HELDEN mhet NIEÜVVEDIEP. N». 2. Gq 1847. PARIJS5 Jan. Voor eenige dagen is in liet gesticht ¥00r krankzinnigen een oud man Simon genaamd over leden wiens levensloop zeer leerzaam is en verdiend bekend la zijn. Toen Napoleon besloten had het paleis voor den koning van Rome bij de barrière van Passy te doen bouwen vond men op de plaats welke door de architecten voor dit gebouw afgebakend waseen winkeltoebehoorende aan eenen armen schoenmaker Simon genaamd. Om het ont worpen plan ten uitvoer te brengen moest men dezen win kel koopen en men sprak met den eigenaar hierover. Simon van hetgeen er gebeuren zoude onderrigtbad er er met zijne buren over gesproken en op hun raad 20,000 frs. voor zijn schamel eigendom gevraagd. Het bestuur der kei zerlijke domeinen aarzelde eenige dagenom dit aanbod aan te nemen maar Simondie op nieuw raad van zijne buren had ingewonnen zeide nu datdaar men zijn aan bod niet dadelijk had aangenomen hij zijn eisch verhoogde en nu 40,000 frs. voor zijnen winkel vroeg. Deze prijs welke stellig meer dan tweehonderdmaal de wezenlijke waarde van het huisje wasscheen al te buitensporig en deed de onderhandelingen afspringen. Men begon de werk zaamheden en bragt eene kleine verandering in het plan. Doch, na verloop van eenige maanden bespeurde men dat de aankoop van den bewusten winkel nagenoeg onvermijdelijk wasen wederom ging men met Simon spreken, die inlusschen ook over do zaak had nagedachten nu vroeg hij 60,000 frs. Men bood hem 50,000 frs. welke hij evenwel volstan dig weigerde. De Keizer gaf toen bevel om bet er bij te laten dat men liever het plan moest veranderen en den winkel niet koopen. tlJFME JAARCIVG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. KAKKER Bz te Nieuwe Diep. De i'rijs is 30 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. Sï A A I A fi ADYERTEIVTIEN gelieve men ongezege.'d aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 11 JAIVARIJ. BUITENLANDSCHE BEK 1 G TEW. F R A N K 11 IJ K. Nn begreep de arme schoenmakerdat hij de schoone kans had verkeken. Hij ging zelf zijn eigendom voor 50,000 frs. aanbieden volgens voor 40daarna voor 30voor 20 enz.maar men luisterde niet naar hem daar man reeds andere beschikkingen had genomen. Eindelijk besloot men hem een redelijken prijs te bieden toen de gebeurtenissen van 1814 plaats grepen en het paleis voor den Koning van Rome en den winkel des schoenmakers deden veigeten. Twee jaren later verkocht Simon, gedrongen door de be hoefte zijn huisje voor 150 frs., en eenige maanden later had het verdriet over zijne teleurgestelde wenschen zijn ver sland gekrenkt. Hij kwam in het krankzinnigengesticht alwaar hij in het begiu der vorige maand in den ouderdom van 79 jaren is overleden. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 9 Jannarij. Heden morgen ontstond alhier brand in het lokaal genaamd de Floot, door de Direclie der werkinrigting »Loon voor gebruikt wordende lol het doen vervaardigen van Door spoedig aangebragle hulp, waarbij de bezetting liggende compagnien Wer ld kalfaatwerk burgerij door de alhier in artillerie ijverig en krachtdadig werd ondersteund gelukte het den brand binnen de muren te houden en spoedig te overmeesteren. Men schrijft de oorzaak toe aan onvoorzig- ligheid der lieden welke in het lokaal aanwezig waren om het gedroogd wordende pluiswerk te bewaken. Volgens opgave van Hccren Wjjkmeesteren bedroeg de bevolking der Gemeente Helder op ultimo December 1846 behalve het garnizoen en de schepelingen 9496 zielen te weten: 6335 Hervormden, 2079 Roomsch Calholijken, 350 Lulherschen 275 Roomsch Calholijken van de Bisschoppelijko Clerezij 233 Doopsgezinden, 205 Israëlilen en 19 niet tot de bovengenoemde kerkgenootschappen behoorende. Voorts zijn in het jaar 1846 in gemelde Gemeente ge boren 200 kinderen van het mannelijk- en 195 van het vrouwelijk geslacht, te zamen 395 de levenloos aangegevenen niet^mede gerekend, en overleden 1-8R-persenen van bet mannelijk-en 150 personen van hej^VWffislijk gelach 1to zamen 388 waaronder zijn begrepe'n'22 l&veptóijs.aangegeven kinderen en 14 elders o verled ei jen doch aani^eni Helder gedomicilieerden. Hel getal huwelijken bedraagt; 7^ en dat der echtscheidingen 2. va V'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1