1847. EN BET NIEUW Go TAN DEN PUBLICATIE. Herder 8 Mei 1847. OOSTENRIJK. DUITSCIILAND. VIJF WE JAARGAiVC. No. 19. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. HAKKER Bz te Nieuwe Die De l'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per posl 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. m A a sr m A ADVERTENTIEN gelieve rr.en ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 ceDten behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 10 MEI. De BURGEMEESTER dezer Gemeente Blaakt bij deze aan de daarbij belanghebbenden bekend: dat de j tarlijksche schouwing over de Plaatselijke en alge- meeno Waterleidingen en Goten, ingevolge art. 12 van het Plaatselijk Reglement van den 28slen Augustus 1844, door Heeren Wijkmeesteren zal worden gehouden, op Vrijdag den een-en-lwintigsten Mei aanstaande; en herinnert een ieder, wien zulks zoude mogen aangaan, aan de bepalingen in bo vengenoemd Reglement vervat, nopens do verpligtiug tot het opmaken der bedoelde Waterleidingen, en het behoorlijk beschoeijen derzelve, zullende zij, die in gebreke of nala tig mogten blijven, aan deze hunne verpligting te voldoen, zich zeiven hebben te wijten, de onaangenaamheden en het nadeel, die daarvan het noodwendig gevolg zouden zijn. De Burgemeester voornoemd: J. in 'T V E L T. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. SALZBURG, 19 April. Heden, den verjaardag des kei zers, welk feest gevierd werd met eeno groole militaire pa rade, verstoutte zich, onder het lerugmarcheren der troe pen naar de kazernen een luitenant der kavallerio Kr om, ten gevolge eener woordenwisseling, driemaal met den blanken sabel op een' student der Salzburger faculteit uit te vallen, zoodat deze op den grond ineenzakte. Aanvan kelijk stond de geheele verzamelde menigto als verpletterd; doch, toen men den gewonden student aan hel publiek ver toonde, galmde de kreet: Studenten! opDe politie kon de beweging niet keerenalles vloog den luitenant nadie, inlusschen in zijne woning gevlugt was. Den gatischen dag bleef hel huis als geblokkeerdondanks de vermaningen van politie en professorentegen den avond trok de menigte echter, grootendeelsnaar de hoofdwacht, omdat men zeide dat de luitenant derwaarts over de daken der huizen gevlugt was. De wacht kwam in het geweer; de wachthebbende officier liet laden; het geschreeuw werd hevig en heviger, totdat do kommanderende generaal verscheen genoegdoening beloofde en de menigte tot bedaren bragt. Middelwijl was de bewuste luitenant in hechtenis genomen en naar de ves ting overgebragt. Het geregtelijk onderzoek is bereids aan gevangen. WURZBURG (Beijeren)22 April. De looneclspcler Flem- mer, die laatstelijk het voorwerp was geweest van biltere reccnsiën in de alhier uitkomende Courant, onlmoelle giste ren morgen te elf uren den redacteur Usterwagen in da Domstraat, en deed dezen ter zake dier recenliën verwytin- gen, die met spot werden beantwoord, tot dat de acteur, zonder den minsten eerbied voor de heilige vrijheid der druk pers, den redacteur twee oorvegen gaf. De h. U. haalde hierop met de grootste uiterlijke bedaardheid eene kleine pis tool uit den zaken nam de vrijheid die te lossen op den comediant, die echter niet werd getroffen; de kogel verloor zich in een vensterluik van een linnenwinkel. Dit geïmpro viseerde tooneel, waarin de acteur eene ongewone rol met een, naar het zich liet aanzien, tragisch einde, vervulde, had plaats voor de deur van eene restauratie. Dadelijk trad de hr. U. in dezelve en ging, steeds met grootste bedaard heid, aan een tafel zitten, riep den Kellner, en bestelde zijn ontbijt; vóór dit echter gebragt word kwam een agent van politie met eenige gensdarmes den hr. U. in hechtenis nemen, die ook nu zeer bedaard bleef, schoon hij dadelijk in de gevangenis op hel stadhuis werd geplakt. FRANKFORT, 28 April. De prins van hatzveldtl hoofd der aristocratische en R. CatholyArtrpaTfijSHSileziën, heeft zich den 6den April met eene Protesfanlsahe ^daTue in het wetijk begeven, en zich in de Prolesig/ffsché kerk lalpti zegenen, dewijl hij geene kerkelijke dApoiisaiie kon

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1