HËLDËR es het MEUWED1EP. fI£, Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij O. BAKKER Bz te Nieuwe De 1'rijs is 80 Gts. in de drie maanden en voor de buitenstedeu franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. I A i I 1 1 Cl ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zalurdagsdes middags ten 12 ure de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 1© APRIL. YIJFIÏE JAARflAVO. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. D U I T S G IIL A N D. FRANKFORT, 8 April. Eenige dagen geleden was le Keulen een bakker bestolen. De commissaris van policio die den dief in verzekerde bewaring moest nemenwerd echter al spoedig overLuigd dat de misdadiger de daad al leen gepleegd hadom in het nijpende gebrek van zijn half verhongerd huisgezin te voorzien en verzocht den be stolene van de aanklagt af te zien met aanbod om zelf de geringe schade te vergoeden. Daar de bakker echter hiertoe niet te bewegen waswoog de commissaris het ge- slolene brood vond het le ligt en ging nu over lot het vregen van den geheelen voorhanden zijnde voorraad in den winkelhetwelk tot de ontdekking leidde dat al het brood te ligt was. De geheele voorraad werd nu in beslag ge nomen. F R A N K R IJ K. PARIJS7 April. Onlangs stierf te Montpellier eene oude jufvrouwwelke zeer armoedig leefdeen wanneer men haar om geld vroegklaagde zij over hare geringe middelen zij stierf aan eene kortstondige ziektezonder testament. Na het afnemen der zegelshaasle men zich om de vertrekken der overledene te doorzoeken. In de tafels kasten en meubelen vond inen een' gioolen voorraad van linnen, 60 dozijnen servetten en 130 paren beddelakens men vond eene hoor, blijkbaar gediend hebbende om galen in den muur te boren dit werktuig deed vermoedens ont slaan men nam het behangsel in een vertrek wegen ontdekte gaten welke gestopt warenmen toog dadelijk aan het werk en haalde 30,000 fr. uit deze verborgene plaatsen. Dit maakte de zoekers graagrnen doorwroette het huis van boven tot beneden zonder evenwel de juwec- len te vinden waarvan zij onderscheidene malen gesproken hadwelke men acht van groole waarde le zijnen bij gevolg met verdubbelden ijver worden gezocht. De geheele nalatenschap wordt op 450,000 fr. geschat. - Men heeft dezer dagen de ether-verdooving gebruikt als een middel ter ontdekking van voorgewende ziekten. Een paar jonge conscritsdo eene met eenen gekromden ruggegraad de andere met een heupgebrek werden dooi den militairen doctor onderzochtliggende zij onder de verdenking dat zij alleen om de dienst te ontgaan zich als gebrekkig voordeden. De rug van den eersten wilde door geenerlei mechanisch middel weder regt worden maarnadat hij ether ingenomen had en de spieren ver slapt waren verdween ook de bulten do rug werd weder zoo regt als die van den slijfsten Russischeu granadier. Do moderno Sisclus bekende dan ook zijn bedrog. De ander bleef daarentegen lam en werd ais wezenllijl; onbruikbaar ontslagen. Keizer Augustus maakte zoo als bekend is do Romeinsche staatslieden dronken eer hij ze vertrouwde In ether ligt echter nog meer waarheid dan in den wijn. B I N N E N L A N PT HELDER en NIEUWEDIEP 17 April. In de laatste jaren voor den Engelschen oorlog van 1781 liepen jaarlijks ruim een twintigtal Oostindievaarders vooral uit Batavia onze havens binnen do voorwerpen van dien handel waren hoogstens 6,000,000 oude ponden koffij 1,000,000 oude ponden suiker, 20,000 oude ponden indi go 600,000 oude ponden peper50 leggers arak. Die lijd werd door onze vaderen hoog geprezen als een tijd van bloei van onzen O. Indischen handel. Dien bloei le zien herleven die hoeveelheid producten weer tegen grove win sten Ie kunnen leveren w-as het wat men wenschle bij do hernieuwing van ons volksbestaan. Doch de lijden waren geheel veranderd de andere natiën hadden 'leeren inzien hoe zo ons ontberen konden algemeene werkzaamheid eu mededinging hadden zich ontwikkeld wilden wij een aan deel hebben in den algemeenen handel dan moesten wij werkzamer zijn dan onze vaderen in do 18de eeuw ge weest waren en in plaats van grove winsten moesten wij ons met geringe winsten vergenoegen--; wel waren er nog

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1