WEEKBLAD van den c0 HELDER en bet MUWED1EP, AANBESTEDING. N°. 38. .7 VIJFDE JAARGANG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep. De 1'rijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert ziek bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. IAAABAG AD VERTEN TIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zalurdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt Toor elke plaatsing. 20 SEPTEÏ1BEB. Op Woensdag den 22 September 1847, des namiddags ten 2 ure, zal, ouder nadere approbatie, door den Staatsraad Gou verneur der Provincio Noord-Holland, of, bij deszelfs absentie door een der Leden van do Gedeputeerde Stalen, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat, aan het lokaal van het Gouvernement te Haarlem, worden aanbesteed: Het driejarig onderhoud van de Zcewcrkeu gelegen voor de kusten van Willemsoord, den Helder en Huisduinen in gaande den eersten October 1847, en zullende eindigenden laalsteu September 1853. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken, op welke deze Aanbesteding zal plaats hebben zullen ter lezing liggen behalven aan het Gouvernement van Noord-Holland, te Haarlem, in de voornaamste Logementen eu Koffijhuizen als: to Amsterdam, in het Logement het TVapen van Medemblikop den Dam, in het Koffij huis hel Vosjeb ij het plein van de afgebroken Beurs, in het Logement het Har- linger Veerhuisop de Texelsche Kade, in de Nieuwe Stads Verberg, aan het IJ, in de Reerebijtbuilen de Utrechlsche Poort; in de Belop den hoek van liet Haarlemmerplein; te Haarlem, in het Logement de Kroonin het Noord-Holland- sche Koffijliuis en in het Bossche Koffijhuisallen aan de Grooto Markt, en in het Logement de Halve Maan; te Alk maar, in do Logementen de Roode Leeuwde Toelast en het TVapen van Haarlem; te Hoorn, in de Logementen het On gemaakte Schip cn da Boelen; aan den ilolder, in het Hee- ren-Logemenite Nieuwediep bij Ihnen en in het Logement den Burg; te Medemblik in het Logement de Valk te kok huizen in hot Logement de Valk; te Purmcrende, iade Ver gulde Roskam; te Monnickcudam in hel Logement de Boelen; te Iidam, in het Heeren-Logemenlte Wecsp, in het Loge ment de Roskam; Ie Muiden, in het Logement het Hof van Holland; lo Naardeu bij den Logementhouder Jurrissente Utrecht, in de Kolfijhuizcn de Nieuwe en Oude Hak; te Slie- drccht, in het Regthuis; te Hardilixveld in de Borps Herberg op het Eiland Texel, te Oudescliild, in de Zeven Provinciën op het Eiland Wieringen, te Hippolilnshocf; te Zaandam, in liet Logement Be OtterIe Buiksloot, in het Roode Hert. Zullende acht dagen vóór de besteding zoo veel uoodig aan wijzing in loco worden gedaan en inmiddels iiifortnatiëii te bekomen zijn bij den Hoofd-Ingenieur E. de Kruijffte Haar lem en bij den Ingenieur J. Orttte Alkmaar. BUITENLANDSGHE BERIGTEW. RUSLAND. St. PETERSBURG, 1 Sept. Het dagblad van Tiflis deelf: eenige belangrijke bijzonderheden mede over den toestand van den dampkring aldaar in do maand Junij I.!., tijdens de cholera in hevigen graad heerschle. De hitte was zoo sterk, dat zelfs de oudste inwoners zich iels dergelijks niet herin neren konden. Daarbij was do lucht buitengewoon droog, bijna zonder windook viel bijna in het geheel geen regen. Do dagen waren helder, doch de nachten betrokken. Bij onvveders klonk de donder uiterst dof en de gloed des blik sems was in het oog vallend geel. Bijna iederen avond ver toonden zich aan den hemel purperklcurigo wolken en in de bovenlucht ligte, roodachtige nevels. De middelbare tem peratuur gedurende do gehcelo maand Junij was des middags nooit heneden de 2Gg° R.niet zelden teekende de ther mometer in de schaduw tussclien de 27o30°, in de zon 47°49°. Eerst in het laatst van Julij nam de hitte iels af en tegelijk de hevigheid der epidemie. De lucht werd weder frisscher cn koeler, vooral des avonds en gedurendo den nacht, nadat cenigo dagen te voren regen gevallen was. Dezelfde verschijnselen in den dampkring nam men te Ti flis waar, tjdens de eerste verschjning der cholera in de ja- reft 1831 en 1832. Dezo ziekte kwam uit Pcrzio het eerst in de stad Schamagain de maand December des vorigen jaars, woedde hier, begunstigd door de lage cn mocrassigo ligging van deze plaats, gedurende twee maanden zeer hevig en sleepte een groot gedeelte van de bewoners ten grave. Van hier bereikte zij in do maand Maart Grusic. ENGELAND. LONDEN, 14 Sept. Ingevolge de daartoe voor eenige maanden gegevene hevelen, worden niet alleen, zoo als in der lijd gemeld isop verscheidene punten van de engel- sche kust vervalleno verdedigings-werken hersteld en eenige nieuwe vervaardigd, maar ook op do cikmden in hel Kanaal tegenover de naburige kust, k, op Jtsrsey en Gucrn- sey, worden vestingwerken aanjjjmcgq^

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1