Ql buertentiën. CONCERT a la MÜSARD. lia van hem alleen uitgegaan Is, hetgeen strijdig is met zij- no vroegere declaratie. Z. M. onze Koning zal zes we ken naar Silezie gaan. In Amersfoort is na het proberen van de spuiten op tweo plaatsen brand ontstaan. In 's Gra- venhage hebben eenige INegerzangers zich doen hooien tij dens het verblijf van Z. M. den Koning van Wurtemherg. De A. C. zingt eenige varia's op de begrooting. Een ont vanger te Leiden is met de gansche kas op de loopnie mand weet waar hij gesloven of gevlogen isvoorzigtigheids- halve had hij eerst verlof gevraagd. Het Journaal de la Haijo weder legt op eene Curieuse wijze een zamen weefsel van logens. Victoria en Albert zijn met Victoria en Al- hert naar Schotland gestevend. Met lo September heb ben de muntbiljetten van ƒ20 geen waarde meer. FEUXXjXJETOW. TROUW TOT IN DEN DOOD. [Pervolg en slot van No. 32.) Hier herkende ik duidelijk d« zachtaardige en gemoedelijke jongeling iion Landenberg. Wat sprak hij nu wel voor mij. Ik had mij wel voor hem op de knieën kunnen werpen. sWel Geertruida riep mij een vierde loe»wilt gtj dan eindelijk nog naar geen verstandigen raad luis- leren? Wees geen oorzaak van uwen dood! red u-zelve voor de wereld, het zal u niet herouwen. En wie was dit? Margare.thal Ik huiver Lij de herinnering; Het was dezelfde, die mij te Brugk overreden wilde, den misdadigen Wart aan zijn lot over te laten, en vrolijke dagen bij hem door te brengen. Ja toen had ik bijna kunnen uitroepenO God Dit is te veel Houd op Aqncs gaf een wenk aan eenen wapenkna3p om mij te doen opstaan, «n van het schavot te verwijderen. Iïij naderde mij ook inderdaad maar ik sloeg mijne beide armen om een van de palen en smeekte om den dood voor mij en mijnen echtgenoot. Maar alles te vergeefs. Tweeman^ nen grepen mij aan en sleepten mij onmeedogend weg. Ik smeekte nog maals om hulp van den hemel Zij werd mij geschonken, von Lan denberg die anders een getrouw dienaar van Oostenrijk was waagde het nog eens om voor mij ongelukkige te spreken. »Houd op met haar lan ger te vernederen,» zeide hij, v zooveel getrouwheid wordt op aarde ner gens gevonden de engelen in den hemel zelfs moeten er zich over ver beugen: het volk moet nu noodzakelijk verdreven worden.» Zij lieten mij nu weder los; de ruiterij vertrok; tranen vloeiden uit de oogen van Lamprechthij had zijnen pligt streng in acht genomen en den wil van de koningin ten naauwkeurigsle uitgevoerd hij kon nu luis teren naar de stem van de natuur en zijn gevoel lucht geven door met mij te weenen. »Ik kan niet meer, edele vrouw.' Ik ben overstelpt! Uw naam zal roemvol staan aangeschreven, onder dien van de gezaligdeu in den hemel, want deze wereld zal denzelven spoedig, maar al te spoe dig vergeten. Wee3 getrouw tot in den dood en ik zal u een kroon voor uw leven schenken,» zeide hij, gaf mij zijn hand, drukte de mij ne en vertrok zwijgend. Elk een verliet nu deze plaats, uitgenomen de beul en de wacht: de aTond begon te vallen en de doodstille nacht had weldra deszelfs plaats ingenomen. Spoedig echter ontstond er een hevige wind, welke deszelfs gehuil paarde met de luide en onophoudelijke gebeden, die ik tot den Almogtigen opzond. Een van de wachten bragt mij nu eenen mantel, om mij tegen de guurheid van het weder en dat wel midden in den nacht te beschutten, maar ik klom op het rad en spreidde denzelven uit