaling in het toltarief is opgenomen aan de lolbcambted voorschrijvende in beslag te nemen en te vernietigen alle teekeningen, platen, lithographiën ol andere oukuische of schandelijke teekeningen welke hel vereenig.de koningrijk moglen ingevoerd worden. Tegenwoordig leeft in het Iersche graafschap Tyrone een pachter, die 120 jaren oud is en zonder bril nog kan lezen. Zijne haren, dragen nog de oorspronkelijke bruine kleur. Eeu zijner zonen die bij hem woontheeft thans den ouderdom van 99 jaren bereikt. Al de Londensche bladen, zonder uilzondering, geven de beschrijving van een ontzaggelijk groot stuk ossenvleesch, ylat op Kersdag op de koninklijke tafel te Windsor heeft geparadeerd. Het voornaamste geregt vari het koninklijk maal bestond in een edelen ossenbaron afkomstig van een os uit de Schotsche hooglanden welke gemest was op de Vlaamsche pachthoeve van prins Albert en de zilveren me daille op de tentoonstelling van Smilhfield had gewonnen. Dit stuk vleesch woog bijna 260 ponden had 12 urcri noodig om gebraden te worden. Op een bal te Calculla dus leest men in het Tiny Magazine trok eene dame bij het inkomen der zaal aller oogen tot zich. Zij schitterde van brillanten die even groolcn glans van zich gaven als de fabelachtige karbonkel in de Duizend en een Nachten waardoor alle opschik der ove rige vrouwen van het gezelschap verduisterd werd. Toen de overige dames haar naderden om hare kostbare gesteenten van digierbij te bezien bleek hetdat zij den vernuftiger! inval gehad had eenige honderde levende glimwormen (even als de Vesta teslilis van Petronius) in kleine mousselinen rosellen te naaijenen daarmede haar kleed te overdekken waardoor zij het aanzien verkregen had, alsof het met vuur- stralende juweelen bezet was. Te China Free Pres bevat het volgende Te Maeao heeft op 9 Oct. een hevig oproer plaats gehad 100 Chinezen en 6 Portugezen zijn daarbij omgekomen al de walerwoningen der Chinezen zijn in de haven verbrand. De Portugezen hebben het Engelsche gouvernement om hulp gevraagd om Macao te beschermen. De Porlugesche gou verneur Juao Maria Ferreirado Amaral heeft eene pro clamatie uitgevaardigd waarbij hij in eenen snorkenden en hoogdravenden stijl vermeldthoe de Chinezen in stukken gehouwen en vernield zijn zoodatzoo als hij zegthet gouvernement de overhand heeft bekomen en de nationale waardigheid is opgehouden. Nadat de onlusten gestild waren hebben enkele dappere Portugezen hunnen moed gekoeld aan sommige weerlooze ongewapende Chinezen, welke zij dien nacht ontmoetten, zij verbrijzelden de deuren en bedreven zoo vele heldenda den dut reeds den volgenden dag eene proclamatie van Autonio Joze de Miranda verscheen, hen op straffe'van ge vangenschap verbiedende zich gewapend in de straten te verloonen anders dan op eene order van het opperhoofd der politie. F R A N K R IJ K. PARIJS 25 Dec. Te Vihiers (departement Maine eri Loire) leelde zekere heer Boucheron een hartsloglelijk lief hebber van oudheden welke hij als zijnen oogappel bewaarde. Steeds was hij bevreesd voor dieven. Zijne dochtereen schoon en deugdzaam meisje van 20 jaren paste den ouden man op. In du vorige week ging Frnestine eens zien of haar vader sliep. Deze hoort de deur zijner kamer open gaan is in de waan dat dieven hem zijne kostbare oud heden kwamen wegropvcn grijpt naar zijn pistool met dubbelen loop die hij altijd voor zijn bed had liggen', schiet af en treft zijne dochter, die dood ter neder stort. Een uui daarna was de ongelukkige vader een lijkeene beroerte had hem getroffen. Een jong mensch uit de gemeente Roussillon in de na bijheid van Apt, verbeelde zich sedert eenigen tijd helmid-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2