(Ü5cmcugbc Scrtgtcm EEN HANDWERKERS-HUISGEZIN IN ENGELAND. zsrgel, dat zich door welluidendheid boven do gewone or gels onderscheidde. Aanvankelijk hoorde hij dit onwille keurig aan, daarop luisterde hij aandachtig, cn werd er eindelijk zoo door medegesleeptdat hij zgne gordijnen open schoof en 'in de straat zag. Maar men verheelde zich zij nen schrik toen hij in den draaijer van het orgel zijnen ver volger meende te herkennen! Hij vergiste zich niet, en on dervond spoedig, dat de andere hem ook herkend had; want tien minuten later werd hij gearresteerd en naar de gevangenis gobragt. He orgelspeler was een handlanger der policio, die deze list had bedacht, om zijne prooi in han den le krijgen» BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd W. Bakker en T. GerlachJ. Metselaar en C. Schenkels. Bevallen II. P. Holstijn geb. Gordijn, DM. C. Meenderink geb. Verweij D. D. Makelaar geb. Slot, Z.G. van Duuren geb. Smit, Z. S. de Jong D. J. BoersD. Overleden P. Beugeling, 2 j.C. Jacobs, 3 j. J. Teuger 64 j. M. C. Dekker, 13 mJ. Boers, 21 jJ. Reichart lj. E. Gauw, 49 j.J. Harms 35 j. J. de Klerk, 11 m. J. Kooij 67 j. J. de Leeuw, 51 j. Spanje, het land der verrassingen en inlrigues ziet thans do koninklijke echtgenoolen weder vereenigdsommigen echter mcenen ook dat er al weder eene yerflaauwing ont slaan is. In do 9 eorsle maanden van dit jaar zijn door de sond gevaren 17,500 schepen. In Frankrijk is een paard gestorven van 33 jaar oud,- in 1842 deed het nog dienst, maar daarna at het genadebrood. De lieer S. P. van Son heeft te Tilburg in een jaar 100 kalveren vetge mest en verkocht. Te Utrecht bestaat thans een vroome reglzinnige studenten-club. Op het landgoed de Zijp, in Zeeland, is een-meloen gewassen, wegende 60 oude ponden. De Lord-luitenant van Ierland heeft een klein legertje poli— tie-heambten gevormd, om 11. M. beminde onderdanen on derwijs te geven in bet honger lijden. liet korps mare chaussees in Nederland zal uitgebreid worden. Te IEein- ricbau in Silezie worden zeer uitgebreide bouwingen begon nen waaruit men opmaakt dal onze koning voortaan aldaar langer zal verblijven als naar gewoonte. 15000 geweren zijn uit Frankrijk op reis gegaan naar den kerkdijken slaat, ter wapening van de burgerwacht. De veldmuizen cn waterratten riglen in Friesland groole schade aan. Prins Alexander en Prins Hendrik zijn scheep gegaan. In Groningen groote verkooping van oude wijnen. F F V X F F E T O Jïï. Vervolg en Slot.) »"VVij slapen niet moeder," zeide de oudste van de kleine meisjes. »Neen moeder," hernam de andere, »wij zijn reeds lang wakkerwij hebben alles gehoord wat gij aan vader gezegd hebt." »En de kleine, slaapt hij ook nog?" Ja-, bij slaapt nog," was het antwoord. t> Ik ben huiverig en koud," zeide de moeder, »het is ook een koude dag. Warner, doe het vensier digt; ik zie regendroppelen tegen degla- zen vallei). Zoudt gij denken dat onze huisbaas beneden ons wat steen kolen zou willen leenea Wij hebben die reeds zoo dikwijls geleend." sik wenschte dat er geen sluk steenkool in het gansche tand wss: dan zouden de machines noodeloos zijn, en wij zouden ons onderhoud kunnen vinden, »Het ware te wenschen hernam Warner. Denkt gij niet Warner dat gij dit stuk linnen aan een ander zoudt kunnen verkoopen? Later kuut gij dat geld wel terug geven, dat Sarber u vooruitbetaald heeft." sNeen," zeide haar man, ik ga regt door zee." sZult gij dan uwe kinderen van honger laten sterven, als gij zoo in eens vijf of zes schellingen kondt bijeen hebben. Maar gij zijt altijd zoo geweest. Waarom niet aan de machines blijven werken, zoo als zooveel anderen? Thans