gcsleld aan de bespotting harer vijanden, die de lucht Tan ge» juich en Te Dcums deden weergalmen. Doch, 'tgeen bij elk verwondering moest baren: wanneer de Waarheid na zich van hare nederlagen een weinig her steld te hebben andermaal in het veld verscheen bemerkte men dat haar leger aanzienlijk iu sterkte was toegenomen en men bespeurde met niet minder verbazing, dat deheirmagt des Leugens niettegenstaande hare eerste zegepraal aanmer kelijk was gesmolten en zij alle hare krachten met moeite moest zamenrapen om ecnen tweeden triomf te behalen. Bij eenen derden aanval wogen de strijdende partijen elkander bijkans op, en zelden werd er meer dan een vierde slag ge leverd of de overmagt der /Kaarheid was zoo beslissend en de Leugen zag zich zoo geheel verlaten van strijders helpers en bondgeuooten dat zij met hare maglelooze krijgsoverslens overladen van schande en vernedering zich ter naauwernood in eenen duisteren schuilhoek verbergen kon. Zoodanig was steeds de uitslag van ecnen veldtogt tusschen deze twee vijandinnen. Bij het openen van den veldtogt was het voordeel onbetwistbaar aan de zijde der eene doch bij het eindigen verloor zij alles de Waarheid triomfeerde over al de aanvallen des Leugensniet tegenstaande hare sterke, krijgskunde, hinderlagen en liet zamenspanneu van hare magtigste bondgeuooten. Nu poogde men natuurlijk de reden uit te vor- scheii waarom de Waarheid na iedere nederlaag magtiger de L. eng en na elke zegepraal zwakker en krachleloozer werd en men bevond, dat de Waarheid eene vriendin en bondge- uoote had die onveranderlijk hare zijde was toegedaan wier invloed en magt wel onmerkbaar was omdat zij steeds den zelfden stillen gang bleef behouden maar wier uitwerking daarom slechts te zekerder plaats had zoodat er geen vermo gen op aarde bestaat, hetwelk niet eindelijk door haar wordt te oudergebragt en vroeg of laat voor haren onwederstaanba- ren schepter bukt. Yraagt gij hoe de naam is dezer getrou wen en magtige vriendin der Waarheid 1 Zij heet: de tijd. SNIPPERS. In zeker Fransch dagblad stelde onlangs een St. Simonist de volgende vraag voor: «Hoekomt het datterwijl alle hazard spelen bij de wet vei boden zijn het huwelijk nog steeds ver oorloofd is?" Een Franciskaner monnik geraakte in eene lofrede op den heiligen Fiauciscus zoo zeer in geestdrift, dat hij beweerde, dat de grooten Heilige door ééne enkele leerrede 10,000 men- schen op een onbeivoond eiland bekeerd had. Van nEliza of de vrouw gelijk zij zijn moet is thans in Duitschlaud de tiende druk verschenen. Een humorist houdt dit voor een bewijs, dat de vrouw, gelijk zij zijn moet, nog steeds gezocht word. Slbucrtcutiëu. Die iets te vorderen heeft van L. tan 't HOFFland man wonende op het Koegrasof van deszelfs onlangs aan den Helder overledene echtgenoote W1LHELMINA van de POLL vroeger gehuwd geweest met wijlen J. SCHROOR wordt verzocht daarvan voor of den 10 April aanslaande opgave te doen ten kantore van den Notaris J. SCHOON aan den Helder. Brieven franco. Dio iets te vorderen heeft of verschuldigd aan de nala tenschap van wijlen D. BURGESS, in leven gepensio neerd opperstuurman der Marine vervoege zich voor of op den 4 April e. k. ten sterfhuisstaande in wijk A. naast de zoogenaamde vloot aan den Helder. Door sterfgeval wordt tegen 1 Mei aanslaande in huur aangeboden Een KRUIDENIERSWIN KEL kunnende de aanwezige goederen worden overgenomen, tegen aflossing van 25.elko drie maanden. Adres bij den Uitgever dezes. GEREGTELIJKE AANKONDIGING. De Hooge Raad der Nederlanden heeftop den 5 Maart 1847, aan HENRI LOUIS von EICüSTORFF, wonende aan dan Heldeh verleend Venia JEtatis of Brieven van Meer derjarig-verklaring welke, na goedkeuring des Konings, bij besluit van den 12 Maart 1847, No. S9 van kracht zijn en hem geven al de Rcgten bij de Wet aan Meer derjarigen toegekend behoudeus de bepaling van art. 478 van het Burgerlijk Wetboek. E Y S S E L L Procureur bij den Hoogen Raad. Op Maandag den 12 April 1847 dos voormiddags ten 11 ure, zal de Ontvanger der Domeinen te Alkmaar, ten overslaan van den Burgemeester der gemeente Helderin het Heeren Logement aan den Helder in het openbaar aanbesteden Het BOUWEN eener BOERENWONING met Stalling voor 46 Koeijen en 3 Paarden op het perceel No. 3 van het Koegras in de gemeenten Helder. Het Bestek en Voorwaarden liggen ter leziug ten kantore van den Ontvanger der Domeinen te Alkmaarten Raad- huize der gemeente Helderte Alkmaar in den Rooden Leeuwen de Toelastte Helder in het Heeren Ijogement aan het Nieuwediep in den Burg te Haarlem in de Toe last en in den Leewrikte Hoorn in het Onopgemaakte Schip te Amsterdam in het Vosje en in de Nieuwe Stads Herberg. De aanwijzing zal gedaan worden door den Opziener J. Swervcr wonende te Alkmaar, bij wien nadere inlichtingen te bekomen zijn. De Ontvanger der Domeinen B E N T E IJ N. Door verandering van Woonplaats voor eene eene aannemelijke prijs uit de hand te Koop hetwelk primo Mei e. k. kan aanvaard worden, een WINKELHUIS, TAPPERIJ en LOGEMENT, staande en gelegen te Cocksdorp in Eijeriand op op Texel welke stand gedurende de bedijking der Polder een goed bestaan heeft opgeleverd te bevra gen bij den bewoner cn eigenaar P. LANSER. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz te NicuwcDiep. Gedrukt bij G. GILTJES te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4