BUITENLAND S C HE BERIGTEW. O O S T E N R IJ K. WEENEN23 Julij. Een vreesselijke moordgepleegd aan de trappen des altaarsheeft deze stad in schrik gebragt. Bij het openen van de Grieksche St. Barbara-kerk te Lem- bergvond men namelijk den domheer Peter Pazlafskij geboren Galiciërdoor middel van bijlslagen gruwelijk ver moord. Het altaar was met bloed bespat en in de handen van den ongelukkigen vond men een bos haren welke hij in den doodstrijd uit het hoofd des moordenaars schijnt ge rukt te hebben. Het slagtoffer was een braaf, overal geacht man en men vermoedtdat do moord gepleegd is als wraak voor de ontdekkingen welke men zegtdie hij in de zaak van den Gallicischen opstand gedaan heeft. Een ander be- rigt echter zegtdat men als dader beschouwt een kerk zanger die door den domheer als zoodanig was ontslagen en daardoor een horigen haat tegen hem opgevat had. ENGELAND. LONDEN 28 Julij. Een schrikkelijk ongeluk heeft Vrij dag op den spoorweg van Perth naar Dundee plaats gehad door hel ontslaan van eeno aardverzakkingeen trein is builen het spoor geraaktten gevolge waarvan twee wagens verbrijzeld en tweo reizigers omgekomen zijn. Zes andere reizigers hadden kwetsuren ontvangen. DUITSCHLAND. STUTGART 25 Julij. Do door Z. M. den Koning naar 's Hago ondernomen reiswelke waarschijnlijk meer dan veertien dagen zal durengeeft in onzo hoogere kringen aanleiding tot menigvuldigo geruchten. Zoo als men alge meen gelooftwil de Koning in de Nederlandsche residentie onderscheidenezijnen schoonzoon den Prins van Oranje betreffende zaken regelen. Vooral spreekt men er van dat de prins zijn voornemen moet te kennen gegeven heb ben af te zien van de troonsopvolging in de Nederlanden en onze Koning zal dit trachten te verhoeden. MUNSTER 28 Julij. Omtrent freule Tschech verneemt men nog de volgende bijzonderheden De polilieraad Bunciter kwam in Kamenalwaar freule Tschech bij den pastoor Overbec een onderkomen had erlangd reeds den dag na hare v'ugt aan. De Fvanschman wiens naam tot dusver onbekend isalhoewel hij van voorname familio en afge vaardigde is heeft namelijk reeds vroeger de pogingen ge daan do freule lo schaken en daardoor de opmerkzaamheid der polilie-beambten tot zich getrokken had. Toen hij zich nu eenige dagen vóór de uilvoering van de tweede geluk kiger poging weder op de Pruisisch-Belgischo grenzen liet zien, werd hij herkend en schreef men daarover dadelijk naar Berlijn. Deze Franschraan is dezelfdedie dadelijk na de terCgtslelling van Tschech, als wannoer hij zich toen juist te Berlijn bevond aan do dochter zijne hand aanbood en der halve Berlijn moest verlaten. j - FRANKRIJK. PARIJS, 27 Julij. De Elna schijnt, sedert eenigen tijd, uit dé'-rust te ontwaken waarin die berg sinds eenige jaren jerkcert. Eeno zekere trillende beweging wordt op den top van den krater waargenomen cn sedert eenc maand heeft de aanhouding van dit verschijnsel het Napolitaanscho gouver nement aangespoord om eene commissie te benoemen van drie leden uit do Koninklijke academie van wetenschappen om den tegenwoordigen slaat van den vulkaan te onderzoeken en daarvan een rapport in te leveren. Deze commissie is op het einde van Junij naar Sicilië vertrokken. P R U I S S E N. KEULEN, 25 Julij. De wetten in de Oost-Rijn-provin- ciën bepalen, naar men weet, bij diefstal, behalve gevan genisstraf, ook nog ligchaams-kastijding. In eene zitting der criminele regtbank te Berlijn, d. d. 19 dezer, is aan een dief, wiens schuld overtuigend en wettig bewezen wa6, deze kastijding uit zonderlingen, of althans builengewonen hoof de vrijgescholden geworden. Hij had, namelijk, een hoef ijzer cn een vurkens-oor gestolen, was op heelerdaad betrapt en door het gepeupel op eene barbaarsche wijze gepriegeld geworden. De regtbank verklaarde dien ten gevolgedat het, nadat de dief eene afdoende correctie uit handen des publieks had genoten, niet gepast scheen, hem ambtshalve een iteretur voor te schrijven en toe te dienen, zoodat hij, op den koopof het pak ranseltoe nog slechts eene maand gevangenis kreeg. B E L G I E. BRUSSEL, 27 Julij. Voor het hof van assises van de pro vincie Braband is thans een vreesselijk proces aanhangig. De persoon van Beek namelijk staat daar te regt als beschul digd van zijne zuster te hebben vermoord, met het doel, om zich van eenige haar loebehoorende kleinigheden mees ter te maken. Tol dus verre dio daad ontkend hebbende, is hij gisteren plotseling in het midden der zitting lot de volle bekentenis gekomenhetgeen eene zoodanige sensatie verwekte, dat do advokaat van den beschuldigde in onmagt viel, en derhalve do verdere behandeling moest uitgesteld worden. BINNENLAND. HELDER en NIEUWEDIEP 31 Julij. Bij de onlangs gehoudene wedstrijd der K. N. Yagl-CIub te Roilerdam, behaalde de nieuw gebouwde Kotter de Ko meet toebehoorende aan den Heer Edivard Taijtor alhier de prijs van 600, uitgeloofd door Z. M. den Koning; ter wijl de Zilveren Vaas, voor tweo achtereenvolgende wedstrij denuitgeloofd door Z. K. Koogheid den Prins van Oranje, voor den eersten wedstrijd door dezelfde Kotter werd behaald. Dit vaartuig is alhier, in den zomer van 1847 op de Scheepstimmerwerf van den Heer Edivard Taijlor gebouwd, en munt uit door sierlijkheid en doelmatigheid van construc tie en luigagieen strekt den genoemden bouwmeester tot eero. Voor ons die het vaartuig hebban zien bouwencn te water loopen, was het eene aangename gewaarwording, de ijverigo pogingen van den bekwamen en ambitieusen bouw meester cn eigenaar op zulk eene schitlerendo wijze beloond te zien. Moge zulks aanleiding geven dat de liefhebbers van zoodanige vaartuigen den bouw daarvan in vervolg van lijd aanvertrouwen aan de kunstkennis vim hem, die op zoo,

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2