WEEKBLAD van den HELDER en oetIEUWEDIEP. 1847. VIJFDE JAARGANG* N°. 41. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep De Prijs is 80 Cts. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. M A i K A Cr ^"0 A Gr EN HÈ j> ADYERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 11 O FT O IS E R. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der gemeente Helder, maken bij deze ten gevolge eener ontvangene dispositie van Exc. den Heere Staatsraad Gouverneur der Provincie Noord- ^48 Holland d. d. 7 October jl.No. aan de ingezetenen bekend. 7813 1°. Dat van Donderdag den 21sten tot en met Zalurdag den 23sten October aanstaandealsmedo nog op Maan dag en Dingsriag den 25sten en 26sten dier maand, bij de Noderlandsche Bank en bij de Betaalmeesters in de Arrondissementen, met uitzondering van dien te Amsterdam, op de gewone kantoor-uren, ter inwisse ling kunnen worden aangeboden Alle Zeeuwsche Rijksdaalders of stukken van twee Gulden zestig Cents. 2o. Dat de intrekking van de voorzeide muntstukken zal plaats hebben legen voorloopig in omloop blijvende Ou de Munten, of wel legen Nieuwe Zilveren Munten, of ook legen Muntbiljettenvolgens de wet van den 18den December 1845 (Staatsblad No. 90)daargesleld. 3°. Dat bij tijdelijke ongenoegzaamheid der kassendoor de Betaalmeesters zullen worden afgegeven, bewijzen op de Nederlandsche Bank te Amsterdam, bij vertoon n\- daar betaalbaar als bij 2 vermeld of bewijzen bij hen- zelven mede in dier voege betaalbaar, vijf dagen na dato en zulks naar keuze door de belanghebbendenbij de afgifte der specie te doen. 4°. Dat de Ontvangers der Belastingen de inwisseling zul len bevorderendoor overneming tot en met den 25slen October aanslaande, van de buiten koers gestelde spe cie tegen anderen zooveel hunne kassen dit toelaten. O 7 5°. Dat de Zeeuwsche Rijksdaalders met den 24slen October aanstaande, builen omloop worden gestelden dien ten gevolge niet meer in betaling voor de schatkist zullen aangenomen worden, noch door de ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. 6°, Dal do gcdoelten van Zeeuwsche Rijksdaalders (halvcn vierden en achtsten) in bovengemelde maatregelen niet zijn begrepen. Wordende de aandacht der ingezetenen bepaaldelijk ge vestigd op de Nos. 1 en 5 der hierboven gedane kennisge ving, waar uit blijkt, dat, hoezeer de inwisseling nog op den 25sten en 26slen October aanslaande, bij de Nederlandsche bank en bij de betaalmeesters in de arrondissementen, met uilzondering van die te Amsterdam, kan worden bewerk stelligd, do bedoelde muntstukken echter met 24sten dier maand buiten omloop worden gesteld, en niet meer in be talingen voor do schatkist zullen aangenomen wordenof door de ingezetenen zullen behoeven te worden aangenomen. Helder, 9 October 1S47. Burgemeester en Assessoren voornoemd, J. IK 'T V E L T. Ter ordonnantie van HEd. Achtbare, J. SCHOON, Secr. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 4 October. Het ministeriële avondblad behelst heden eene beschouwing van de zwitsersche aangelegenheden, waarin het verklaart, dat Engeland slechts in één opzigl daarbij belang beeft; namelijk, dat Zwitserland een geheet bi ij ve en als een onafhankelijke Staatbij magieom met de overige constitutionele gouvernementen van Europa zulke verbonden to sluitenals de loop der gebeurtenissen noodzakelijk mogt maken; dat Engeland derhalve de tus- schenkomst van elke andero mogendheid in den strijddi» Zwitserland thans bedreigt, zul verhinderen. Ten slotte geeft de schrijver te kennendat Zwitserland.gesterkt door dat besluit van het brilsche kabinet, derhalve op deszclfs eige ne kracht kan vertrouwen om de ontstane inwendigo scheu ring te herstellen, en dat het afzonderlijke Verbond der ka- tholijke kantons, indien het de hoop op builenlandsche hulp ziet vervliegen, waarschijnlijk zalf lot eene ontbinding zal overgaan, zonder bet cedgenooi|bhap(>'dijk bewind in do jam-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1