D m mi HELDER es bet NIEÜffEDIEP. n°. 9. is47. publicatie. aanbesteding. BET qo TIJFBE JAARGIXC. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen ïsitgegeven bij 0. BAKKER Rz te Nicuwt Diep De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor 4e buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zicb bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M A. A. M I® A. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uilgever in te zenden, uiterlijk Zaturdngs den middags ten 12 ure; de prijs van 1 lot 4 regeL» is GO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 1 MAAKT. STAATKUNDIGE BESCHOUWINGEN, VERTOGEN enz. HET FOLK EN DE KONING. 6 Maarl 1844. 18 Februarij 1847. De Koning heeft dezer dagen een besluit genomen dat én de Natie én zijn Koninklijk hart evenzeer vereert. Nog zijn de dagen niet vergelen waarin de wel van 6 Maart 1844 aller gemoederen met schrik vervulde. Hoe ook verschillende in staalkundige tneening, allen sloegen de handen in een, om den afgrond te dempen waarboven ongeluk en dwaling bet Va derland rieden zweven, en bet waren slechts enkele onbeschaam de aterlingen, die hun heil in oproer en verderf zoeken, die sicli beroemden niets gedaan Ie hebben. De verachting is de rente op dal uitgezet kapitaal. De leening werd volleekend en zij is betaald, ziedaar de eerekroou van vaderlandsliefde en burgertrouw! Wie had bet durven vermoeden, dal bij den eindelijken afloop zou blijken, dal op de leening de onbedui dende som *an ƒ25,058.70 en voor de vrijwillige bijdragen slechts /4926.04é onitivonlei baar zouden zijn. En toch is de uitkomst niet anders. Indien dit een Jan Salie geest is, dan beziele hij nog eeuwen lang bet Nedeilaudsclie volk. Wat doel nu de Koning? hij neemt de ontbrekende som voor zijne rekening, en Koninklijke edelmoedigheid sluit de rekening van Nederlaudsclie uaauwgezelhcid. Die zin blijve Oranje ken merken en Nederland verbonden met dit roemrijke onzer vaderen zoo diei baar buts zal zicb verheffen boven «le brandingen van dezen veelbewogen tijd. Die vvcnscil zal niemand ons ten kwade duiden; alleen nemen wij bet ieder kwalijk, die hetzij in ernst of luim den eerbied voor den Koning in bet hart des Volks ondermijnt; want al worde ook eenmaal onze gebrek kige grondwet in eene volmaakte herschapenal worden al die ver beteringen aangebragl die de behoeften des lijds gebiedend vorderen, al dat volmaakte, al dat verbeterde wordt tot iiul gebragt indien bet ontzag en de eerbied voor den Koning onder nul teekenl. De BURGEMEESTER der Gemeente Heldermaakt bij deze den Ingezetenen bij herhaling opmerkzaam op de be paling van art. 7 der wel van den 24sten April 1843 (Staatsblad No. 15), dat namelijk van alle gebouwen nieuw gestichtvernieuwd vergroot of uilgebreid wordende bin nen zes maanden na do in gebruik stelling der perccelcn of nadat dezelven voor het eerst geheel of ten deele worden betrokken, aan de zeilers der Gemeente aan het Raadhuis aangifte moet worden gedaan en dat in geval van verzuim dier aangifte, de belanghebbenden stellig, en zonder dal eenig redres mogelijk is, wegens die gebouwen zullen hebben verbeurd hunne aanspraak op de vrijdommen bij de wet van 28 Maart 1828 (Staatsblad No. 8) toegekend. Helder 27 Februarij 1847. De Burgemeester voornoemd J. i n VELT. Op Woensdag den 3 Maart 1847 des namiddags ten 2 ure zal onder nadere approbatie door den Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord-Holland of bij deszelfs absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Stalen in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaataan het Gouvernemenls gebouw in de St. Jansslraat te Haarlem worden aanbesteed Het houwen van een Nieuice KERK en TOREN, voor de Hervormde Gemeente te war der. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek waarop deze aanbesteding zal pla ;ls hebben zal ter lezing liggen boven en behalven aan bet Gouver- nements gebouw te Haarlem in de voornaamsto Logemen ten en Koffijhuizen als le Amsterdam in bet Wapen van Medemhlik op den Dam in het Vosje achter de Oude Beurs, in de Beerebijt buiten de Utrechlsche poort en bij P. J. Colenbrander, Logementhouder in de Bel op den hoek van de Haarlemmerdijk Ic Haarlem in de Kroon in het Noord-Hollandsche Kojpjhuis in dc Halve Maan en bij ThijssenKoffijhuishouder op de Groote Markt; to Alkmaar in de Toelastin den Burg en in bet Wapen van Haarlemle Hoorn in bet Onafgemaakte Schip en in den Doelen; te Nieuwediep bij dc Erven J. Boven en bij Ihtten; te Sliedrecht bii do Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot bij Vuijk eu Sitter te Kaarden bij Jurris-,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1