WEEKBLAD van DES HELDER ES het NIEUWED1EP. HEt Go 1847. N°. 49. tIJFDE JAA35GAKG. Dit Weekblad wordt eiken Maandag-morgen uitgegeven bij C. BAKKER Bz te Nieuwe Diep, Be i'rijs is 80 Cis. in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abouneert zich bij de Boekhandelaren en Postkan toren zijner woonplaats. 9IA&SDACI AD VERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdagsdes middags ten 12 urede prijs van 1 lot 4 regels is GO centen, voor eiken regel meer 15 cenieD behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. G 0 E C E 31 B E K. HERINNERING. De BURGEMEESTER dezer Gemeente Herinnert bij dezen elk en een iegelijk wien zulks zoude mogen aangaan, en speciaal alle KoffijhuishoudersKaste leins Koek en Banketbakkers Winkeliers en Neringdoen den aan de bepalingen der Wet van den 1 Maart 1815, houdende verordeningen op het vieren van den Zondag en andere Christelijke Godsdienstige Feestdagenen dat alzoo alle Koff ij huizenHerbergen en TapperijenWinkels en Uitstallingenin het algemeenen zoo ook op ZONDAG den vijfden December 1847. (zijnde den St. Nicolaas avondtot des avonds ten B uren zullen moeten zijn ge sloten en dat na dat tijdstip, de opening dier huizen zal worden veroorloofdvermanende hij Burgemeester voor noemd echter een iederzich ter gelegenheid van dat Kinderfeestte onthouden van eenige baldadigheid of rusl- verstooringzijnde de Plaatselijke Policie gelastdaartegen seherpelijk te wakenen de rustverstoorders naar eisch der Wet te vervolgen. Ilelder den 27 November 1847. De BURGEMEESTER voornoemd, J. in 'f F E L T. AAHBSSïiDIlTO. Op Woensdag den 15 December 1847, des namiddags ten 2 «ren zal, onder nadere aprobalic, door den Staatsraad Gouver neur der Provincie Noord-Hollandof bij deszelfs absentie door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, in bijzijn van den lloofd-1 ngenieur van den Waterstaat, aan liet Gouvernements gebouw iu de St. Jansstraat te Haarlem, worden aanbesteed lo. Het afbreken van het bouwvallige Kerkgebouwen daar voor in plaats maken van een nieuw Kerkgebouw voor de Hervormde Gemeente te Zandvoort. 2o. Het bouwen van eene nieuwe Kerk en Toren voor de Hervormde Gemeente te Nieuivendam. 3o. Het afbreken en weder opbouwen eener nieuwe pastorij voor den Predikant bij de Hcrvormdo Gemeente te Pur- merland en den lip (burgerlijke Gemeente Ilpendam.) Do Bestekken waarop deze aan bestedingen zullen plaats heb ben zullen ter lezing liggen boveu en behalveu aan het Gou- vcrnemenls gebouw te Haarlem, iu do voornaamste Logemen ten en Koffijhuizen als te Amsterdam, in bet TVapen van Medembl'tk op den Dam in het Vosje achter de oude beurs, in de Beerenbijt buiten de Ulrechlschc poort en bij PJ. Co lenbrander Logementhouder iu de Bel op den hoek van de Haarlemmerdijk te Haarlem in de Kroon, in het Noord-Hollandsche Kof jhu is in de Halve Maan en bij Thyssen Koffjj huishouder op de Groote Markt te Alkmaar iu de Toelast in de» Burg en in het JVapen van Haar lem; te Hoorn iu het onafgemaakte schip en in den Boelen; te Nietiwediep bij de Erven JBoveu en bij Ihnente Slie- dreeht bij de Wed. J. van der Vlies; te Buiksloot bij Vu ijk en Sitter Ie Naar den bij Jurrissen te Muiden bij P. Amers foort; te Zandvoort te Nieuivendam en te Parme? land op het Raadhuis en bij Kerkvoogdeu. Zullende vier dagen voor den dag der aanbesteding en alzoo op Zaturdag den 11e December aanstaande door de zorg van den Heer Hoofd Ingenieur van den Waterstaat de noodige aan wijzingen worden gedaan voor de werken te Zandvoort eu Ie Nieuivendam cu op Maandag den 13 December voor die te Purmerland en inmiddels zoo bij ZWEG. als bij Kerkvoog den de verlangde inlichtingen te bekomen zijn. BU1TENLANDSGHE BERIGTEN. F R A N K R IJ K. PARIJS, 25 Nov. Hel Journal des Debats uit zich al dus over de paragraaf in de Engelsche troonrede, hij welke over de Zwilscrsche aangelegenheden gehandeld wordt. o o o Een gevvigtige maatregel van Europische staatkundedio het gemakkelijk was te voorzien, is thans openlijk en offi cieel hekend gemaakt. De Koningin van Groot-Briltanie heeft aangekondigd, dat zij met hare hondgenooten in onderhan deling is, omtrent den burgeroorlog, die Zwitserland verwoest en den algemecnen vrede gevaar doet loopenen dat haar gouvernement bereid is, deel te nemen aan de maatregelen, die noodig geoordeeld zouden kunnen worden, om de zege ningen des vredes aan het Zwilsersch bondgenootschap weder te geven, «Noch het woord interventie, noch dat van enkele medi- atie is uilgesprokonde keuze vau eene van deze beide wij-" zen van handelen, zal voorzeker afhangen van de omstan-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 1