HELDER EN iietMEUWEDIEP. YIJF15E J.UROA\G. HEt c0 Dit Weekblad wordt elkea Haandag-mor0ea uilgegeyen bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. EI A A K B A G ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 center behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. AUGUSTUS. BUITENLANDSEHE BERIGTEN. EiVGELAND. LONDEN, 21 Aug. Dezer dagen ontwaarde men le Rams- gale eene onderscheidene mijlen ver over de zee zich uit strekkende wolk, welke in de rigling van Galais en Ostende komende, naar do zuidelijke kusten voortdreef.. Ten tien ure des avonds daalde een gedeelte dier wolk op de wande lingen te Ramsgalo neder: het waren alle zomerkevers. De geheele kust was er den volgende dag mede bezaaiden men zamelde alleen 5 schepels vol van hel havenhoofd op. Te Brighton had men de heide volgende dagen hetzelfde ver schijnsel. DUITSCIILAND. PADERBORN, 20 Aug. Gisteren had hier de derde ge wone vcrgadcrig plaats van de Keulen-Minden-Thuring- sche-verhindings-spoorweg-maal schappij. (Waardsle lezer, als gij dien eindeloozen tilcl niet inéén adem kunt uitspreken, doel hel dan in twee poozen; ver beeldt u dat gij een kaartje wilt vragenom lot dien on- uitsprekelijken spoorweg toegang lo krijgen; eer gij aan het einde van den titel zijl, is vast de trein al aan het doel der reis.) Daarin werd besloten met kracht de werkzaamhe den door le zetten, nadat een koninklijk besluit bekend was gemaakt, waarbij de staat nog belast werd met een voorschot van 1,310,000 Thaler, voor welke eerst dan dc gewone 3 pCt. rente betaald zal worden, wanneer de aan deelhouders minstens 3| ten honderd genoten hebben. YAN DE ZWITSERSCHE GRENZEN24 Aug. De tijding dat thans in het kanton Bern militaire toebereidselen ge maakt worden schijnt bevestigd te worden. Reeds moeten alle maatregelen genomen zijn voor de bijeenrocping der het eerst lot do werkelijke dienst beslemdo troepen. Men moet zelfs in Bern de hoop koesterendat Lucern in drio weken lijds reeds ecno voorloopige regering zoude hebben. Sedert den 18 zijn in allo gemeenten van het kanton Lucern de monsteringen van den landstorm aan den gang, en do manschappen komen in groote getale, meestal met geweren gewapend, op; do landstorm zal thans in 18 ba taljons verdeeld worden. Lucern, even als de overige kan tons van het afzonderlijke verhond, moeten besloten hebben den hardnekkigslen tegenstand te bieden wanneer men be proeven mogt het besluit van den landdag Ier ontbinding van dat verbond met geweld van wapenen ten uitvoer te brengen. B E L G I E. ANTWERPEN, den 12 Aug. Sedert cenige dagen heeft men le Namen proeven genomen met eene nieuwe hardloop machine, welke in do fabrijk van den heer Deldime senr. vervaardigd is. Deze toestel, welks beweegkracht zit in de voelen van hem, die denzelven bestuurt, gelijk uil den naam af te leiden is, moet tot dus verre dc volmaaksle in zijn soort zijn. Dczelvo is voorzien van eene spil met dubbelen slinger, om zoowel voor- als achteruit lo kunnen gaan, cn zelfs, in het afdalen van de hoogten, do vaart le kunnen sluitende uilvinder heeft eene soort van handvat aan den zelven bevestigd, om het beklimmen van hoogten gemakke lijker te maken. Bij dc 11. Dingsdag avond genomene proef heeft het voer tuig, met drie personen bezet, de stad verlaten, binnen 4 of 5 minuten den weg van eene mijl afgelegden den post wagen op Luik ingehaald en voorbij geredenw elkein weêrwil van de grootste inspanning, achter heeft moeten blij ven, onder het gejuich van (luizende toeschouwersdie groot behagen schepten in deze nieuwe soort van concurrenlio in de middelen van vervoer. BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP28 Augustus. Op den 24slen dezer werd alhier door het vierjarig zoon tje van het Achtbaar Hoofd der Gemeente do eerste steen gelegd van het Werkhuis voor de armen-,—bot den op bouw waarvan onlangs door den Gemo^ïïlcraad is Besloten. Hoogst eenvoudig was de wijzew<W$op ccne qdegligheitl

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1