(öcmeugbc föcrtgtcn. êène door muzyk afgewisselde OPENLIJKE FEESTREDE wor den uitgesproken in de Westerkerk der Hervormden altlier, daartoe welwillend door II. H. Kerkvoogden van genoemd gebotiw afgestaan. Bij dit gedeelte der feestviering zijn de verschillende ter dezer plaatse tegenwoordig zijnde Autoritei ten uitgenoodigdom met hunne tegenwoordigheid dezelve te vcreeren en den luister daarvan te verhoogen. Na de redevooring zal er in het gewoon lokaal van hel Departement, in Tivolieene zamenkomst zijn van alle zoo gewone als buitengowone leden van het Departement, om op eene met het doel des feestes passende wijze het overige van den avond door te brengen. Wij zijn verzocht met betrekking tot do zamenkomst der leden in Tivoli, te herinneren: dat hel Bestuur van genoemd Departement, uit vrees voor plaatsgebrek, zich sliptelyk zal moeten houden aan hetgeen omtrent de toelating van kinde ren enz. wettelijk bepaald is. Uit Béthune wordt van den 17den het volgende ge schreven: Voor eenige dagen werd te Foucquières uit de ri vier opgehaald het lijk van een jong meisje. De personen die geroepen waren om de identiteit van hel lijk te onder zoeken verklaarden dat het dat was van een jong meisje te Foucquières geboien, en met hare moeder in de gemeente Annezin gewoond hebbende. Van deze verklaring werd pro ces-verbaal opgemaakt en het lijk op het kerkhof te Fouc quières ter aarde besteld. Gisteren, tegen den avond, zagen eenigo lieden, die op het veld werkten, een jong meisje lot hen komenmaar niet gering was hunne verbazing en ont steltenis, toen zij in dat meisje de voor meer dan eene week hegravene drenkeling herkenden. De verwarring en schrik waren algemeende een vluglte al harder dan de ander. De woning harer moeder genaderd zyndeklopte zij aan de deur, en ook deze vrouw viel van schrik in onmagt toen zij de deur geopend had. En nu de oplossing van het raad sel 1 Deze bestaat eenvoudiglijk hierindat er lusschen het lijk van het verdronken meisje en dat van het thans tol hare moeder terugkeerendeeenige gelijkenis beslaat en dat er tusschen beider kleeding bijna geen verschil is op te mer ken. Thans blijft alleen te onderzoeken wie er eigenlijk dood is. Uit Zwitserland zijn heden de officiële tijdingen ont vangen van de kapilulatie der kantons Swyz, Uri en Unter- vvalden. Die nopens de onderwerping van Wallisover Frank rijk ontvangen, schijnt nog niet officieel te zijn, wordt al thans over Duilschland niet bevestigd. Bij de bezetting der drie opgemelde kantons moeten eenige ongeregeldheden zijn voorgevallen, ten gevolge der te groole concentratie der troe pen aldaar. De zaak omtrent de onzijdigheid van het kan ton Ncuchatel heeft een ernsligen keer genomendaar de Koning van Pruissen, als Prins van dit land, aan den land dag eene nota heeft doen toekomen, waarbij verklaard wordt, dat hij eiken geweldigen maatregellegen Neuchalel geno menals eene oorlogsverklaring aanmerken zoude. Omtrent do interventie der mogendheden heeft men het berigl ont vangen, dat Frankrijk van zijn plan heeft afgezien en dat, door Engeland voorgesteldomhelsdten gevolge waarvan den 24sten jl. te Londen een protocol geleekend is lusschen den Hertog de Broglie en lord Pulmerstononder voor kennis en goedkeuring van da gezanten der Noordsche mo gendheden, waarop Sir Slralford Carming dadelijk over Pa rijs naar Bern is vertrokkenom aan den inhoud van dit protocol gevolg te geven. Daar al de kantons zich echter nu reeds aan den landdag onderworpen hebbenzou de minne lijke schikking van do kwestie omtrent Neuchatelwel de Tusschcnkomsl der mogendheden algeheel kunnen onnoodig maken. ROTTERDAM, 1 Dec. Wij vernemen, dat Directeuren der Zuid-IIolIandsche Maatschappij tot redden van schipbreu kelingen hebben besloten te doen uitreiken aan P. Kruijne schipper op de loodsboot No. 3do zilveren medaille en/50, om onder de cquipagie te verdoelenvoor het met moeite en onder levensgevaar redden der bemanning, bestaande uit vijf personen, van het Engelsche scioonerschip James of Kin- cardine, den 20slen November op den Banjaard gestrand, en haar veilig te Brouwershaven aan wal te brengen RC.) BURGERLIJKEN STAND. Gehuwd H. de Zwart en N. Spigt.J. B. van Eijcken en G. S. Bart. C. Abbenes en G. Bouraan. Bevallen M. Hopman geb. de Wit D. W. Rieuwers geb. Mens, D. A. Boon geb. Edelenbosch D. M. van der Oord geb. Boodt Z. J. M. Wissing Seb. Sehumaker Z. A. Driessen geb. Gonies Z. M. Boon geb. Kuiper, Z. M. Blikkenhorst geb. Govers D.S. Dog ger Z. J. Rijkers D Overleden W. »an den Berg, 18 j. J. Smit, 42 j.A. Milter 21 j. E. Palm 48 j. G. Persij 60 j. K. Ursem 46 j. F. Sip- kes 25 j.Een ambtshalve ingeschreven. De kassier vart de Bank te Londen berigt dat ook aldaar valsche bankbillelten in omloop zijn. De moordenaars van Mejuf- vrouw Evenepoel en hare twee dienst maagden zijn eindelijk op gespoord. De huishouding van den Koning van Frank rijk is zeer stilletjes, de Zwitscrsche zaken en het Spaan- sche nichtje houden al de gedachten bezig die soms worden afgewisseld door het voorlezen van den Koning van zijne Souve nirs. In het Amsterdamscho Handelsblad de Amslelsocie- leit en de Nutpapieren worden volgens de Haagsehe bode veel gelijk luidende namen aangetroffen. Yerploegh (alias Godefroij) heeft van 49 Heeren die een post verlangden bijna 30,000 gulden ontvangen den G dezer zal de rogt- bank uitspraak doen.Naar men meldt zal de etherdamp ook als beweegkracht gebruikt worden. Drie Bisschoppen zullen in Frankrijk lot Pairs benoemd worden. De Jurij van de tentoonstelling van nijverheid heeft in hare zitting van 25 Nov. besloten aan het gouvernement voor te stellen ruim 200 decoratien voor de mannen en 15 medaljes voor de vrouwen uittereiken. Een weduwnaar vraagt een bur ger dochtertje ten huwelijk lusschen de 20 en 30 jaar oud mits niet onbemiddeld. Aangeboden allerlei hoofdzonden bij zevc-nlallen te gelijk, met en benevens velerhande soor ten van Sl. Nicolaas geschenken. Op eene stoomboot varende lusschen Malta en Marseille beeft zich een cholera geval opgedaan. Het vaartuig is dadelijk onder quarantai ne gesteld. Zeilklaar liggende Z. M. Transportschip Dord recht, kapit. Beser bestemd naar Suriname aanboord heb bende, een transport koloniale troepen. Gedagvaard voor den regter van inslruclie te BrielleS notabele ingezetc-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1847 | | pagina 3