PUBLIEKE VERKÖÖPING, gedachte komt in de ziel van Appiani op. Zij is krankzin nig!" roept hij en grijpt naar de schel; Sophia stom vauonl- zetling werpt zich lusschen de wieg en de ongelukkige. De dienaars schieten toe en op Appiani's bevel wordl de arme vrouw gehouden en naar het krankzinnigen-gesticht gesleept. Sedert dit voorval waren eenfgo dagen vorloopen gedurende welke Appiani alles had aangewend om den opper-arts van Let gesticht diets te maken dat Murie-Jeaune werkelijk krank zinnig was en hij vervolgens met Sophia een al'geiegen land huis betrokken had om alle uarigteu omtrent de vrouw af te snijden. Reeds was de gewenschte dag waarop Sophia's ver mogen het zijne zou worden, en hij het doel zijner wenschen bereikt meende te hebben, bijna verschenen, maar God wilde het anders. Marie-Jeanne's toestand was door den waardigen geneesheer weldra ontdekt geworden en even zoo Appiani's bedoelingen. Zij werd in vrijheid gesteld en ijlde naar Sophia's woning om deze het vreeselijk geheim bekend te maken. Maar zij vond haar niet meer in hare oude woning en met moeite ge lukte het haar Sophia's tegenwoordig verblijf te vernemen. Zij vertrok daarheen en hoewel Appiani overal wachten had uitgezet overwon hare inoederlistde alle zwarigheden. Zij klom over den tuinmuur, en zoo was het haar mogelijk door ecu tuinkamer in liet verblijf van Sophia te geraken. Zij trad binnen en vond niemand; zij ging verder en opende eene zij kamer en daar o wonder vond zij haar kind lagchende in de wieg. Maar nog bedreigde haar een nieuw gevaar. Appi ani die zich in de daar aan grenzende kaïner bevond hoorde geruisch opende de deur, en vond Marie-Jeanne bij de wieg. Woedend van nu nog zijn plan verijdeld te zien greep hij «le ongelukkige aan en wilde haar, die om hulp riep, om het leven brengen; maar reeds was haar hulpgeschrei gehoord, en iu denzelfden oogenblik dat Appiani zij ue misdaad door ecnen moord wilde bezegelen, bereikte hem de arm der geregtigheid B er Ir and die van den tijd af aan, dat hij zijne vrouw be terschap had beloofd werkelijk een goed mensch geworden was had haar reeds in het krankzinnigen-gesticht opgezocht en daar van haar vernomen dat Appiani de roover van haar kind was; li ij had verder onderzoek gedaan en de zekerheid bekomen dat Sophia's kind geslorven was en kwam juist ter icgler tijd, om zijne brave vrouw uit de moorddadige han den van Appiani te bevrijden. Appiani werd ontmaskerd Marie-Jeanne weende vreugdetranen toen zij haar kind we der in hare armen mogt klemmen c» Sophia tranen van smart over den dood van het hare. Toen een jongeling die er zeer verwijfd uitzag, en als een modegek gekleed was zich met eeuo dame bij zekeren priester aanmeldde om in den echt verbonden te worden vraagde «leze op een ernsligen loon: »Wie van u beiden is de bruid?" Stbucrtjcntign. Mijn hartelijk geliefde Echlgenootde Heer JA- COB GILTJES Sr. gedurende 36 jaren Assessor en Lid van den Raad alhier, eindigde heden, in Tljarigcn ouderdom, ■vertrouwend en gelatenzijn nuttig en werkzaam leven. Met mijne Kinderen betreur ik hel gemis van den man die ons zoo nutlig en dierbaar was, en alleen hel vertrouwen, «lal zijn vertrek van deze aarde voor hem eene zalige stand- verwisseling waskan onze smarte cn rouwe leenigen. Helder T. K O O T E R 5 April 1847. Wed. J. Giltjes Sr. Die iels le vorderen heelt van- of verschuldigd is aan de nalatenschap van wijlen den Heer J. B. vax MEERBEECK in leven Genees cn Heelmeester aan den Helder en aldaar overleden den 26 Maart 1847 wordt verzocht daarvan voor of op den 1 Mei aanstaande opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris J. SCHOON aan den Helder. Sp1» Door toeval dadelijk benoodigd eene bekwame EERSTE MEID, van goede getuigschriften voorzien. Adres bij den Boekhandelaar C. BAKKER, aan het Nieuwediep. Men is voornemens, op Woensdag den 21 April 1847 des avonds ten 9 ure in het Lokaal- TiooH aan den Helder, ten overstaan van den Notaris P. A. BEETS in het open baar le verkoopen lo. Een onlangs nieuw gebouwd HUIS staande en ge legen aan de Zuidzijde van 's Rijks werf, te Willemsoord aan het Nieuwediep Gemeente Helder aan de Koopvaar ders Binnenhaven tweede Blok met de daarnaast 20 Ellen grond waarop reeds de Fondering is gelegd op den ka- daslralen legger dezer Gemeente hekend onder Sectie G No. 1102, groot 6 Roe en 75 Ellen. Dit perceel zal eerst in drie gedeelten en daarna in Massa ten verkoop worden aangeboden. 2°. Een HUIS en ERFstaande en gelegen aan het Kanaal van vereeniging tusschen den Helder en het Nieuwe diep, in het vijfde Blok, gemerkt I, No. 33, kadastrale sectie A, No. 1101, groot 1 Roe en 16 Ellen. Verhuurd voor ƒ150.in het jaar. 3". Drie WONINGEN ouder een Dak staande en gele gen ten Oosten van het voorgaande Perceel, gemerkt!, No. 34 en I, No. 35, kadastrale sectie A, No. 2233groot 90 Ellen, No. 2234, groot 61 Ellen en No. 2235, groot 55 Ellen. Gezamenllijk verhuurd voor ƒ5.in de week. Beide Perceelen liehooren aan den Heer A. van Zijl. 4°. Twee WONINGEN onder een Dak staande en ge legen aan het Kanaal van vereeniging voornoemdin de derde Steeg, tegen den Zeedijk, gemerkt I, No. 172 en 173 kadastrale sectie A No. 1062 groot 50 Ellen en sectie A No. 1231 groot 51 Ellen. Behoorende aan de weduwe Antliony van Stralen. Dc verkoopsvoorwaarden en bewijzen van eigendom zul len vier dagen voor den verkoop ter lezing liggen ten kan tore van den Notaris P. A. BEETS, aan het Nieuwediep bij wien inmiddels nadere informalien te hekomen zijn. ADVERTENTIE De ondergeleekcnde berigl hiermede dat hij alhier ge arriveerd is met een allernieuwste extra groot assorlemcnt Behangselpapier Randen en Schoorsteenstukken zoo in het fijn als in het ordinairhenevens eene groole partij Post- en Schrijfpapier en verder alle soorten van Kan toorbehoeften». Door goedkoopc prijzen reeds genoegzaam bekend zijnde acht hij alie aanbeveling overbodig. NAPOLÉON MRSCH Sf Co. Gelogeerd in den Burg aan het Nieuwediep. Uitgegeven bij C. BAKKER Br te NituwcDiep. Gedrukt bij G, GILTJES tc Helder

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4