BINNENLAND. t: - i I'T HELDER en NIEDWEÜIEP 5 Junij. Een ooggetuige deelt ons het volgende mede: Op maan dag 11. 's morgen» 7 ure vertrok zeker schilderruim 70 jaren oud met zijn knecht van Alkmaar naar Akersloot om ter laatstgenoemde plaats ceuig werk te verriglen. Beide bleven op de voorplecht van de trekschuit omdat hunne reis slechts kort zou duren en om des te beter genot te hebben van hel heerlijk fraaijc weder. Doch wat gebeurt? Kort nadat het vaartuig builen de Stad gekomen iswil de bedoelde schilder op de kunt vari de schuit gaan zitten verliest het evenwigt en stort achterover, midden in hel N.- Holl. Kanaal. Hel geschreeuw om hulp van den schil dersknecht en anderen doet al de overigen spoedig bemer ken wat gebeurd ismaar in weinige seconden was de schuit op grooten afstand verwjjderd van de plaats waar de grijsaard nedergestort was en gelukkig! drijvende bleef! Toen was het dat de schipper 't is waarniet met zelf opoffering, niet met groot gevaarmaar toch met buiten gewone krachtsinspanningmet eene voorbeeldige bedaard heid en vooral met eene lof- en vermeldenswaardige vlugheid aan den jager de noodige bevelen gaf, do vaart der schuit stremdedezelve achteruit liet jagen en zoo juist naar den ongelukkige toe en bij hem langs stuurde dat deze ge grepen in de schuit opgetrokkenaan wal gebragt en behouden werd. De naam van den schipper aan wien de grijsaard misschien zijn leven te danken heeltis Dalmeijer. Ook het gedrag van den jager bij deze gelegenheid verdient hoogen lof. AMSTERDAM 3 Junij. In het vorigo jaar meidden wij, dat de hier zoo geliefde Deensche dichter, Andersenook ons Vaderland zou bezoeken. Thans echter vernemen wij dat Andersen een brief heeft geschreven aan den Heer van der Vlietuitgever van het tijdschrift de T ij d waarin hij meldt, dat hij door de hitte in den vorige zomer, in het zuiden van Frankrijk zoo zwak en zenuwachtig was geworden dat hij zijne reis naar Holland en Engeland moest opgeven en weder door Duitschland naar Denemarken te- rugkeeren. Andersen zal nu in Junij of Julij van dit jaar hier zijn. De Erfgrootherlog van Saksen-fFeimar, do echtgenoot van Prinses Sophia is een der grootslo vereer ders van Andersen en stelde hem in den verleden jare op den Etlersburg voor aan Z. M. onzen Koningdie zich zeer vriendelijk met den dichter onderhield. Andersen geeft in het bijzonder zijn verlangen te kennen, om Am sterdam lo bezoeken. In de volgende afleveringen van d e T ij d zal zijne merkwaardige levenschets worden gegeven zij is door Andersen zelf opgesteld. NIJMEGEN 2 Junij. De Arrond.-Regtbank alhier heeft op heden uitspraak gedaan in de bekende zaak van het Openbaar Ministerie tegen de beide liedjeszangers en den boekdrukker Petrus van de Valck. Do Regtbank heeft de drie beklaagden schuldig verklaard aan het hun ten laste gelegde feitde beido eerste, als hebbende in de maand Januarij dezes jaars in het openbaar te Nijmegen verspreid on verkocht een geschriftten titel voerende Gclooficaar- dige herig ten tot staving der onschuld van den fVel- Eerw. Heer C. Gepkens, Kapellaan te Groenlodoor het Hof van Gelderland ter dood veroordeeld bij welk geschrift de schryver en drukker van hetzelve niet bij hun nen naam en woonplaatsnoch ook de tijd en de plaats der uitgave waren aangeduid welk geschrift deze beklaag den zich bij den bekl. v. d. Valck hadden aangeschaft terwijl laatstgemelde zich niet alleen als den drukker doch ook als den schrijver of den steller van dat geschrift heeft doen kennen. Conform de conclusie van het O. M (zie Han delsblad 28 Meijl.) zijn de beide verspreiders bij verstek veroordeeld ieder in eene geldboete van van 3, en de be klaagde Petrus van de Valck als auteur tot eene gevan genisstraf voor den tijd van zes maanden. Te Zwol liep't gerucht, dat de gouverneur van Over ijssel graaf van Rechterenzou benoemd zijn tot groot stalmeester van 's Konings huis. Zoo komt iederook na misplaatst te zijn op zijne plaats. Of er ook ezels in de koninklijke stallen zijn BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd A. K. Bakker en A. Bouman.J. Bakker en J.Puiubroek. D. Kruk en C; M. Roodt. Bevallen D. Harnas geb. KuitD. Overleden geene. Gedurende de maaDd Hei zijn Gehuwd G Paren. Geboren 24 waarvan 10 vnn het mann. en 14 van het vrouwel. geslacht. Overleden 25 waaivan 12 van het inann. en 13 van het vrouwel. geslacht. Doodgeboren 4. 1 Onbekende drenkeling. (Brmcugbe ftcvigtctt. De onlangs geboren 'kleinzoon van den Keizer van Rus land, is benoemd lot kolonel van het regement dragonders der garde. Het stoomschip de Geijser zal uit Londen naar Lissabon stevenen, beladen met zooveel 32 ponds-kogels en amunilic als het slechts bevallen kan. Mademoiselle Ra chel en gevolg is te 'sGravenhago aangekomen. Den 3 Junij is de spoorweg van den Haag naar Rotterdam voor het algemeen geopend. De trekschuiten van Hoorn op Alk maar, varen van eerstgemelde stad lot 31 October 's mor gens ten 7 ure. De geneesheer van den koning van Pruis- sen heeft een pragtige villa ten geschenke gekregen, waar van de waarde op 50,000 Thaler begroot vvonlt, ter zake van zijne herstelling van de koningin. In Brugge heelt een vreessclijke storm gewoed. In het 'land van Cadzand hcerscht de aardappelenziekte, welke echter door het her haald loepassen van versch gras, schijnt te wijken. De granen beginnen meest overal aanmerkelijk in prijs te dalen. -Prins en Prinses Fredérik zullen naar Duitschland en Rusland vertrekken. Het groote muzijkfëest te Keulen gehouden, schijnt niet aan de verwachting voldaan te heb ben; er waren op den eersten avond slechts 600 toehoorders, terwijl het medewerkend personeel van muzijkanlen alleen 780 beliep. Prins Oscar van zweden zal te Londen ar riveren. De koningin van Engeland heeft 8 fraaijc Ara bische paarden van den Pacha van Egypte ten geschenke gekregen. Bou-Maza (de man met de geit) zal hel be vel bekomen over een korps inlandschc troepen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3