Qtbocricnticn. ItllilflllHM» ©El®!®®!!!!©,, UET BH HA1TD TB ZOOP luw Steiner von Pfungenreet zijne twee zonen: alsook Coenraad von Dathlikonbenevens verscheidene vrouwen uit Neftenbachdie voor mij schenen te bidden. De beul kwam ook, toen Lamplicht de biechtva der. De eerste zeide onder het loozen van een diepen zucht: »0 God! ontferm u over dezen ongelukkigen man, en wees zijne ziel genadig.De laatste vraagde aan Rudolf of hij nog niet bekennen wilde; maar von ifart herhaalde met eene smartelijke inspanning van al zijne krachten, dezelfde woorden die hij sprak tegen de koningin voor de regtbank te Brugk. De priester zweeg. Eensklaps hoorde ik geroep van Maak ruimte.En een bende ruiters naderde met gesloten vizieren. De beul knielde neder, de biechtvader hield zijne hand op zijne borst, de ruiters maakten halt. Vaders en moeders hielden hunne kinderen omhoog, en de wacht met speeren gewapend vormde eenen kring, ter wijl de grootste der ridders zich in de stijgbeugels oprigtte en tot den beul zeide: «waar zijn de kraaijen heengeviogen dat zijn oogen nog niet uitgepikt zijn dit was de hertog Leopold. Mijn hart voelde ik niet meer slaan, toen een andere ridder met een spottenden lach zeide. «Laat hem spartelen zoolang als hij nog kan gevoelen.' maar het volk moet hier vandaan gejaagd worden. Vervloekt gespuis! Dat zuchten en klagen maakt mii dol. Hier komt geen betoon van me delijden te pas. En zij daar' die het gehuil zoo vermeerdert: wat wil dat wijf? weg met haar Nu herkende ik de stem der koniogin. Het was Agnts in riddersge waad en wapenrusting. Ik bemerkte dadelijk dat het eene vrouwenstem wasen het is gansch zeker dat het Agnes was. «Het is de vrouw van von Warton hoorde ik een derde ridder uit roepen, «gisteren avond toen het vonnis werd uitgevoerd, namen wij haar mede naar Kijburg, zij is ons ontsnapt, en nu moet ik haar hier vinden! Wij dachten dat zij in hare wanhoop in de gracht van het kasteel gesprongen was. Sedert den vroegen morgen hebben wij haar reeds gezocht. Mijn God, welk een trouwe liefde! laat haar begaan. Er is niets met haar te beginnen. Het vervolg en slot in No. 33.) Ondertrouwd: C. J. HARDERWIJK en C. A. RIJKERS. Nieuwediep 5 Augustus 1847. Algemeene Kennisgeving. Getrouwd H. KRIJTLIJN Hoogbootsman bij de Marine te Willems oord Broeder van do orde van den Neder- landschen Leeuw Elf W. REINIERZE. Am s t er d a m den 4 Augustus1847. Directeuren der Onderlinge Brandschade ver- goedings Maatschappij voor GebouwenMeubels, Koopmanschappen Winkclgoederen en Gereedschappen onder de zinspreuk concordia te Zwolle gevestigd, adverteeren Dat zij tot Correspondent hunner maatschappij hebben aangesteld den Heer C. GILTJES aan den Helderen zulks ter vervanging van den Heer J. GILTJES aldaar overleden. Nadere informatien zijn te bekomen bij welgemeldcn Heer C. GILTJES. Zwolle den 22 Julij 1847. J. J. de BOER en Zoon. Dc Ondcrgeleekende maakt door deze aan het geëerde Publiek bekend dat hij opgerigt en op heden geopend heeft eene geheel Nieuwe Compleete BOEKDRUKKERIJ alwaar kunnen gedrukt worden: Boeken, Billellcn Huwe lijks-, Rouw-en andere Brieven en hetgeen verder lot het vak van Boekdrukken behoort. Tevens is bij hem te beko men Fijne STEMPELINKT met Aparaatdoosjcs in drie ver schillende kleuren als Rood Blaauw en Zwart zeer geschikt lot het stempelen van kleedingslukken als anderzinls. Verzoekt een ieders gunst en recommandatiebelovende eene zeer nette en spoedige bediening. Nieuwediep, 7 Augustus 1847. A. WIJNGAARDEN Cz. NB. Bij bovengenoemden Boekdrukker is golegenheid lot het plaatsen van een Leerling en Loopjongenom in het vak te worden opgeleid. De Drukkers dezes hunne onlangs over genomen Boekdrukkerijmeer en meer aanvullendo door het aankoopen van ver schillende van de nieuwste lettersoorten vignetten en al hetgeen tot een compleete Boekdruk- kerij behoort, nemen de vrijheid zich bij voortduring aan hunne geëerde begunstigers en alle degenen die hen met HEd. gunst in het vervolg gelieven te verëeren beleefdelijk aan te bevelen tot het leveren van alle soorten van Drukwerk de verzekering gevende alles lo zullen aanwenden en geeno kosten noch moeite te zullen sparen om zich bijzonder te doen onderscheiden door eene netteprompte en levens billijke Bediening. Voorts hebben zij do eer UEd. te berigten dat zij voor nemens zijn een Steendrukkerij op te rigten en nemen bij deze gelegenheid de vrijheid ook die zaak voorloopig in UEd. zeer geëerde gunst beleefdelijk aan te bevelen. S. GILTJES G. KOOTER. Degenen welke genegen zijnom het zij geheel of gedeeltelijk deel te nemen aan eene Geldleening groot ƒ8000, len behoeve der Westerkerk alhier, tegen eene Interest beneden de 5°/0 gelioven daarvan voor of op den 30 dozer maand hetzij persoonlijke of schriftelijke opgave te doen bij den ondergeleekende bij wien daaromtrent de noodige inlichtingen te bekomen zijnzullende vanzelve gegadigden die de minste Interest verlangen bij voorkeur in aanmerking komen. Helder den 6 Augustus 1847. Kerkvoogden van gezegde Kerk ZUSSEN. Een met i)laghonie houten Banden nieuw welloopend Eiken houten BILLARD, lang elf en een half, en breed zes en een half voet, met deszelfs toebehoorenals: Ballen Bothallen, 12 Queuen etc., alles compleet; te bevragen bij den Boekhandelaar C. BAKKER Bz.aan het Nieuwediep. Uilgegeven bij C. BAKKER Bi. te Nieuwediep. Gedrukt bij S. GILTJES G. KOOTER, te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4