WEEKBLAD van des HELDER in det MUWEDIEP. *^lGZ HBT Oo -VIJFDE JAARGANG. N^.34^ Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Rz te Nieuwe Diep 11e Trijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abouneert zich bij de Boekhandelaren en Testkan toren zijner woonplaats. M A A KT A O ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zalurdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is GO centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Op den Gden dezer wierd in liet Lokaal Tiveli door de Directie der werkinrigting loon voor werkuitgebragt het verslag der werkzaamheden over het eerste jaar van haar beslaan; door eene vriendelijke hand zijn wij in staat gesteld, daaruit de navolgende bijzonderheden inedeledeelen Dat aan alle armen en behoeftigen welke zich daartoe hebben aange^ meld werk is verschaft in en voor de touwpluizerij en er alzoo werk zaam zijn geweest tot 247 personen; als; 26 voor het voorbereidend werk, 73 in liet zoogenaamde Oude School en 134 in de Vloot voor de touw- pluizeiij en 14 buiten dezelve voor het vervaardigen van platting. Dat door de welwillende medewerking van de Directie der Marine en den Heer Administrateur van 's Rijks Hospitaal alhier, men in staat is gesteld geworden om aan behoeftige vrouwen en meisjes eenig naai- en breiwerk te verschaffen. Dat sedert het begin der werkzaamheden is verwerkt ongeveer 50,000 ponden oud touwwerk en slapping, terwijl al het daar van gefabriceerde pluiswerk, platting, enz., op plus minus 500 ponden na is verkocht en afgeleverd, terwijl de kwaliteit van het geleverde fabrikaat, door onder scheidene deskundigen is geroemd en erkend als te zijn van de beste. Dat er tot en met den 31sten Julij dezes jaars is uitbetaald: Aan arbeidsloon voor het voorbereidend werk 1660-95. Aan pluisloon 1661-20. Aan piattingloon 169-15. Aan breiloon40-00. Aan naailoon200-00. Alzoo te zamen aan werk- of arbeidsloonen /3731-30. Dat er tot en met opgemelden datum aan bijdragen, sübsidiën en voor verkocht fabrikaat enz is ontvangen7120-795. terwijl daarentegen is uitgegeven aan koopprijs van touw ar beidsloonen als hoven gezegd, kosten van verwarming ver lichting enz.6660-80. Alzoo saldo inkas volgens rekening en verantwoording van den penniugmeester459-992' door welk voordeelig saldo, gevoegd hij hetgeen nog ontvangen moet wor den voor afgeleverd fabrikaat, en met den reeds hestaauden voorraad pluis- baar touw en die welke nog vervaardigd zal worden vóór het wintersai- soende Directie zich in staat gesteld ziet, te kunnen blijven doorwer ken zonder dat zij voor het reeds ingetreden jaar nieuwe geldelijke of fers van hare leden behoeft te vergen. Dat de Directie behoefte gevoelende aan een behoorlijk lokaal tot wer ken, alzoo de verschillende gebezigde lokalen daartoe ongeschikt, en als te laag cn bedompt nadeelig voor de gezondheid der arbeidende personen waren; met uiteenzetting van redenen, hel. voorstel tot bouwing van een lokaal geschikt tot werkinrigting aan het Gemeente-Bestuur hebben ge daan; ten gevo'ge van welke billijke verlogen het voornoemde Bestuur niet alleen tot de houwing van het geprojecteerde lokaal heeft besloten, maar zich tevens heeft voorgesteld om van af lo Januarij aanstaande de werk inrigting te combineeren met de spijscommissie cn het nlgemeene Ar men-hestuur onder eene en dezelfde Directie door haar te benoemen cn deze gecombineerde inrigting geheel en al te subsidieeren cn te onder houden uit de plaatselijke kas; zoo dat geene verdere particuliere giften of bijdragen meer gevorderd zullen worden, en van af. dat tijdstip de be- bestaande werkinrigting aan het Gemeente-Bestuur zal behoeven over te gaan, tot overdragt waarvan de Directie door de Leden met algemeene stem men is gemagtigd onder bepaling dat de baten welke alsdan moglen be staan ter vrije beschikking der nieuwe Directie zullen worden gesteld doch om nimmer anders dan ten behoeve en ten nutte van de werkin rigting voor armen en behoeftigen te bezigen. Dat daarna de Tresident warme dankerkentenis beeft toegebragl aan de Leden, Ilon. Leden en Donateurs, aan het achtbaar Bestuur der Gemeen te aan bet geacht Iloold van hetzelve, aan liet Bestuur drr Marine, aan het achtenswaardig Hoofd der Directie ter dezer plaatse gevestigd aan de Ileeren Officieren en Ambtenaren behoorende tot dezelve aan den lfeer Administrateur van het Hospitaal, aan de bestaan hebbende vereeniging van Liefdadigheid, aan de Directie der Spijs-Comissie voorde belangrij ke bijdragen, sübsidiën, medewerking, hulp en welwillende belangstel ling, welke de Directie van allen heeft megen ondervinden; aan de me de-Directeuren der werkinrigting voor de welwillende en daadwerkelijke medewerking welke zijl. hebben betoond, ieder voor zoo veel tijd en ge legenheid zulks toeliet, aan den Opzigter in de werkinrigting C. Borst voor den ijverende belangstelling welke hij heeft bewezen gepaard aan goe de trouw, eerlijkheid en kunde in zijn vak; en eindelijk aan de armen en behoeftigen welke gedurende den winter in de werkinrigting hebben gearbtfid aan wien lof en eere toekomt voor de geschikte wijze waarop zij zich hebben gedragen waarbij kalme, bedaarde onderwerping aan or de gepaard aan ijvcrigen aibeid hunne handelingen kenmerkten waar door zij de Directie iiebben in staat gesteld om hen met vertrouwen te kunnen aanbevelen aan hen die helpen kunnen, aan deze allen met over tuiging 1oe te roepenhelpt onze armen zfj zijn liet waardig. Hiermede het verslag afgeloopen zijnde is het door de Leden bij mon de van den Heer L. V. Ledebocr dank toegebragt aan de Directie voor liunne bemoeijingen. Aangenaam is ons de vermelding van het bovenstaande, waarbij wij ons zullen onthouden van alle aanbeveling, van iedere loftuiting want daar waar gunstige resultaten zoo luide spreken beveelt de zaak zichzelveen behoeft zij geene aanprijzing. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 16 Aug. Gisteren kwam een zeker persoon op hel kantoor van een wijnkooper Crawleij genaamd, in de city en verzocht hem te mogen spreken. Daar de pa troon niet aanwezig was, ging men hem halen en naauwc- lijks had li ij zijn kantoor helrodeno4^c ^maïi welke naar hein gevraagd had en Owcnstone gjflaamd* washaalde een

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1