£lbt?crtetiticn. (ÜJewcnsjbc iacvigtsn» ■voor zooveel de zeeschepen betreft, in werking zal ko men op den eersten October 1847 en voor zooveel de •binnenvaartuigen betreft, op den eersten Januarij 1848 wordende degenenwelke in de termen vallen van art. 5 van het Reglement, en genegen mogten zijn tot den uitkoop der belasting overtegaanaangemaand zich tot dat einde schriftelijk te wenden tot Burgemeester en Assessoren dezer gemeente, voor den eersten Decem ber dezes jaars. En zal deze worden gepubliceerd en geafligeerd ter plaatse waar zulks te doen gebrüikelijk is en in het in deze Gemeente uitkomende Weekblad worden geplaatst. Helder, 20 September 1847. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. in 't V E L T. Ter ordonnantie van HEd. Achtbare, J. SCHOON, Secr. B IN N E N L A N D. HELDER EN NIEUWEDIEP25' September. Gepasseerdo Woensdag den 22 dezerin den namiddag èmstreeks vier uren ontstond alhier Brand op de Scheeps timmerwerf van den Heer Lastdrager aan het Nieuwediep, in een zoogenaamde pik-keet welke in het begin een ernstig aanzien nam. Gelukkig werd men den Brand spoedig mees ter door het omhalen der keet. Do spuit van Z. M. fregat de Rhijn en de Gemeente Spuit No. 2 zijn bij die gelegenheid het eerst werkzaam geweest om de Brand te stuiten. Aanstaande Vrijdag den 1 october zal weder de eerste buitengewone of wintervergadering van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen alhier gevestigd gehouden worden. Mogt de opkomst der leden zoo talrijk zijn als zulks in de jongst verloopene wintervergaderingen het geval was en uit die opkomst zoo bij deze als volgende [vergaderingen blijkendat men ook in dezen bij voortduring zijne belangstelling wil toonen in eeno inriglingwelke in den loop van dit wintersaisoen haar 25 jarig bestaan feeste lijk hoopt te vieren. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd W. Steentjes eu M. Bruin. Bevallen A. E. Manikus geb. Elders, D. J. Bijl geb. HarrelaarZ. C. Bakker geb. Boon, D. A. J. Krijnen geb. Bruijn Z. "VY. West- Loff geb. YVestrik, D. J. M. Schilling geb. LeewensD. T. de AYijn D. J. C. Braakhaan D. Overleden II. G. Smit5 j. N. Swart18 m. A. UI. de Klerk. 2 j. J. Berg 7 m. 9. Baak 68 j. W. Telling 45 j. J. Valkenstijn 2 m. A. C. M. Börneman 77 j.A. v. d. Wiele50 j. II, de Bruijn, 2 j. F. C. A. Meijer, 74 j. S. Stam 2 j. J. van ïrederode 13 m. A. de Wijn, 34 j.W. Bruin, 62 j. koning der handboogschutterij benoemdmaar Lij de te huiskomst van zijne Koninklijke Majesteit vond hij den Deur waarder bezig met zijn boel op te schrijven en in beslag te nemen. Do nieuwe Gouverneur van Gelderland Schimmel- penninck heeft naar men zegt voor twee posten bedankt te zamen opbrengende 8000. Prinses Marianne wil van Prins Albert voor goed scheiden. De bekende aannemer lo Arnhemvan Eerkumligt nog steeds overhoop met de erfgenamen van wijlen Z. M. Willem I. De Yesuvius schijnt eenige afleiding aan het volk in Italië te geven door het uitwerpen van gloeijende lava. In Nieuw-Ofleans heerscht de gele koorts. In Amsterdam is de bevolking sedert do laatste zes maanden met ruim 2000 zielen verminderd. De Paus hoopt door eene krachtige houding de Oostenrijkers te verjagen. Do maarschalk Soult zal gouverneur der Invaliden worden.-De Turkscho Consul te Athene za! die stad verlaten. Er leven in Frankrijk nog twee maarschal ken die door Napoleon zijn aangesteld. Esparlero maakt geen haast om naar spanje terug te keeren. Te Oberweijer in Duitschland hebben de nieuwe loten van eene wijnstok het verbazende getal van 2768 druiven voortgebragt. Ook is er weder een nieuwe Komeet ontdekt. De Aartsbisschop van Parijs heeft eenen dankdag bevolen voor den overvloediger*' oogst. In Frankfort worden de brooden in de bakkerswa gens langs de straat gekeurd en de namen bekend gemaakt van degeenen die het zwaarste brood bakken. De opstand, op Sicilië breidt zich meer en meer uit. Een snijder uit Mid delburg is gepromoveerd te Leiden. Het getal studenten te Leiden vermindert van jaar tot jaarzijnde thans slecht* 300 vroeger 5 a 600. In Rotterdam is gearriveerd een detachement bergwerkers om de goudmijnen op de kust van Guinee lo ontginnen. Een Heer aldaar is door het to schielijk eten van biefstuk ongelukkig gestikt. CORRESPONDENTIE. liet Dichtstuk op den Algemeenen Dankdag kan wegens plaatsgebrek niet worden opgenomen. Heden beviel van eene DOCHTER G. IIARDES geb. den BERGER. Helder den 25 September 1847. De Commissie tot ontvangst van Liefdegaven voor de. Weduwen en Wezen wier echtgenooten en vaders onlangs bij den uiterton zijn verongeluktheeft weder ontvangen in eenen brief, postmerk Leiden, van A. B. een muntbillet ƒ10,00 met den wensch God, de man der weduwen en de vader der wezenschenke zegen op deze kleine gift en in eenen briefpostmerk Rotterdam van N. N. twee muntbiljetten van ƒ5,00 te zamen ƒ10,00. Dezelve betuigt aan de edelmoedige geversook in naam der ongelukkigen voor het toegezondene opreglen dank eu beveelt dezelve op nieuw aan de christelijke liefde vertrou wend aan. Den HELDER den 24 September 1S47 R. G. Clement1 Pred. der L. V. Ledehoer l Herv. Gem. J, van RuchenR. C. Pastoor. De Struikroovers van Calabrio geven tegenwoordig hun eigen dagblad uit. Het stoffelijk overschot van den broeder van Napoleon gewezen koning van Holland zal in Frankrijk begraven worden. 12000 man Franschen zullen legen Abd- cl-kader optrekkenten einde den keizer van Marocco uit het naauw te helpen. Eenige adelijke Ileercn hebben Beije- ren verlaten ter oorzake van do verheffing tot Gravin van de bekende Lola, Onlangs werd ergens een persoon tot

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3