ZWOLLE, 9 Maart. Ten verzoeke van ilen ontvanger der directe belastingen alhier zijn jl. Zaturdagden 3 Aprilbij een aantal ingezetenen die hunne personele be lasting niet tot ultimo Maart jl. hadden aangezuiverd dwangbevelen beteekend niet bedreiging van executiein dien daaraan niet binnen twee dagen ware voldaan. Deze dwangbevelen kosten alweder vijftig cents. Is dit ge schied om de deurwaarders der directe belastingendie hier anders zelden te pas komen eene duit te laten ver dienen dan is de maatregel aardig gevondendoch dan had de begunstiger van deze deurwaarders eerlijker gehan deld met ze uit eigen zak wat te geven dan het op de belastingschuldigen te doen drukken. Het kan toch bij do ambtenaren der belasting niet onbekend zijn, dat bij art. 19 der wet van den 22 Mei 1845 Stbno. 22) aan de be lastingschuldigen een termijn van ten minste zes dagen wordt gegeven om hunne verschenen termijnen van beta ling aan te zuiveren alvorens het dwangbevel kan worden uitgevaardigd waaraan eerst eene waarschuwingdie 5 centsen daarna eene aanmaningdie 10 cents kost moet voorafgaan. Die termijn was nog niet verschenen op tien 3 April, voor helgene den 31 Maart moest betaald zyn.Nog meer die 3 dag was Zaturdag op dien dag is het kantoor van den ontvanger gesloten hetwelk slechts van Maandag tot Vrijdag en dan nog slechts voor middags van 9 tot 12 uren (voorzeker niet te veel voor eene gemeente als Zwolle) geopend isde twee volgende dagen binnen welke de betaling moest geschieden waren de beide Paaschdagen en het was dus voor de dwangbe- volenen onmogelijk, om aan het dwangbevel te voldoen. Die dagen waren dus voor hen dagen van den grootsten angst. Dingsdag morgen te 8 uren kon men komen om den boedel in beslag ie nemen en dat nog wel voor eeno schuld waarvoor do wet nog geene vervolging toeliet. De meesten hebben zich gehaastDingsdag morgen zoodra het kantoor open wasom de belasting met do kosten van het wederregtelijke dwangbevel te voldoen. Hel is inderdaad bij zoodanige handelingen te betreuren, dat de procedure voor de belastingschuldigen zoo zeer is bemoeijelijktdat zij worden afgeschriktom ook hunne meesi stellige regten te doen gelden. Daarom trekken zij de slaapmuts maar wat dieper over de oogen en gaan de- inoedig hunne penningkens voor belasting en kosten (billijk of onbillijk regt of onregt) bij den onvanger brengen. ZALT-BOMMEL12 April. Gisteren werd zekere F"an der Zalm van hier naar de Arrond. Regtbank te Tiel overgebragtom aldaar te regt te staan wegens poging lot inbraak waarin hij verhinderd werd door op heeter daad betrapt te worden. Toen hij onder behoorlijk geleide ge boeid in de veerpont de rivier de Waal werd overgevoerd is in het water gesprongen en door de sterke stroom me degevoerd is men niet dan met zeer veel moeite er in ge slaagd hem te reddenhij is dus geheel afgemat in het gasthuis gebragten den volgenden mo.gen op eene kar naar Tiel gevoerd. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd F, Kohier en W. C. Telling. Bevallen C. B. Wagenaar geb. Garstenvald Z.L. Ditmersch Z. Overleden A. W. Snoek, 2 j. C. Boots, 22 j. W. Stijgers2 j- 05cmcngbc i3cvig*esi. De oudheidkundigen te Sneek hebben aldaar eenen steen opgegraven met het opschriftDiti-se-ense-cre-etvolgens eene vertaling in Sneeker Courant zou dit beteekenen hij doe zich gelden door zijn rijk zwaard anderen lezen er uit(dit is een secreet.) Over twee jaar eindigen de zeven vette Egyptische jaren. Een Mechanicus te Poppelsdorf heeft eenen kunstmatigen bloedzuiger uirgevonden. Te Montpellier heeft eene oude vrouw die armzalig leefde ruim 200,000 gulden nagelaten. In Breda heeft de Po- licie wederom eenige valsche munters ontdekt. Eenigo landverhuizers hebben alvorens het Vaderland to verlaten reeds schipbreuk geleden tusschen Gorinchem en Rotter dam. Een jur. student te U heeft eene collectie danses favorites gecomponeerd en opgedragen aan de Prinses van Oranje. De Turksch-Grieksche kwestie is nog in dubio. De Heer Mollerus Nederlandsch gezant in Turkije is in Konslanlinopel aangekomen. De Christenen in China krij gen hunne 117 kerken terug van het Gouvernement des Hemelschen rijks. De Koningin van Spanje houdt veel van het bijwonen van Stierengevechten. Haar moeder oor deelt haar onbekwaam ter bestiering der staatszaken. In Rotterdam kan men de landverhuizers geen plaats meer op de schepen bezorgen. Te Groningen is No. 1 van dö Noord-Amerikaan in het licht verschenen. In Iianover mogen de Tandmeesters en Chirurgijns geen gebruik maken van de zwavel-ether-kuur. Bij koninklijk besluit is daar ook de belasting op het gemaal en geslagt afgeschaft. In den Haag zijn eenige miliciens leden van het afschaflings- genoolschap geworden de hoofdofficieren zullen volgen. Sedert eenige dagen is de champagne merkelijk in prijs gedaald. De verschijnselen in onzen tijd zijn zeer zon derling.Te Deventer is een os van 3000 door de burgerij opgepeuzeld. De Zierikzeesche Nieuwsbode levert een Curieus voorbeeld van portrettenwaardeen de Haarl. Ct. van een pistache enveloppe. In Leiden zijn valscho dubbeltjes in omloop. De Pauselijke dragonders hebben 2000 landlieden uit een gejaagddie de rijstvelden bear beiden en drie dubbeld loon vorderden. Een Pessimist noemt in de Arnh. Ct. do reis en verblijf kosten van sommige ka rn erlieden rust- en blijf kosten. WE F I I JS ff I. PROEVEN VAN ZEDELIJKEN MOED DAGELIJKS VAN TOEPASSING. Heb deu moed eene schuld te betalen, wanneer ge liet geld daarvoor in uw' zak hebt. Heb deu moed datgene u te ont zeggen wat ge niet noodig hebthoeveel prijs ge daarop ook moogt stellen. Heb deu moed vrij uit de borst te spreken wanneer het noodzakelijk is dit te doen, en den mond to houden wanneer het, beter is te zwijgen. Heb den moed eenen vriend in een' kalen rok aan to spreken, zelfs op straat en in de tegenwoordigheid van een aauzieulijk man; de po ging is niet zoo zwaar als menigeen wel denkt en de daad eenen Koning waardig. Heb den moed eiken peuniug dien

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3