pistool uit den zak en brande losonder het uitroepenWat is uwe bedoeling, met te doen wat gij gedaan hebt," zoo dat Crawleij deerlijk gewondter aarde stortte. Do klerk welke daarbij tegenwoordig was, nam dadelijk do vlugt, na al- Torens de deur te hebben digt geworpenen toen hij door eonigo politie-agenten vergezeld, terugkeerde, hoorde men een schot en men zag bij het openmaken van do deur, ook O oer stomhevig bloedend en zwaar gewond op den grond liggen. Hij had zichzelvenna zijn slagtoffer van het leven willen berooven. Men denkt dat de misdadiger behouden zal blijven, doch men vreest voor het leven van den heer Cr aio ie ij. Do reden van deze misdaad schijnt daarin gelegen te zijn, dat de heer Craioleijals gevolmagtigdo voor een ander per soon do goederen van Ooerstone bij cxeculio wilde doen verkoopen. LONDEN, 11 Julij. De beruchte Thunderboltdio En- gelsche Mandrin waarover zoo veel en zoo lang gesproken isen wiens spoor geheel en al was verloren gegaanis voor eenigo dagen overleden te Bratlleboro (Vermout) waar hij sedert een aantal jaren gevestigd was en zich als genees heer eenen groolen roem van kunde en eerlijkheid had ver worven. Slechts bij toeval heeft men hem herkend. Ge durende zijne ziekte bleef hij steeds weigeren zich te laten onlkleeden en toen zijn laatste uur naderde deed hij twee personen belovendat zij hem met kleeren en al zouden begraven. Dit is echter niet geschied want do buren be geerden dat hij op cene betamelijke wijze zou ter aardo besteld worden. Men ontkleedde hem alzooen nu ontdekte men de oorzaak van zijn vreemd verlangen. Zijn verdroogd been, zijn kurken hiel, de merkleekenen van geweer- en pistoolschoten, dio hij op het ligchaam droeg, en een lid- teekendat het gevolg was van eene poging lot zelfmoord, kwamen bepaaldelijk overeen met do beschrijving, die van zijn persoon gegeven is, en bewezen duidelijk, dat hij do beruchte Thunderbolt wasdie in Engeland en do Ver- eenigda Stalen zoo lang van zich heeft doen spreken en een der stoutste struikroovers wasdie in de jaarboeken der misdaad zijn vermeld. Men heeft insgelijks een' dolk en een' pistool op zijn lig chaam gevondenonder zijne goederen bevonden zich in zaagsel verborgen, wapenen van allerlei aard, horologiën diamanten en byoutericn van een zeer groote waardehij droeg altijd eene driedubbele kleeding om dikker te schij nen en niet herkend te worden. Zijn verdroogd been was met doeken omwikkeld en scheen even dik to zijn als het andere. DUITSCIILAND. FRANKFORT 12 Augustus. In cene gemeente van het kanion Génève werd onlangs een tienjarige knaap door eenen adelaar gegrepen op het oogenblik dal hij een paar jon gen uit het nest nam. De vogel steeg met hem 600 mètres hoog en legde hem op den top eener rotswaar zich ge lukkig eenigo herders bevondendio do knaap bevrijdden. «U kwam er met den schrik en do teekenen der adelaars- klaauwcn af. Onder do gevangenen dio do Cirkassiërs in do jongste gevechten tegen de Russen gemaakt hebbenbevond zich ook naar men zegtdo generaal Lewitzky. Pi iris ?Vo~ ronzoio bood aan om voor diens uitwisseling onderscheidene aanzienlijke Circassischo opperhoofden de vrijheid terug te gevenmaar in plaats van eenig antwoordwerden den Russïschen opperbevelhebber de beide ooren van den onge- lukkigcn krijgsgevangene toegezonden. F R A N K R IJ K. PARIJS, 17 Aug. De leregtzilling van do eerste kamer der regtbank van do Seine is eergisteren door een zonder ling incident gestoord geworden. Een advokaat pleitte. Door de overmatige hitlo kon men naauwelijks ademhalen, zoodat dan ook de vensters der au diëntiezaal, welke op do binnenplaats der conciergerio uit zien, geopend werden. Plotseling vlogen echter twee vogels van een vreemden vorm binnenwier zware en ruischendo vlugt den advokaat in het midden van zijn pleidooi stoorde. Weldra zag men, dat die beide ongenoode gasten nachtuilen waren, en voorzeker lag er in die vogelen der duisternis ee ne groote vermetelheid, om zoo op klaar lichten dag voor het scherpe oog der justitie te verschijnen. De justitie was nogthans gedwongen om eenigen lijd het veld voor de nacht uilen to ruimen, welke met het meeste gedruisch door de zaal fladderden. Do reglers moesten zich in de raadkamer verwijderen en do zaal werd ontruimd. Daarop maakten do wachters jagt op do uilendie ein delijk weder uit do vensters wegvlogen. De uilen hadden ongetwijfeld hunne schuilhoeken in de sombere torens der conciergerie verlaten, en daar men thans bezig is die torens te herstellen, laat het zich verklaren hoe dio nachtvogels zoo op klaar lichten dag eene goreglszaal binnendrongen, om daar alles in verwarring te brengen. Geheel Parijs is op dit oogenblik in verslagenheid over het gebeurde in do voorstad St. Honeré, to midden van het voornaamste en volkrijkslo gedeelte dor stad. Do her togin de Praslin, dochter van den maarschalk Sebastiani", Ier naauwernood veertig jaren oud en moeder van negen kinderen was van haar kasteel in het hotel van haren vader aangekomen om ceno prijsuildeeling in eene der inriglin- gen van onderwijs bij te wonen. Vermoeid van de reisin het warme jaargetijde had de hertogin zich gisteren avond tijdig ter rust gelegdterwijl hare kamermaagd eene ver dieping hooger was gehuisvest. Dezen ochtend omstreeks vier uren is dezo laatste op eenmaal door de bel van hare meesteres gewekt geworden verwonderd van na eeno zoo vermoeijendc logtzoo spoedig door hare meesteres to wor den geroepen haastlo zij zich met zich aan te kleeden en naar het bedoelde slaapvertrek te gaan vond zij aldaar alles het onderste bovencn de hertogin aan welke het hoofd bijna geheel van het ligchaam was afgescheiden, gru welijk vermoord midden op den grond liggende, badende in haar bloed. Op den jammerkreet der kamenier zijn do verdcro bewoners van het hotel dadelijk toegeschotendoch men heeft niet kunnen ontdekken dat er iets ontvreemd was, maar wel, dat do dader, of daders, van dit gruwel stuk van achteren aan den kant van do Elyzcsche-velden, alwaar een hotel in aanbouw is, in do woning moesten zijn

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2