zoudt gij er aan gewend zijn." »Er zou reeds eene vrouw of een kiod voor mij in de plaats zijn, en wij zouden het er dan niet beter om hebben." »En dan uw vriend Walter Gérard, die toe'n niet meer was dan gij. wint die niet twee pond sterling per week Gij hebt het mij zelf gezegd." Walter Gérard is een buitengewoon mensch; als bij gewild hadhad hij reeds zelf baas kunnen wezen." »En waarom heeft hij het dan niet gewild?" Hij heeft het geluk niet vrouw en kinderen te hebben." Üp dit oogenhlik werd het kleine kind sehreijende wakker. »Ach! die arme kleine!" zeide de moeder. Onnoozel wicht! lieve Amelia\ ik heb niets voor hem dan een droog stuk broodgeef hem dat doop het in wat water, en laat er htm op zuigen; hij zal dan niet schrei - jen misschien; want ik kan mijn kind nist van hongerhooren schreden." Tegen twaalf ure zal ik gedaan hebben," zeide Warneren dan zal ik zien dat ik wat voor ons te eten krijg." »Het is nog maar tien uren en Barber houdt u altijd zoo lang op. Ik mag dien man niet lijden. Ik ben zeker dat hij u geen geld vooruit zal geven, omdat gij zaturdag-avond het werk niet geleverd hebt. Als ik in uwe plaats was zou ik liever het een of ander stuk bij een uitdrager gaan Verkoopen." sik hen altijd regt door zee gegaan," zeide Warner." Dat heeft u ook al ver doen komenhet is nog al om u op te beroemen. »Hoe heeft mijn arme Amelia zoo! De zon beschijnt ons ook nooit eens: het is in een woord eene akelige woning." »Gij zult u daarover niet lang meer beklagen, want ik km de huishuur niet piser betalen; het verwondert mij datmen ze nog niet heeft gevraagd." »Ea waar zullen wij dan heengaan?" jjDaar waar de zon nooit meer zal schijnen," hernam de man met bit tere scherts, »ia een of ander hol." »Ach, had ik nooit het daglicht aanschouwdriep de vrouw uit. Eer tijds was ik zoo gelukkig, en wij hebben ons toch niets te verwijten. Nim mer Warner zal ik kunnen begrijpen waarom gij niet oven als Walter Gérard, twee pond sterling per week kunt verdienen." »Eah! dit was al wat Warner liet hooren. »Gij zegt dat hij geen kinderen heeft, hij heeft toch eene dochter." »Ja maar die is niet tot zijn last. De zuster van M. Trnffordde kloostervoogdes heeft haar hij den dood harer moeder tot zich genomen en haar opgevoed." Zij is dus eene geestelijke dochter of eene non?" »Nog niet, maar het zal er wel van komen-" *>kVel ik zou liever dood zijn danmijne dochter in een klooster te doen-" üp dit oogenhlik klopt men zachtjes aan de deur. Warner verliet zijn getouw en deed open. »>Voont hier Philippns Warnersprak eene heldere en zacht klin kende slem. »Die ben ik, hernam de wever. »Ik kom van wege Walter Gérard. Uw brief heeft hij eerst gisteren avond ontvangenwant de werkster, die hem van uw dochter heeft aan genomen, heeft de fabriek van ]\I. Trafford alreeds eene week verlaten." »Kom binnen, als het u belieft." Warner opende de groote deur en Sibilla trad binnen. »Is uw vrouw ziek?" vraagde zij. Zeer ziek,antwoordde de vrouw van Warner. Ons meisje heeft ons stil verlaten, en van haren arbeid leefden wij allen; want Philippus is niet zoo als 'Walter Gérard, begrijpt ge, hij wint geen twee pond sterling per week zoo als hijhoewel ik niet begrijp waarom niet Zijt gij de dochter van Gérard 1 Ja, zeide Sibilla. 0! hoe van pas komt gij. Dat doet mij nog aan vroegere tijden den ken, Want Wallcr Gérard was mijn vriend, alvorens ik in mijnen te gen» oord igen staat verkeerde Mijn vader heeft het mij gezegd. Hij heeft mij gisteren avond cu- pres laten weten dat ik u dezen morgen moest opzoeken. Eerst gistere

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3