daar de abonriements-prijs der courant ƒ4,40 'ajaars beloopt, zal bun werk netto 140,80 kosten. Men laat tegenwoordig te Londen weder voor een penny een man zien byna geheel door kunst zamengelapt; liet is een stoker van een stoomwerktuig die bij de ont ploffing van eencn ketel deerlijk is geschonden geworden. Deze man, op eene wonderdadige wijze door Doctor Hemble gered, draagt een glazen oog en een bril, eeno pruik, een bouten arm en twee houten beeneneeno uit vel van het voorhoofd zamengestelde neus, een kunstmatig gebit en een zilveren onder-kakebeenecne gom elastieke plaat ter ver vanging van een gedeelte der hersenpan, een auder ter vervanging van een gedeelte van het mondverhemelte en eindelijk is een gedeelte van de buik door een dergelijke plaat vervangen. Voor eenige dagen stierf een landman in een dorp bij Gerdaunen in Pruissen. Het lijk werd in een zijvertrekje, zoo als alle boerenwoningen daar hebben, lot aan de be grafenis geplaatst op een zoogenaamd hangwerkd. i. een paar planken die lot berging dienen en aan touwen hangen. De weduwe die de eenige huisgenoot van den overledene was geweest, huiverde om gedurende den nacht met het lijk onder één dak te blijven, en ging daarom hij haren broeder, die in hetzelfde dorp woonde-, slapen. Den vol genden morgen begeeft zij zich weder naar haar huis maar vindt lot haren schrik, de deur open, de kast opengebroken, haar geld weg. Zij waggelt naar het zijvertrek en denkt van schrik in een te zinken daar ook het lijk weg is. Maar het kelderluik in den vloer onder de hangplank is open; zij vat moed, ontsteekt licht en klimt den kelder trap af. Wat vindt zij hier? Twee lijken, haren zwager dood naast haren man, en nog een paar zijden spek er hij. Het onderzoek heelt met tamelijke zekerheid het volgende doen opmaken: De zwager- wilds den erfgenaam op eigen houtje spelen. Toen hij het geld had, had hij nog zin in de zijden spek, die boven de hangplankenwaarop het lijk rustte, aan een balk hingen. Ilij steeg op de hangplan ken, om er bij te kunnen, doch deze konden den dub belen last' niet dragen het louw braken de beide broeders I vielen op hpt daaronder' liggend kelderluikhetwelk ver molmd en met zijne verroeste hengsels doorbrak. Zoo ging de val nog dieper, en voegde een'tweede lijk bij het eer ste. De doode bad op eene vreesselijke wijze zijn huisregt gehandhaafd, en het reglmalig eigendom zgner achterblij vende vrouw beschermd. AMSTERDAM, 19 Nov. Met eiken dag winnen de be- rigten uit Zwitserland aan belangrijkheid. Onder den Fran- schen post deelen wij al de bijzonderheden medewikc voor tijdens en na de overgave der stad Frijburg bbeti plaats gehad, en die, in allen deele, bevestigen de tijdingenwel ke wij daaromtrent reeds aan onze lezers mededeel den, volgens over Dnilscbland ontvangt'.' i r riglen. Ook wordt daar de tijding bevestigd van den invT v.-.n het leger des afzonderlijken verbonds in do kantons Zu ioh en Aargauw, benevens do nederlaag van dit i e', almede door ons berigt. Volgens onze tijdingen, heden over Duilschland ontvangen, zijn reeds drie eedgenoolschuppelijke vertegen woordigers benoemd om het bestuur vaa het kanton Frij burg voorloopig op zich te nemen, en aan den landdag al die maatregelen voor te slaanwelke zij in de gegevene om standigheden noodig zullen achten. In Frijburg zelf heerseht thans volkomen rust, terwijl de generaal Dufour reeds in Bern is terug gekeerdvan waar hij zichvergezeld van de uit het kanton Frijburg beschikbare troepen, onmiddelijk op inarsch naar Lucern zal begeven. BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd J. Bruin en J. Kuiper. Bevallen J. van Zuijlen geb. Lormier D.A. de Yisser geb Spijt- man, Z. C. SI. van Etp geb. de Swart D.M. Smit geb. Boots-, Z.SI. Flos geb. Corperaal D. A. Kerseboom geb. Pronk, Z. Overleden A. Prins, 65 j.II. Yrolijk ~20 j.SI. A. J. C-hristof- fels 11 m.A. Bijl, 7 m. ©ewcmjbc ïScrigtsm. Koning Leopold zal voor eenige dagen op de jagt gaan.—- Do léden van de tweede kamer lezen in het verslag ovCf bet onderwijs der staat van hetzelve in 1845 terwijl 1847 reeds achter den rug is. Tarde venientibus ossazegt hét Handelsblad. De Prinses van Oranje is den 12 dezer- uit Weimar vertrokken. Oorlog op til tusschen Griekenland en Turkije. Een Whist - koning overleden te Parijs. Groningen mag niet met gaz verlicht worden omdat het eene vesting is, Nijmegen wel. De voor zes maanden overleden Heer Tesla is tot baron verheven. Een Dokter vraagt een meisje van 27 jaar zonder valsche schaamte. De schoenpoetsers te Berlijn hebben uniform gekregen. In den Haag zal men St. Nicolaas vieren op zaturdag in plaats van op zondag-avond en in Amsterdam op Maandag aVond. Men gelooft algemeen dat de Kroonprins dezen winter te Parijs zal doorbrengen. De christenen vieren den zondag, de Grieken den maandag, de Perzen den Dingsdag, de Assijriers den woensdag, de Egvptenaren den donderdag, de Turk den vrijdag, de Joden dea zaturdag. do luijaards alle dagen (Kal.) Ia Delft heeft een oud student van do koninlijke Akademie een meisje van elf jaar uit het oude Delft gehaald. De Hertog van Lucca heeft zijne schilderijen vei kocht uit gebrek aan kontanten maat de commissionair is met de gelden naar Amerika verhuisd. lu Mexico wordt thans veel Engelsch gesproken, zelfs staat op de uithangborden in het Engelsch te lezen wat er bin nenshuis lo krijgen is. In Drenthe zal publieke verkoo- ping plaats hebben van Hunnebedden. De St. Hipolijtus toren te Delft zal nog eenige eeuwen den tand des tijds kunnen verduren. Do Artesische put te Amsterdam zal binnen twéé maanden drinkbaar water leveren. Baaij bedienaar des G Mdelijken wcords noemt het kleingeestig en onverstandig als men niet gelooft dat er een duivel is. Zou do vorst der duisternis ook to Apeldoorn heersehen? - Een koffijiiuishouder .e 's Ilage heeft in tegenwoordigheid van een aantal zijner habitués eeno zilveren medaille ge schonken aan zijn bediende Otto, wegens 12 jarige trouws dienst in het vullen van glaasjes. Waar worden al geen medailles voor uitgedeeld 1 Prins Frederik lieeft ook in- geteekend vcor liet standbeeld van Koster. De Franscho gezant Buis ie Comto zal -Bern verlaten. Frankrijk en Oostenrijk .willen zich met dc Zwitserscke zaken bemoeijen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3