zwaarste hoornen aan den wortel afgebrand zijnde, viel om en wel dwars over zijn ligehaam zoodat bij nederslortende onder de vracht des booms vastgeklemd bleef zitten. Te vergeefs was zijn angstgesclirei er was niemand die hem hoorcn konom hem te redden. Terwijl de boom steeds voortbrandde werd hij ook langzamerhand geschroeid daar na geblakerd en eindelijk zoodanig door de vlammen ver- j teerd dat men geen spoor van eenige menschelijke gedaan te meer aan hem ontdekken kon toen men eindelijk van het gebeurde ongeluk kennis droeg. LOMDEIN", 10 Julij. De Courant van Dundee zegt dal verleden week in de Gemeente Reay zooreel sneeuw is ge vallen dal de jongens er ballen van gemaakt hebben. Men heeft beriglen ontvangen nopens de Ghinesche Jonkdie op reis is naar Engelandzij heeft den 6 December China verlaten, en is den 17 April te St. Hclena aangekomen. Het schip is een goed zeevaarder, en deszelfs masten en roer zijn zeer lang en zwaar, zijnde van ijzer-hout vervaardigd. Het roer hangt aan drie louwen, en losgelaten zijnde heeft het 23 voet lengtegeheschen maar dertien voet; somwijlen wordt cr wel dertig man vereischt om het schip to sturen; doch bij goed weder den wind voor hebbende, zeilt hel zoo stevig dat twee man daartoe voldoen de zijn. Hel touwwerk is van bamboes, rotting en Indisch grasde hoofdkajuit of zaal is dertig voet lang 25 breed en 12 hoog, en met verschillende dieren cn beelden beschil derd. DITIT S C IIL A N D, FRANKFORT 13 Julij. Volgens beriglen uil Lucern rustte men zich in de zeven kalholijke kantons krachtdadig tot den oorlog uit terwijl men door alle mogelijke midde len de menigte legen de liberale kantons opzet. FRANKFORT 10 Julij. De koning der Nederlanden heeft na langdurige onderhandelingen eenige goederen aangekocht voor 160,000 th. KEULEN 12 Julij. Eeno groole verlichting wordt uit Mun- zinrrcr soschreven, vinden de behoeftige bewoners van den O O 7 o Breisgau in de sedert Maart buitengewoon talrijk voorkomen- do land- en wijnbergslakken, welke een even gezonden als voedzamen kost opleveren, die vroeger wel door lekkerbek ken gezocht werden maar nu de geringe klasse tot voedsel verstrekken. Voor allo huizen ziel men grooto hoopon van ledige slakkenhuisjes, welke goede diensten ditmaal dit krui pend gedierte bewezen heeft. F R A N K R IJ K. PARIJS 11 Julij. Op verzoek van Lord Palmerston heeft het fransche gouvernement besloten lot het erkennen van de onafhankelijkheid van de eilanden Iluaheine, Ruïatca en Bo- roborabij Olaheiteen zich voorts verbonden om nimmer bezit to nemen van deze eilanden. De vermaarde gieterde heer Soyerdie in het ver eden jaar door den koning der Nederlanden tot ridder be noemd is bevindt zich thans in staal van faillisemcnt. Na de omwenteling van 1830 werden de grootste werken voor de hoofdstad en voor het gouvernement aan hem opgedragen. Onder anderen waren de kanonnen ter zijner beschikking gesteld van welke het bronswerk voor het monument van Napoleon hij do invalieden moest gegoten worden. Zoodra de ministervernomen hebbende dal de heer Soyer zijne' betalingen gestaakt had zich vergewist had dat die kanon nen niet meer in de weikplaatsen van den gieter aanwezig waren haastte hij zich de justitie daarvan kennis te geven. I Doch toen deze den heer Soyer wilde arresteren had hij even als Pellapra Benier en Lagrangeeerst den tijd gehad om zich door de vlugl te redden. Men schat de waarde der ontvreemde kanonnen op meer dan 100,000 franken. BINNEN LA N 1L HELDER en NIEUWEDIEP 17 Julij. Het is ons ceno aangename taak te kunnen mededee- len dat op heden door het Gemeente-Bestuur in het openbaar is aanbesteedhet bouwen van een locaal bestemd en ge schikt lot werk-inrigting voor armen en behoeftigengedu rende het vvintersaisoenwaarvan is aannemer geworden de Heer J. S. Jansen alhier, voor eene somma van ƒ8550. Hulde zij het Gemeente-Bestuur toegebragtOok deze daad getuigt van hare verlichte denkwijze, die niet gewan keld heeft, maar standvastig is gebleven, tegenover do po gingen, welke sommige tegenstrevers van het goede, die el- ken vooruitgang trachten te koerenwanneer dezelve niet met hunne inzigten strookt, hebben aangewend om ook deze nuttige zaak tegen te werkenzooniet geheelte doen mislukken. Heden is den 16 Julij van hier naar New-York vertrok ken hel Amerikaansche schip do Ccret aan boord hebbende een getal van 150 landverhuizers waaronder zich bevindt een bakker cn familie uit deze Gemeente. In den loop dezer week is op Texel bij ongeluk doodge schoten door J. van der HERBERGPolderman, een meisje oud 19 Jaar. De dader is naar Alkmaar vervoerd. Wij laten hier volgen den uilslag der stemmingen van I de Provinciale Stalenter voorziening in de opengevallen plaatsen hij de tweede kamer der Staten Generaal: Groningen: Herkozen de Heer B. JVichers. V r i e s I a n d Herkozen Mr. N. van Be/oma. Drenthe: Herkozen do Heer G. Kniphorst. Overijssel: De Heer J. C. baron van Haersolte van Ilaerst is met 32 van de 60 aanwezige stemmen herkozen. Do Heer Jhr. C. M. Storm van Gravensande had na don Heer van Haersolte, de meeste, namelijk elf stemmen ver kregen. Gelderland: De IJ. H. van Dam van Isselt cn mr. J. Mde Kempenaar herkozen de eerste met 46 de tweede met 44 van de 76 stemmen. Utrecht: De heer mr. N. P. J. Kien is herkozen met 19 stemmen; 17 stemmen hadden zich op den baron d' Ahlaing van Giessenhurg verecnigd. Noord- Holland: In plaats van jhr. mr. P. van Akerlaken is bij de tweede stemming gekozen de heer jhr. P. Opperdoes Alewljnarrondissements-direcleur derbelas- tingen te Hoorn, met 41 stemmen. In plaats van den heer mr. H. A. van Bleiswijk is, bij derde stemming, gekozen de heer J. C. van JVessemkoopman en wethouder te Zaandam. Do heer J. C. van JVessem verklaard hebbende die betrekking niet te kunnen aanvaarden, is daarvoor in

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2