Do Koning van Denemarken heeft op St. Thomas het besluit doen uilvaardigen, waarbij in 12 jaren lijcisal de negers zijner West-Indische bezittingen vrij verklaard zullen worden. Tc Tiebisonde woedt voortdurend de cholera. Van 18 tot 23 Sopt. waren 600 slagloffers bezweken. De go- heelo kuststreek van de provincie was er door aangetast. Do stad Trcbisonde telt 40,000 invvouers; 32,000 hadden, bij de uitbarsting van de ziekte, de stad verlaten, en van 8000, die er gebleven waren, zijn 3000 aangetast en 1000 bezweken. 's GRAVENHAGE, 21 Oct. De Tweede Kamer begint zich dit jaar door geestigheid te onderscheiden. Men hoore Op een der slembriefjes voor het tweede aftredend lid der huishoudelijke commissie, den heer Vervcey Méjan stond »Ik slem voor geen ander man, Dan den heer Verwey Méjan" Bij de stemming van den 19den over den voorzitter had een der leden (waarschijnlijk een groen) telkens op zijn stembriefje gezet Do Heer Star Busmann lid der Kamer Waarop ten slotte nog een stembriefje voor den dag kwam waarop lo lezen was De Heer Nedermeijer van Rosenthalevenzeer lid der Kamer als de Heer Star Busmann. Gron C ZWOLLE, 22 Oct. Gisteren avond, tusschen 6 en 7 ure, woeddo vlak boven deze stad een kortstondig maar buitengewoon hevig onwedcr. Bij den felsten slag heeft men bij den top van den toren vuur gezien zoodat waar schijnlijk do bliksem den toren getroffen heeft, maar langs den afleider is afgegleden. O O Zoo de natie zich hooren laat, kan het kleine proefje van herziening, hetwelk men ons geven wil, van hoog gewigl worden. De ministers zeiven hebben het gevoeld en daar om den Koning den wensch in den mond gelegd, dal. hel volk eendragtig mogl blijven en de waro vrijheid zoeke in liefde van orde en ontzag voor overheid en wet." Hel Ne- derlandscho volk vervulle dien wensch, maar in anderen zin dan de ministers begeerden. Hel vordere eendragtig ce~ ne hervorming onzer slaalsinrigling; hel vordere die in hel belang der orde, welke lol dus verro slechts in schijn be stond; het vordere die, ten einde het uit volle overtuiging eerbied kunne hebben voor overheid en wet, daarin niet langer eene willekeurige insielling, maar het gevolg van ei gen, verstandig, geleiden wil ziel ArnhCrt.) BURGE REUKEN STAND. Gehuwd G. Wessel en H. Visser. Bevallen A. de Wit geb. Kamps Z. A. Goes geb. Ox D. B. G. van Haren geb. ZwartZ. J. P. van Leeuwen geb. Smolders Z. A. Roodt geb Evers, Z. J. Philips geb. Veneca D. A. LeurD. Overleden L. K. van Gorkom 12 d. C.Zeeuw, 7Gj.C.Lnhman, 37 j. P. Vries, 32 j. D. Buijs64 j. A. Dienaar, 9 m. N. Feijeszoon 48 j. Doodgeboren Een. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 25 Oct. Eene dame te Devonportdiedewijl haar man een houten been had, legen haren zin overal door hem werd vergezeldmeende een middel gevonden te heb ben om zich daarvan te ontslaan. Terwijl baar echtge noot sliep, nam zij het houten been en verkocht dit bijeen uildrager. Ten gevolge hiervan is zij gevangen genomen en weldra zal zij voor den regler verschijnen. In eene fabrijk nabij Rockdale zijn door het springen van eenen stoomketel vier menschen gedood en verscheiden anderen deerlijk gewond. Laalsll. Zalurdag heeft te Birmingham eene vrouw, die vroeger in goede omstandigheden moet hebben verkeerd, doch na bet overlijden van haren man eeno winkelnering had begonnen, waarschijnlijk in eene vlaag van krankzin nigheid hare vier kinderen den hals afgesneden en ook zich zelve eene zoodanige wonde toegebragl, dat men aan haar behoud wanhoopt. F R A N K RIJ K. PARIJS, 26 Oct. Te Rome beeft den 15den Oct. des avonds eene grooto demonstralie onder het volk plaats ge- bad, om zijne vreugde aan den Paus te betuigen over het uitgevaardigde besluit betreffende den staatsraad. Deze pleg- lige optogt naar hel quirinaal was welligt nog belangrijker dan de vorige keeren. De menigte droeg do vaandels der onderscheidene provinciën en ontving den zegen van den Paus die op zijn balkon stond. Toen bet vaandel van Fer- rara voor den Paus trok, hief deszelfs drager de woerden aan: II. Vader verlos ons van de vreemdelingen! welke grootelijks toegejuicht werden. Te Bordeaux is den 17den dezer Mej. Massé in een luchtbal opgestegen. Zij zweefde boven de stad toen een windvlaag de luchtbal aan een dak deed haken, waardoor de bal scheurde gelukkig bleef het schuitje met de tou wen aan den hoek van het huis hangen. De minste be weging had do onverselxrokkene dame op straat kunnen doen nederstorlen. Tien minuten bleef bet schuitje in dien schrikkelijken toestand hangen tot er met ladders hulp was gekomen en do dame met de meeste bedaardheid beneden kwam. D IJ I T S G IIL A N D. FRANKFORT22 Oct. De calholieke pastoor van een dorp bij Ofenwerd eenige dagen geleden door zijn schoot hondje in den vinger gebeten. Hij lelto aanvankelijk niet op deze wonde toen echter het dier drie dagen later aan do hondsdolheid stierf, riep de pastoor zijne gemeente bij een nam van allen afscheid ging naar Ofen in het hos pitaal der barmhartige broeders en overleed den derden dag daarnaaan de gevolgen van de watervrees. B E L GIE. ANTWERPEN 23 Oct. Een aandoenlijk en afschrikkend voorbeeld van de gevolgen die de wieede verlustiging welko

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 2