mcrlijkc noodzakelijkheid te brengen, om oorlog le voeren. Den 18den September is in het graafschap Arnim, in Ierland, overleden Henry Suillau, een landbouwer, die den ouderdom van 112 jaren bereikt had. Hij had zijn vol le versland behouden en was sterk van ligchaam gebleven tot voor weinige jaren. Zijn oudste zoon is 94 jaren en hij heeft nog een kind, dat slechts 17 jaren is. henry Suil lau ijverde tot zijn laatsten dag voor de Iersche volkspartij. De Times vangt een vertoog aldus aanBritlanje's trots is zijn overzeesch gebied. De zon gaat in zijn heer schappij niet onder. Op elk vast-land en in elke hemel streek zwaait hetbetrekkelijk rustig en met erkende wel dadigheid eenen bijkans onbeperkten schepter. »Het getal en do veelsoortigheid van natiën, kleur, wet ten godsdiensten die tot een ontzettend geheel onder onze koningin gebragt zijn, maken de oude en barbaarsche titels van Keizer en Gzaar lot een ijdelen naam. Over de golven te heerschen zou waarlijk luttel beleekenen, ware het niet, dat die golven de landen bespoeldenhetzij van den Au- stralischen Archipel, of de schiereilanden van Azie onder de keerkringen, of het bowoonbaar Afrika, of de Antilles, en do wouden van de nieuwe wereldallerwege hebben wij ons land gezocht en gevonden. De schoonste streken do zachtaardigste en meest nijvere volkstammen; de voornaam ste kapen, straten en statiën behooren ons. In zulk eene trotsche stellingafgezonderd en veilig gezetenden aardbol door de keten van onze magt omslingerendedragen wij met regt roem op onzen toestand van eilanders, en bekommeren ons weinig om de nijd van het vaste land." Op dezen voet gaat het blad voort, en geeft een luisterrijk tafereel van de grootheid en magt des landsdoch bevindt dat het nog weinige koloniën bezit, in dien zin dat die het moederland vergoedenzoo als b. v. Kanada Frankrijk deed. Met al onze bekwaamheid voor de taakhebben wij nog nooit beproefd, zegt het blad, op eene groote en waardige wijze te koloniseren." Terwijl het werk bij de landbouwers allengs afloopt hegint zich in Ierland reeds veel armoede te openbaren. Een overgroot aantal behoeftigen hebben zich reeds aange meld om in de armen-gestichten te worden opgenomen. In het zuiden en westen des eilands beginnen de levensmidde len almede schaarsch te worden. Bij de duurte der aard appelen, neemt intusschen het gebruik van maïs, of turksch korenallomme in Ierland toe en men meldtdat de voor treffelijke hoedanigheden van dit voedingsmiddel meer en meer gewaardeerd worden. F R A N K RIJ K. PARIJS30 Sept. Bij vertrek van den gouverneur-gene raal, den Hertog van Aumalenaar Algiersis iets gebeurd, dat in min verlichte tijden waarschijnlijk als een ongunstig voorleeken zou opgenomen geweest zijn. Op het oogenblik toen het rijtuig, waarin hij met zijn broeder, den Hertog van Montpensiergezeten was, aan den Seine-oever de Quai des Orfévres langs reed, begonnen zijne paarden plot seling te steigerenvielen over elkander heen en braken een der boomenzoodat de beide prinsen genoodzaakt waren uil je stijgen en in een ander rijtuig de reis te vervolgen. PARIIS, 6 Oct. Voor de betrekking van gouverneur van het Invaliden-huis is door den maarschalk Sebastiani bedankt. Volgens de Prosse, zou zij aan den generaal Petit opgedra gen worden. Van den anderen kant verzekert men, dat het gouvernement besloten heeft, daarmede den maarschalk Mo- litor te begiftigen. Men verzekert dat de Aartsbisschop van Parijs, welke openbare gebeden voor den Paus heeft gelast, door dcnzel- ven lot graaf van het Heilige-roomsche-rijk is benoemd. BINNENLAND. HELDER EN NIEUWEDIEP, 9 Oetober. De Zilveren vaas, welke door den Heer E. Taijlor als hoogste prijs bij den laatsten wedstrijd der koninklijke Ne- deilandsche Yachtclub te Rotterdam met den aan de Heeren Gebr. Zurmuhlen Taijlor toebehoorenden Kotter de Komeet voorloopig is gewonnen blijft nog gedurende deze week op Maandag, Woensdag en Vrijdag, van des morgens elf tot des namiddags twee urenop het Raadhuis ter bezigtiging gesteld. Het Weekblad van het regt bevat het Volgende merk waardige geval Dezer dagen viel te 's Gravenhagebij gelegenheid eener voorgenomene executie op roerende goederen het volgende voor: Een deurwaarder legt, uit kracht van een vonnis, beslag op meubilaire goederen, stelt daarover eenen bewaar der aan, en slaat ten behoorlijken tijde de aanplakking-bil- lelten aan. Op dag en uur, waarop de verkoop was be paald, begaf do deurwaarder zich met zijne twee getuigen naar de woning van den geexecuteerdoom over te gaan tot den verkoop. Vreemd echter stond die ambtenaar te kijken, toen hij bemerkte, dat het ganscho huis aan alle zijden met planken zoodanig was diglgespijkcrddat hem de toegang in hetzelve, zonder ten minste te breken, vol strekt onmogelijk was: van den bewaarder, die in het huis was opgesloten, en van den eigenaar van het huis, die bij hetzelve was met drie zijner arbeiders, vernam de deurwaar der, dat de eigenaar die af-en opsluiting had bewerkstel ligd. De deurwaarder, na dien eigenaar met zijne kwali teit bekend gemaakt te hebben, sommeerde denzelven om hem toegang in het huis te verleenen, doch deze deed den deurwaarder verbod om iets aan het huis te breken en er in toekomen, waarna de deurwaarder hem in behoorlijken vorm aansprakelijk stelde voor zijne handelwijze en weige ring om aan de sommatie gevolg te geven, en zonder ver- kooping te houden huiswaarts keerde. Zekerlijk moet dit exceptioneel geval do aandacht trekken van Heeren reglsgp- leerden. Bij de wet is er wel in voorzienhoe een deur waarder zal hebben te handelen in een dergelijk gevalbij gelegenheid eener inbeslagneming, art. 444 B.R. doch wat hem te doen staat in het geval, dat zulks plaats heeft bij gelegenheid van eenen to houden verkoop, wordt nergens voorgeschreven. Men verneemt dat de heer Bruce dadelijk na de ope ning der Kamers van de Stalen-Generaal zijn ontslag als lid der Tweede Kamer zal inzenden, en dat de Provinciale Sta ten van Overijssel onmiddelijk zullen worden bijeengeroepen t

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2