Octncuijbe ficrigfott* trouw doen ondervinden, Be man is sterk iu het rcgt van Jen sterksteen in de kracht van den logen. Hij heeft onze reglen in Ooslindie hitter gekrenkt. Wat er legen te doen Wat baatte Nederland het veeljarig verzet tegen de Palmerstoniaansclie staats leer? En toch ma2 Neder- land zicli niet ongewroken laten honen. De man die tegen de inlijving vau Krakau protesteertverscheurde ons ko ningrijk en vertrapt onze regtcn omdat hij de noagt heeft om onregtvaardig te zijn. Maar dit is eene Engelsche deugd. Nu granen ook onder vreemde vlag in Britlannie vrij mo gen worden ingevoerd zijn drie onzer O. Indievaarders die anders in afwachting eener bevrachting door de Han delmaatschappij hadden moeten stilliggenmet Javakoffij van hier naar de V. Staten gestevend om in de terugreis van daar een vracht graan naar Engeland overlebrengen. ARNHEM 10 Febr. Men schrijft uit Oldebroek Verle den week ging hier een mangekleed als een heereen eind wegs met eenen boer over den straatweg. De heer bukte zich om eeu gouden willemlje op te nemen dat hij daar vond. »Half!" riep de boer, en hield vol, dat hem regtens de helft van 't gevondene toekwam. Na krachtige en overtuigende betoogen stemde de heer inden eisch toe, maar hoe zouden zij 't geldstuk wisselen »0 zei de boer, »is 't anders nietik woon hier digt. bij 1" Hij wisselde 't goudstuk, en gaf den vinder vijf echte guldens, waarmede deze zich haastig verwijderde want het goudstuk was van glasen 't vinden eene speculatie op de lust tol deelen van den boer. DEVENTER 5 Febr. jl. Maandag verschenen in den stad-schouwburg onder het na-stukjo onze agent van po- licie met twee bedienden. Dit wekte elks bevreemding op en de aandacht werd van de Bloedzuigers afgetrokken en op het drietal mannen der geregtigheid gevestigd. Op het einde van het bijspeltikte de agent zeker jeugdig persoon op den schouderdezelve te kennen gevende om hem te volgen naarde wacht. Deze persoon was een meisje in mannenkleedingdie eene weddingschap had aan gegaan om in zulk anli-sexisch tenue en een sigaar rookende naar de comedie te zullen gaan. Dit was verklapt, want geheime spionnen en stille verklikkers zijn hier in menigte. Onze policie meende nu, dat het feit tegen de gewone orde der dingen streed en ziedaar de reden van hare stoute O handelwijze. Het man-meisje werd onder sterk gedrang van het publiek naar de wacht getransporteerd en ernstig over haar gedrag onderhouden. Men zegtdat de heer Rosenveldttooneel-directeuren de heer van Eede ei genaar van den schouwburgniet zeer geslicht zijn over deze comedie in eene comedie speciaal over de lusschen- komst der ongenoodigde policie-gaslen. Kal BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd D. Bakker en A. Fukking. J. de Wijn en M. de Wi'. Bevallen W. Simnns geb. Furth D. A. Coiak geb. Willein»e Z. E. Pool geb. Zandveid D. J. Verfaille geb. RabD. M. Duijts geb. Ferluin D. Óveileden ,T. Erikson 28 j. J. Keijzer28 j. J. Fluiler 16 j. 31. Broer 37 j. J. Zurmuhlen 6 m. J. Seiden#teker 6 w. E. Smit7 ra. Doodgeb. 2. In Engeland wil men eene belasting leggen op hel licht dat door de vensters komt. De reizende Koning is we der in zijne residentie aangekomen. De jonge Porto is nog boos op den Ouden Koning van Frankrijk. Do Mar- quis de Thouars krijgt geschenk op geschenkhij heeft groot gelijk dat hij ze aanneemt. Z. H. W. G. denkt heb ben is hebbenmaar krijgen is de kunst. Mr. Boissevain en van Hulst zijn op een eerbiedige afstand aan het kijven. Waar twee kijven hebben beide schuld. Te Arnhem heerscht een muizen plaag. De Paus heeft een ridder orde uitgedeeld aan een ijverig Culholick in Engeland., Een half huis wordt te huur aangeboden tusschen Utrecht en Wijk bij Duurstede. Thalberg is reeds in busle te bekomen benevens Pius IX. D°. Kremer te Hecze heeft een totale blinde genezen. Uit Siberie zijn naar Rusland ruim 700 pud dat is ruim 7000 Neder!, pon den goud vervoerd geworden. De slok- en knoel-cratie maken veel opgang in Polen en Rusland. Parijs geniet de eer van de beste en meeste guillotines te leveren vooral voor Griekenland. Verwacht eerlang eene prijsvraag voor de beste en schielijkste manier om menschen naar de ande re wereld te helpen vooral onlands kinderen. De Paus heeft onlangs in zijn exlemporé gehouden predikatie vooral uit gevaren tegen de vloekers die in Italië zeer menigvuldig zijn. Ronge moet nog een oude straf ondergaan ter zake van on gepermitteerd spieken in het publiek. Alle die lezen schrijven en rekenen kunnen in Zweden mogen bij onlangs genomen koninklijk besluit van af 1 julij aanstaande alle soort van handel vrij uitoefenen mits zij slechis bewijzen kunnen afleggen van de noodige kennis daartoe te bezit ten een maatregel die daar allerwege wordt toegejuicht, voorzeker niet zonder reden. Prins Albert heeft bevel geseven om 76 damherten te dooden ten einde het vleesch DO 4 aan de armen van Windsor uilledeclcn. De eerste ienop van den Groolen Heer is naar Parijs gezonden om zijne muzikale kennis te volmaken op de turksche tromde harp fluit enz. WE U E E E E T O JIT. STEVEN, of DE IIOLLANDSCHE SCHOORSTEEN. Een karaktertrek uit het leven van Peïek 1 Keizer van Rusland. (Vervolg van het vorige.) En nu deelde Steven den Keizer alles mede van A lof 7, zoo wel het voorgevallene niet IJarscha als fPasilowitsck's onwilligheid in het opvolgen van 's Keizers nkase waarop de kloppartij was voorgevallen. De Keizer luisterde optellend en toen hij aan het einde kwam riep de Keizer ongeduldig: Iloe wat? Geen water op mijn kasiecl Del is niet ?«»- getijk lasteraar Steven. Als U. M. maar de goedheid wil hebben naar. bo ven te gaan om zich met eigen oogen le overluigeu dan zult gij beviuilen dat een eerlijk Duitsciicr liet niet zoo vei i naliet liegen gebragt heeft, als menig keizerlijk dienaar ju llnsijmd. Re Keizer. Dan hale hem die en die En opsprin gende vloog hij naar boven terwijl Steven hein zegevierend

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2