over de ontblootte en gebroken ledematen van mijnen lijdenden echtgenoot. De wind suisde door zijne haren zijne lippen waren droog; ik haalde hem wat water in mijn schoen, en dit verfrischte ons beiden. Nog weet ik niet dierba re Margarctkahoe het mogelijk geweest is voor mijte leven onder het doorstaan van zulke hartbrekende en onverdragelijke uren, maar ik werd wonderlijk bewaakt en versterkt door de Engelen Gods, onder het onophoudelijk bidden, zoo als ik deed bij het rad, waarop mijn schat, het dierbaarst dat ik op de wereld bezat, ter neder lag. Mijne ziel was gedurende al dien lijd steeds n.et God bezig. Zoo dik wijls ik een zucht hoorde lozen uit de borst van mijnen dierbaren Ru- dolph was het, als of mij een dolksteek door het hart ging maar dan was ik indachtig aan Maria ik dachthoe ook zij die edele had geleden terwijl zij daar stond aan den voet van het kruis, waaraan haar zoon was vastgenageld en dan troostte ik mij met de zoele hoop dat, na eenen korten tijd lijdens de eeuwige hemelvreugde mijn deel zou zijn. Deze gedachte schonk mij dan, Gode zij dank weder nieuwen moed om rnijne smarten te verduren: daarenboven, ik wist voor wien ik dal lijden droeg, en dit gaf mij kracht in den strijd, zoodat ik volhard heb tot aan het laatste oogenblik toe. Zoo dringend Wart mij in den beginne gesmeekt had om hem toch te verlaten en zijn lijden niet door mijne tegenwoordigheid te vermeerde ren zoo vurig dankte hij mij nu daarvoor dat ik hem niet had verlaten in zijn bitter lijden. In de gebeden die ik tot God opzond vond hij zoo veel troost en verkwikking, ja zijne ziel was onder de hevigste smarten er door opgewekt, wanneer ik bad Sta n.ij toe, dierbare Mar- garetha, met stilzwijgen voorbij te gaan, hoe de laatste verschrikkelijke morgen en middag werden doorgebragt D« avond naderde mijn Rudolph bewoog zijn hoofd voor de laatste maal: ik stond op en bukte mij zoo goed ik kon over hein heen. Met eene zwakke stem maar met een glimlach van ware liefde op de lip pen sprak hij deze laatste onvergetelijke woorden tot mij. Geertruida dit is getrouwheid tot in den dood!» en stierf. Ik dankte God op de knieën voor de genade welke Hij mij geschonken hadom ten einde toe getrouw te zijn. Do ondergeteekende de KOPERSLAGERS- AFFAIRE van Wijlen zijnen vader te Alkmaar aanvaard, en zich aldaar gevestigd hebbende, roepen door deze hunno talrijke Helderscne vrienden, en ook alle gemeentenaren een hartelijk vaarwel toe. J. J. GOOIJ, en Echtgenote: E. GOOIJ, geb. BAKKER. Het vijfde CONCERT a la MÜSARD zal plaals hebben op Dingsdag den 17 Augustus 1847 in het locaal Tivoli, des avonds ten 7 ure. Entree voor een Heer met of zonder Dame ƒ0,75. iedere Dame daarenboven. ƒ0,25. Onder de meerdere hel Programma uitmakende Muziek stukken zullen worden uitgevoerd 1°. OUVERTUREle Sacrifico Interrompu van Winter. 2°. La Tempète et 1e Calme Scène pastorale van Mas- sonneau. 3o. Groole Aria uit de Opera Beniouvvskij van Boeildieu. 4°. Promenade Surle Rhin Divertissement van J. Kuffner. NB. de zaal zal buitengewoon versierd en schillerend ge- illumineerd zijn. J. D A H M E N. Aan den Helder bij Jb. K O O R N. Beste Boter per achtste acontant 16,80 bij de 5 onc 45 ct. Minder soort 13,60 5onc37Jet. Uitgegeven bij C. BAKKER Bz. te Nieuwcdiep. Gedrukt bij S. UILTJES G. K00TER, te Helder.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 4