WEEKBLAD vaü den en het OPENBARE VERPACHTING. VIJF»£ JlAROAVfi. IGEN HET ut Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep De Prijs is 80 Ots. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. A A S a A fi 1847. m iiJ! i ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsds* middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regeU is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 1 FËBRUARIJ. Op Maandag den 15 Februarij 1847 des voormiddags ten 10 ure, zal de Ontvanger der Domeinen te Alkmaar, ten overslaan van den Burgemeester der Gemeente Helder, in het Heeren-Logement aan den Helder in het open baar verpachten Het GRASGEWAS der Fortificatiewerken aan den Helder benevens dat van de Redoute en Lunetle bi] de Oude Schans met de Batterij aan Zee op het Èiland Texel alsmede eenige LANDERIJEN aan het Domein behoorende in de Gemeente Helder gelegen. De voorwaarden van verpachting waarbij de perceelen in het breede zijn omschreven liggen ter lezing ten kan tore van den voornoemden Ontvanger ten Raadhuizen der Gemeenten Helder en Texel in het Heeren-Logement aan den Helder en in het Heeren-Logement aan het Nieuwe- diep terwijl nadere informalien te bekomen zijn bij opge- melden Ontvanger der Domeinen. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. F R A N R R IJ K. PARIJS22 Jan. Te Perigueuxhoofdplaats van hel departement van de Dordonge heeft ecne gebeurtenis plaats gehad die ook voor het bewind onaangename gevolgen kan hebben. Aldaar woonde zekere Feylanddiein 1791 als geestelijke den eed aan de toenmalige constitutie liad afgelegd zich sedert op de uitoefening der regtsge- leerde praclijk had toegelegden zeer geacht in zijnen kring scheen te zijn. Vermits hijvolgens afspraak van paus Pias VIsteeds gerekend werd als in den kerkelij- lijken ban te verkeeren had men menige poging aange wend ten einde hem over te halen om te verklaren dat hij destijds had gedwaalddoch zonder daarin te kunnen slagen. De bisschop met welken hij voor het overige op oenen goeden voet stond en dien hij zelfs als uitvoerder van zijnen uitersten wil heeft benoemd had hem mgerma- len verzekerd dat hij hem lot zijn leedwezen niet zou de kunnen begravendoch de heer Feyland had daarop steeds geantwoorddat hij bisschopallezins regt had dit te weigeren en dat hij zelf ook geenzins eene derge lijke plegtigheid begeerde. Deze man is nu onlangs overleden. De geestelijkheid heeft de kerkelijke plegtigheid geweigerddoch de menig te beeft dezelve naar het schijntmet zoo veel omstui- migheid gevorderd dat de burgerlijke overheid het geraden heeft gevonden, tusschen beiden te treden, en, met am- wending van de gewapende magt te beletten dat de kerk zoude gesloten worden. De geestelijkheid daarvan onder- rigthad dezelve in tijds van alle versierselen ontbloot. Het lijk is door eene overgroole menigte en een aantal ge zeten burgers verzeld geworden. De kist ismet een bed- laken bedektin de kerk nedergezeten een gewezen zanger der geestelijkheid heeft de lijkdienst verriglwaarop do menigte zich zonder verdere wanorde heeft verwij derd. De bewindslieden erkennen dat de geestelijkheid len eenemale regt had om de plegtigheid toe Ie staan of lo weigeren en zullen de burgerlijke overheid wel denkelijk ter verantwoording roepen. Vol au Bonjour. Een fabrikant van bijoulerien en artikelen van Parijzer staalde lieer Nslijt gewoonlijk zijne avonden in een koflijhuis op de boulevard de Tem- ple waar hij domino speelt met zijne aldaar komende vrien den. Onlangs partij makendetaste hij in zijn zak en ontwaarde, dat hij zijne snuifdoos vergelen had. Jongen," zeide hij gaat naar de naast bij zijnde winkel en haal mij voor eenige stuivers snuifen zich vervolgens lot een zijner vrienden wendendevoegde hij er lagchendo bij Ik zet het jaar dan al zeer slecht invoor den eten vergeet ik ecne groole bestelling van koopwaren te verzenden aan den heer M. commissionair in de slraat Grenelaten van avond laat ik mijne snuifdoos op den schoorsteen in mijn kantoor liggen. Deze woorden luid uitgesproken werden gehoord door een jong mensch aan een naburig tafeltje hx^t eenige y&N X 3 .n

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1