©cwcugbc Sacvtgfcn. zeedijken mei spoed len uilvocr gebragt wordenen men bezig is mei het in orde brengo van wegen het maken der noodige werken voor eene geregeldo bemaling der lager lig gende gedeelten het begteppelcn der landen enz. Ook is een aanvang gemaakt met het bouwen van een watermolen ten dienste van het oostelijk gedeelte des polders, welk ge- deelto men hoopt, dat in het aanstaande voorjaar met eene boezemkade voorzien, en dus ook spoedig daarna in cultuur gebragt zal kunnen worden. Van de drooggemaakte gronden in het westelijk gedeelte zijn, behalve do 800 bunders, dio verkocht zijn, thans bij na 700 bunders door de Maatschappij aan onderscheidene landbouwers verpacht. Deze gronden worden reeds voor het grootste gedeelte bewerkt en beloven in het aanstaande jaar vruchten te zullen geven. Do ondervinding heeft nu reeds geleerd, dat men daaromtrent de beste verwachting koeste ren mag, daar een aantal van 160 bunders, aan particulie ren behoorendeen dit jaar door de eigenaren bebouwd, een niet onvoordeeligen oogst hebben opgeleverd, belgeen, wanneer men de nieuwheid der grouden in aanmerking neemt voorzeker een gelukkig begin mag genoemd worden. De gelderscho arbeiders, in den aanvang dezes jaars in den polder gevestigd, beginnen zich meer en meer aan hun nen nieuwen werkkring te gewennenen hoezeer de voor- zigtigheid het raadzaam maakt, om in het overplaatsen van arbeidersgezinnen niet overijld te werk te gaan, en het aan tal nooit meer dan in evenredigheid der toenemende behoef te aan handenarbeid te vermeerderen, bestaat er toch uit— zigt, dat in het volgende jaar, bij meerdere ontwikkeling van den landbouw, veel meer nijvere handen in den nieu wen polder werk en brood zullen kunnen vinden. Het blijkt uit alles, dat do voltooijing der werken en het in bebouwing brengen der aangewonnen gronden met kracht wordt doorgezet, en het is alzoo allezins te hopen, dat de Anna-Poulowna - Maatschappij de noodige medewerking en bijval zal ondervinden, om bij voortduring haro loffelijke taak naar eisch te kunnen volbrengen. ROTTERDAM, 10 Augustus. Eergisteren avond ten 9 uro had hier ter stedo een zonderling voorval plaats. De drie dochters van den kunstdraaijer Vermeer, wonende in de groote Kipslraat, begaven zich naar do bovenwoning om haar nachtgoed te halen. Plotseling hoorde do vader, die zich beneden op den stoep bevond een akelig gegil en zag op eens eeno zijner dochters den trap afspringen, onder het angstig geroep van Vader! Vader.' Hij begaf zich dus ijlings naar boven, en ontdekte dat het licht uit was, en een zijner dochters schier magleloos op den grond lag. De oorzaak hiervan was dezeOp de kamer komende hadden de meisjes drie mannen ontmoet, dio, waarschijnlijk om dief stal te plegen, over de daken van achteren de woning wa ren binnengekomen. Een hunner had do brandendo lamp uitgeslagen en een ander had een der meisjes aangegrepen en op den grond geworpen. Van dit vooral is dadelijk ken nis gegeven aan do politie, doch bij do aankomst der agen ten waren do drie mannen reeds verdwenen, en men is hen tot nog toe niet op het spoor gekomen. (N. R. C.) ROTTERDAM, 11 Augustus. Do kermis alhier is met i twee ongelukken begonnen; gisteren avond namelijk is een elfjarige kunstenaar van eene tent, alwaar men voorzeggin gen doet, enz., van eene schuit in de vest gevallen, met dut gevolg, dat hij verdronken is; terwijl eene jufvrouw, die in het ledemaatshuis verpleegd werd, na zich sinds ee- nigen tijd in het hoofd gezet te hebben zich te verdrinken, dit voornemen volvoerde door in eene sloot aan het nieuwe werk te springen een menschlievend man heeft alle moeite gedaan haar er uit te halendoch zijne pogingen waren niet toereikend omdat zij al hare kleederen over elkander had aangetrokken zoodat zij te zwaar van water werd. Door de veieenigdo pogingen echter van nog andere perso nen die later toeschotenis het mogen gelukkenhaar nog levend uit het water te halen. Wij zijn gernagtigdte verklaren, dat de pogingen van den Heer Noordziekom een metalen standbeeld voor Laurens Koster te doen verrijzengeschieden op aanstoken van den Haarlemschen drukker Enschedé. Deze heer, die volgens het omstandig berigt der Arnhemsche Courant door Koster s schim deerlijk wordt vervolgd als door eene wre kende Nemesis, en dien ten gevolge ziglbaar is vermagerd, tracht nu op dio wijze de schim van Koster te verzoenen. Nederlanders! allen die het wel meent met den heer Enschedéallen die verlangt dat wigtig persoonaadje weder vet en vrolijk te zienoffert een penningske voor dat ge denkstuk, ter eere van Ter eere van Nederlandsch roem? Neen, ter eere van Enschedé's buik!!! (T. N.) Er wordt in Algerië eeno proef genomen om oliphan- ten als trekdieren te bezigenwaartoe er reeds 10 uit Senagal daarheen zijn gezonden. Zoo als bekend is trok ken de Kathagers oudtijds van den oliphant groot nuten heden ten dage gebruikt het Engelsch leger in Indië er nog 6.000 tot last- en trekdieren. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd P. H. Lazerus Vrieslander en H. D. van Embden. - A. vaa der Ende en A. C. van Dieren. P. KorfT en D. Buijs. Bevallen M. Furst geb. .Moorman D. Overleden A. Hendriks, 65 j. B. C. T. HofF86 j. Doodgeboren 1. De Burgemeester van Genemuiden heeft op het alleron verwachts eene visite van twee paarden gekregen, die zon der belet te vragen, door de schuiframen in de kamer sto ven. Bij Nijmegen is weer oud zilver opgedolven netjes geborgen in een trommeltje. De Koningin Pomaré zal van do Franschen een compleet stel meubels krijgen om haar klein maar net paleisje mede te meubelen. Twee aanzien- lijko Israëlitenvolgens Kal. Joden der koningen zijn gerid derd. Er besLaal een plan om Galais en Dover door een spoorweg onder de zee te vereenigen. Volgens de Dorps- Courant zal er te Velp geen kermis plaats hebben. Ge noemd blad heeft levens de Geldersche boeren bekend ge maakt dat Bilderdijk als dichter ver verheven is hoven Schiller. To Gouda is 't Paardenspel van den Heer Gau- tier ingestort, 2 uren voor do voorstelling, waarvoor reeds 500 kaartjes genomen waren. Vcrploeg, (alias Gode- froij en Comp.,) hondl stijf en sterk vol dat allo spccula-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3